Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Panny i wdowy. Tom 2

Cykl: Panny i Wdowy (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatuira polska
Ag2S

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic za bezkompromisowość i wierność uczuciu płacą samotnością. Od powstania styczniowego aż do upadku komunizmu w Polsce Lechice będą świadkiem oddania i zdrady, w fascynującym splocie połączą się ze sobą wielkie namiętności i wielka historia. W II tomie: początek XX wieku, niespełniona w miłości Suzanne staje się strażniczką rodzinnego dworu. Jej siostra...

W II tomie: początek XX wieku, niespełniona w miłości Suzanne staje się strażniczką rodzinnego dworu. Jej siostra Karolina odkrywa uroki Paryża. W jej życiu pojawiają się mężczyźni, jednak nie rezygnuje z własnych ambicji, chce zdawać na prawo. Niestety, pojawiają się uczuciowe komplikacje, spotyka miłość swojego życia i będzie musiała wybierać pomiędzy zawodową karierą a wielkim uczuciem.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Panny_i_wdowy__Tom_2-p-35635-1-30-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Panny_i_wdowy__Tom_2-p-35635-1-30-.html

syla50 | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Druga część należy do dzieci Karoliny-bliźniąt Eweliny i Janka.
Suzann po śmierci Karoliny wychowuje dzieci, bo ich ojciec zwariował po stracie żony. Ewelina jest nieznośna i stwarza częste problemy. Janek jest natomiast utalentowanym muzykiem i wyjeżdża do Paryża rozwijać swój talent.
Wybucha druga wojna światowa. Okazuje się że choć rodzeństwo jest bardzo różne, obydwoje poczuwają się w obowiązku walczyć i odzyskać wolność.Obydwoje czują się Polakami. Saga jak najbardziej godna polecenia. Zabieram się za ostatni tom.

Pinacolada | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Jestem zadowolona. Drugi tom zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż pierwsza część. Jest tu więcej ciekawych postaci, są lepiej opisane. Historia jest dużo ciekawsza. Zdecydowanie polecam.

Kuba | 2017-02-21
Przeczytana: 19 lutego 2017

Muszę przyznać, że ten tom jest nieco lepszy niż pierwszy. Tutaj wreszcie postacie pierwszoplanowe są jakoś rozbudowane a nie rozrzucone na kawałeczki, chociaż idealnie też nie jest. Poznajemy tutaj Karolinę, córkę Karoliny z pierwszego tomu i wokół niej skupia się cała akcja. Oprócz tego jednak dane jest nam poznać nieco bliżej Suzanne oraz bohater męski, mąż Karoliny. Mimo, że jest ogólnie lepiej, jest to trochę bardziej rozbudowane to nadal mam poczucie, że to nie jest całość, i połowa mi nadal umknęła, tak jak w poprzednim tomie. Bohaterki nadal są jednowymiarowe - albo są złe albo dobre, chociaż w tej sadze chyba wszystkie są dobrymi aniołami, poza Eweliną z pierwszej części. Przez to te postacie są mało wiarygodne. Na plus to, że w tym tomie nie ma tylu scen erotycznych, które irytują, jest ich o wiele mniej i jak się je pominie to nie przeszkadzają, chociaż bohaterki w tych scenach są głupie. Wystarczy, ze facet na nie spojrzy maślanymi oczami, a one zaraz mu lecą do łóżka....

| 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Zaskakujące ta książka różni się tak bardzo od pierwszego tomu ,że można pomyśleć,że autorką jest inna osoba !!!

matylda | 2015-11-23
Na półkach: Przeczytane, Maria Nurowska
Przeczytana: 23 listopada 2015

Mam mieszane uczucia dotyczące tej książki, właściwie bardzo podobna do części pierwszej tylko przesunęliśmy się w czasie, zmienia się tło historyczne. Postacie - kolejne kobiety i Jasio (wreszcie pojawia sie mężczyzna, ale jest jakby na piątym planie ) nadal są dość dziwne, podejmują decyzje tak abstrakcyjne, że trudno mi sobie wyobrazić żeby to mogło stać się naprawdę. Książkę czyta się szybko, ale brak jej ducha i postaci którą można by polubić i zatęsknić za nią. Dodatkowo sceny erotyczne jakoś słabo autorce wychodzą, są nudne i monotonne wręcz irytujące.
Przeczytam kolejną część, może jednak będzie jakaś postać zasługująca na moją uwagę i sympatię.

Jola | 2015-01-09
Przeczytana: styczeń 2015

II tom to dalsze losy rodziny Lechickich. Podobnie jak I cześć ta również mnie zachwyciła i nie mogłam się od niej oderwać zanim nie skończyłam. Poruszająca w pewnych momentach do łez historia Karoliny naprawdę chwyciła mnie za serce. Pochłonęłam tę powieść w kilka godzin, totalnie nic się wtedy nie liczyło poza tą historią. Trzeba przyznać, że powieści Nurowskiej potrafią zawładnąć czytelnikiem.

ira | 2012-01-16
Przeczytana: 2008 rok

Na plus - historia kobiet. Lubię historie kobiet, nawet tych trochę histerycznych i nieracjonalnych (która z nas taka nie bywa...), jeśli tłem do tych historii są interesujące wydarzenia.
W "Pannach i wdowach" dzieje się dużo, czasami rzeczywiście może zbyt wiele i zbyt szybko. Czasami też czytelnik ma wrażenie, że niektóre zachowania, decyzje bohaterek są takie, a nie inne, bo tak autorce pasuje do tego tła właśnie. Tak jakby to bohaterki, a nie tło historyczne czy społeczne były tylko papierową, umowną dekoracją.
Mimo wszystko polecam, bo czytało się dobrze.

beatkapar | 2012-07-28

Najlepsza saga jaką czytałam. Przekrój przez kawał historii Polski pokazany przez pryzmat kobiet, dziedziczek Lechic. Lepsze niz nie jedna lekcja historii w szkole.

Teresa | 2012-07-13
Przeczytana: wrzesień 2011

Kolejny tom i ponowny zachwyt. Cudownie jest znów spotkać znane i lubiane postacie, towarzyszyć im w ich trudnych losach. Nie jestem pewna kogo bardziej podziwiać: autorkę czy jej bohaterki?! Najchętniej - po prostu wszystkich!!!

Anika31 | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Jak dla mnie rewelacyjna saga. Nie umiałam oderwać się. Z każdym rozdziałem człowiek coraz bardziej "wchodzi" w świat bohaterek. Z ostatnimi zdaniami czuje się żal, że to już koniec.