Szaman

Wydawnictwo: Świat Książki
The Shaman
religia
corrum

Zawsze po powrocie z badań terenowych, prowadzonych wśród różnych ludów znających tradycje szamanistyczne, słyszę pytania: Kim właściwie jest szaman? Co naprawdę robi? Jak wpływa na otaczających go ludzi? W istocie w licznych książkach poświęconych szamanizmowi trudno znaleźć bezpośrednie odpowiedzi na powyższe pytania. Opracowania te nie stwarzają też czytelnikowi zbyt wielu możliwości samodzielnego dalszego zgłębiania interesującej go problematyki.

Niniejsza książka ma zatem charakter wprowadzenia we wspaniały, chociaż czasami pełen przemocy i niepokojący świat szamana. Szamańskie motywy, tematy, postacie przewijają się przez całą historię ludzkości, religię i psychologię. Słowo "szaman" pochodzi z Syberii...

tomsn | 2011-01-21

Opracowanie w stylu albumowym, encyklopedycznym. Z konieczności pobieżne, lecz pomocne, gdy szybko chce się czegoś wyszukać. Warto mieć pod ręką.

povc12 | 2014-02-04

Książka mała i niepozorna, ale bardzo ciekawa. Mimo, że jest to wydanie albumowe, zawiera ogromną ilość ciekawych informacji o szamanizmie i prezentuje jego zróżnicowanie i praktyki szamańskie z całego świata. Zdjęcia w tej książce są doskonałe i stanowią integralną część treści książki. Uważam, że to jedna z najlepszych książek wprowadzająca w tematykę szamanizmu wydanych u nas.

Rafał | 2016-08-28
valadia | 2016-06-03