Pary

Couples
małżeństwo, zdrady
literatura piękna
Nata

Wybitna powieść psychologiczno-obyczajowa jednego z największych współczesnych pisarzy o związkach małżeńskich, w których "zdrada goni zdradę". Updike przedstawia rok z życia zaprzyjaźnionej grupy dziesięciu małżeństw z niewielkiego miasteczka. Pojawienie się nowej pary elektryzuje największego z cudzołożników, Pieta Hanemę. Skutki jego romansu z ciężarną Foxy powodują, że na jaw wychodzą tajemnice, które zmieniają życie całej grupy... Brutalnie szczere, nigdy u nas niepublikowane, poruszające arcydzieło o partnerstwie, miłości i pożądaniu, osadzone w Ameryce roku 1963.

źródło opisu: https://www.empik.com/pary-updike-john,prod7620065,ksiazka-p

źródło okładki: https://www.empik.com/pary-updike-john,prod7620065,ksiazka-p

Nata | 2018-08-27
Przeczytana: 2018 rok

Książkę tę wynalazł i kupił mój mąż... staram się nie doszukiwać podtekstów zwłaszcza, że jej nie przeczytał.

A ja ..uff... przebrnęłam i nie polecam chyba, że ktoś jest zdeterminowany (koleżanka z pracy pożyczyła, chociaż ją przestrzegałam). Jest to historia dziesięciu par mieszkających w prowincjonalnym Tarbox w Nowej Anglii. Głównym bohaterem jest Piet, który czuje się samotny, żona go nie rozumie i chyba się trochę nudzi... więc cóż zdradza wielokrotnie żonę, wszyscy o tym wiedzą poza nią. Klasyka. Inne pary też się nudzą... i zdradzają.... Przebrnęłam i być może nie zrozumiałam jej głębi lub nie chciałam się jej doszukiwać (ponoć ta głębia jest, gdyż książka ta znalazła się w 10 najbardziej znaczących książek XX wieku). Podejrzewam, że ranking ten wymyślił jakiś znudzony facet ;)

PS. Koleżanka przeczytała i oddała twierdząc, że to bardzo prawdziwa książka i mężczyźni tacy są (sic!)… Nie wiem jakich ona zna mężczyzn, być może to ja jestem naiwna ale mam nadzieję, że nigdy...