Ballady i romanse z komentarzami Emilii Kiereś

Wydawnictwo: Egmont Polska

To nie jest podręcznik, ani praca naukowa. To przygotowany specjalnie dla Was przewodnik po „Balladach i romansach” Adama Mickiewicza, które powstały w czasach dla nas już bardzo odległych, w których mówiło się i pisało zupełnie inaczej niż dziś. Czy wiecie na przykład, czym były „zawój”, „niewód” albo „szyszak”? A czy wiedzieliście, że pierwszy tom poezji Mickiewicza był w tamtych czasach...

Czy wiecie na przykład, czym były „zawój”, „niewód” albo „szyszak”? A czy wiedzieliście, że pierwszy tom poezji Mickiewicza był w tamtych czasach bestsellerem, a niektóre z jego ballad można czytać jak kryminały z dreszczykiem? W szkole rzadko się o tym mówi, więc zachęcamy, by sięgnąć po tę książkę i zaprzyjaźnić się z Mickiewiczem – tym chłopakiem, który pisząc „Ballady i romanse”, nie miał pojęcia, że staną się one jedną z najbardziej przełomowych książek w historii polskiej literatury.

źródło opisu: opis wydawcy https://egmont.pl/ART.-Ballady-i-romanse,11600933,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/ART.-Ballady-i-romanse,11600933,p.html

Alitka | 2018-10-22