Wychodzimy z ukrycia

reportaż
Wydawnictwo Ha!art
2018-10-11
2018-10-11
LGBT orientacja seksualna odwaga zmiany społeczne solidarność równouprawnienie wychodzenie z ukrycia coming out walka o prawa duma

Okładka książki Queer studies - podręcznik kursu Marta Abramowicz, Tomasz Basiuk, Robert Biedroń, Małgorzata Bieńkowska-Ptasznik, Agnieszka Graff, Jacek Kochanowski, Ireneusz Krzemiński, Jerzy Krzyszpień, Paweł Leszkowicz, Anna Świrek, Bartosz Żurawiecki
Queer studies ... Marta Abramowicz, T...

Książka "Wychodzimy z ukrycia" Jerzego Krzyszpienia to czyste remedium na temat LGBT+. Osoby, które nie mają pojęcia na temat społeczności znajdą tu ciekawe informacje, wątki historyczne, a co najważniejsze argumenty. Publikacja podkreśla, dlaczego równość jest tak istotna.

Jako człowiek obracający się w tej tematyce, jestem zadowolona, że sama mogłam się dowiedzieć nowych rzeczy, jak np. o problemach językowych i subtelnych różnicach w formułowaniu frazeologizmów związanych z LGBT+.

Dodatkowo, książka jest wzbogacona o kartki z kalendarza, listę organizacji, czy osobistą historię autora i jego doświadczenia.

"Wychodzimy z ukrycia" to pozycja, która na pewno zaciekawi członków LGBT+, jak i ich sojuszników. Moim zdaniem, jest też dobra pozycja dla tych, którzy chcą zrozumieć tą społeczność. Także bez żalu polecam tą publikację.

• Przeczytane w 2019
  • LGBT - T
  • Zakupy
  • Nieheteronormatywne
  • LGBT - L

Dodaj cytat z książki Wychodzimy z ukrycia