Wygraj z cukrem!

Okładka książki Wygraj z cukrem! Lars-Erik Litsfeldt, Patrik Olsson
Okładka książki Wygraj z cukrem!
Lars-Erik LitsfeldtPatrik Olsson Wydawnictwo: Otwarte zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Otwarte
2018-09-03
2018-09-03
Dominika Górecka

Okładka książki Możesz jeść wszystko! Jakub Mauricz, Aldona Sosnowska-Szczuka
Możesz jeść ws... Jakub Mauricz, Aldo...
Okładka książki Zbrodnie fast foodów Joel Fuhrman, Robert B. Phillips
Zbrodnie fast ... Joel Fuhrman, Rober...
Okładka książki Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata Michał Gaszyński, Piotr Wilkowiecki
Atlas odkrywcó... Michał Gaszyński,&n...

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego po tytule tej książki, a na pewno nie tego, że prawie cała książka jest oparta na haśle "jedz fasolę". Jestem rozczarowana, szczelnie, że w mojej diecie powinnam jej unikać. Sam tekst napisany w taki sposób, że nie chce się tego czytać, dużo skrótów i wartości wyników badań. Daję 2 zamiast 1, bo fragmenty o błonniku były ciekawe.

Dałem 10/10, ponieważ życzyłbym sobie żeby informacje zawarte w taj książce dotarły do jak największej liczby odbiorców. Nie od dziś wiadomo, że koncernom jest na rękę pacjent chorujący, kupujący stale leki, ale nie na tyle chory by umrzeć. Co by oznaczało brak dochodów wielkich firm.
W książce dowiemy się jak spróbować naprawić swoje ciało, może nie wyleczyć w 100% z tej okropnej choroby, ale przynajmniej poprawić sobie zdrowie, a czego nie uświadczymy lecząc się tak jak mówią nam lekarze, dla których leczenie jest zerojedynkowe i takie samo dla każdego pacjenta.

#834 - Wygraj z cukrem! Rewolucyjna metoda na zachowanie zdrowia, utrzymanie prawidłowej wagi ciała i odpowiedniego poziomu cukru we krwi - Lars-Erik Litsfeldt, Patrik Olsson - Wydawnictwo Otwarte
#394/52/2021

Książka ma 200 stron. Swoją premierę miała dnia 03.09.2018 roku.

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, na którą choruje coraz więcej osób. Większość z nich nie ma wogóle świadomości, w jakim stanie jest ich zdrowie.

Autorzy książki są diabetykami, którzy testują na sobie wiele terapii, aby móc potem pomagać swoim pacjentom.

Zmiana diety to bardzo ważny krok, aby poradzić sobie z nadwagą, złym samopoczuciem, czy innymi objawami tej choroby, związanej z cukrem.

#394/52/2021

Książka ma 200 stron. Swoją premierę miała dnia 03.09.2018 roku.

Miło się czyta, ale dużo informacji potraktowanych powierzchownie.

Miło się czyta, ale dużo informacji potraktowanych powierzchownie.

Książka jest świetną inspiracją do zmiany nawyków żywieniowych. Lepiej zapobiegać niż leczyć chciałoby się powiedzieć. Przepisy wg mnie nie są odkrywcze.

Niestety mało odkrywcza. Mało konkretów, a za dużo opowieści z życia, które niewiele wnoszą. Spodziewałam się po niej więcej. Poza tym dość niefortunnie brzmi zdanie „Nie mogłem uwierzyć własnym oczom” w ustach osoby niewidzącej ;D Rozbawiło mnie, że tłumacz zdecydował się zostawić coś takiego ;D

Czyta się to bardzo przyjemnie. Szkoda, że wprowadzenie w życie porad tam wypisanych nie jest tak łatwe.

Bardzo przyjemna lektura.

Bardzo przyjemna lektura.

Trudno mi ocenić tą książkę, bo jeszcze nie wypróbowałam rad w niej zawartych. Jest nie tylko dla diabetyków - także (jak ja) dla osób chcących się zdrowo odżywiać i pilnować, aby poziom cukru we krwi był na stałym poziomie. Jest kilka przepisów, ale jako uzupełnienie, dlatego książkę należy traktować jako poradnik, a nie książkę kucharską.

To jest fajna książka, bo nieprzegadana. Laikom w temacie da do myślenia, a ci którzy się zmagają z chorobą zapewne będą chcieli wypróbować pomysły im podobnych.

• Poradniki

Dodaj cytat z książki Wygraj z cukrem!