Zabić ojca

Okładka książki Zabić ojca Sandrone Dazieri
Okładka książki Zabić ojca
Sandrone Dazieri Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Colomba Caselli (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Colomba Caselli (tom 1)
Uccidi il Padre
Sonia Draga
2018-11-14
2018-11-14
Aneta Banasik
Aneta Banasik literatura włoska

Mam ostatnio "fazę" na włoskie kryminały. Moje ostatnie odkrycie to Człowiek z silosu. Okładka z czerwonym napisem i czarnym tłem zrobiła na mnie spore wrażenie, a opis na tyle mnie zaintrygował, że postanowiłem dać szansę tej książce. Nie żałuję ani trochę, bo to była jeden z lepszych thrillerów , jakie czytałem na przełomie grudnia i stycznia.

Książka jest napisana w bardzo dobrym stylu, z wartką akcją, zaskakującymi zwrotami i dobrze wykreowanymi postaciami. Autor potrafił stworzyć napięcie i atmosferę grozy, ale też wpleść elementy humoru i psychologii. Nie sposób się nudzić podczas czytania, bo każdy rozdział kończy się tak, że chce się sięgnąć po kolejny.

Największym atutem książki są jednak główni bohaterowie, czyli Colomba i Dante. To dwoje ludzi z traumatyczną przeszłością, którzy muszą zmierzyć się ze swoimi demonami i znaleźć wspólny język.

Mężczyzna z silosu to książka, która z pewnością przypadnie do gustu fanom kryminałów i thrillerów, a także tym, którzy lubią zagadki, emocje i dobrze napisane historie. Polecam ją z całego serca i nie mogę się doczekać kolejnej części cyklu. Sandrone Dazieri to autor, na którego warto zwrócić uwagę, bo ma niesamowity talent i wyobraźnię. To jedna z tych książek, które zapadają w pamięć i nie dają spokoju.

Książka jest napisana w...

Bardzo dobra! Szybko czyta się, pomimo blisko 600stron. Z niecierpliwością przeczytam część 2, bo już zakończenie do tego zachęca.

stary dziad vs girlboss i pizda z klaustrofobią

stary dziad vs girlboss i pizda z klaustrofobią

fabuła dokładnie w takim klimacie jak lubię, przymykam oko na małe niedociągnięcia bo dobrze się czytało ;)

Muszę przyznać że wytrwałam tylko do połowy. To nie moje klimaty. 🫤😟
A tak po prostu przerzucałam kartka za kartką bez emocji. No cóż☹️

Muszę przyznać że wytrwałam tylko do połowy. To nie moje klimaty. 🫤😟
A tak po prostu przerzucałam kartka za kartką bez emocji. No cóż☹️

Nawet nie wiem co napisać o tej książce . Włoski kryminał , thriller , sensacja , makabra . Wszystko w jednym . Prawie 600 stron . Zakończenie jak zwykle przewidywalne i w dodatku cukrowate . Ot zwyczajne czytadło z niewiarygodnymi scenami . Nie przekonałem się do tego włoskiego pisarza Nie polecam .

Dobry, mocny kryminał, który potem przechodzi bardziej w thriller - można wręcz to nazwać thrillerem policyjnym. Konstrukcja fabuły tej książki przypomina trochę diagram rybiej ości z bardzo krótkimi rozgałęzieniami - mamy tutaj krótkie retrospekcje, które potem bardzo szybko "dołączają" do głównej osi akcji w odpowiednim momencie. Także książka niby jest wielowątkowa, ale tak naprawdę wszystko bardzo szybko i regularnie komasowane jest do głównego tematu.

Książka jest dość brutalna - musicie wziąć to pod uwagę, zabierając się za lekturę. Mamy tutaj bardzo sugestywny i dokładny opis ciał rozrywanych ładunkiem wybuchowym. Mamy odcięte głowy i kończyny. Mamy wątki związane z dziećmi i ich wykorzystywaniem oraz niszczeniem życia. Nie jest to podane tak, jak w skandynawskich kryminałach, że czytelnik zaczyna zastanawiać się nad społeczeństwem - tutaj raczej pozostaje "w akcji", ale bywa brutalnie.

Niestety, przez środek i drugą połowę książki miałem wrażenie, że się nudzę, a to paradoksalne, bo wtedy dzieje się najwięcej. Może to kwestia tego, że właśnie wtedy przechodzimy do sekcji thrillerowej. Jest to niby opis pracy policyjnej, ale bardziej z pespektywy głównodowodzących. Mamy tutaj też wgląd w umysł człowieka, który jako dziecko zaznał ogromnej krzywdy. To wszystko jest dobrze wymieszane, ale mimo wszystko czasem przynudza, a przynajmniej miałem takie wrażenie - książka jest długa, moim zdaniem nawet trochę za długa.

Natomiast końcówka i rozwiązanie wszystkich wątków jest satysfakcjonujące, lekko niespodziewane i może ciut za bardzo dramatyczne, ale podnosi końcową ocenę. Powiem tak - polecam się zapoznać, ale za drugi tom nie będę się na razie zabierał.

Zaskakująco ciekawa,

Zaskakująco ciekawa,

"Miesz­kał w jed­nej z naj­pięk­niej­szych dziel­nic Rzymu i wcale nie prze­szka­dzał mu zgiełk do­cho­dzą­cy z lo­ka­li. Rzad­ko za­sy­piał przed świ­tem, a od­gło­sy noc­ne­go życia wpra­wia­ły go w dobry humor."

Jakie odgłosy wprawiają Was w dobry humor? Mnie prócz szelestu kartek ptaki śpiewające za oknem. Mróz trzaskający pod butami, fale obijające się o brzeg i śmiech dziecka...

Seria, która naczekała się na swoją kolej, a nie powinna.
Trzymająca w napięciu, w konkretnymi i charakterystycznymi bohaterami. Taka, którą się chce czytać, żeby się dowiedzieć co dalej, a jednocześnie taka, której nie chce się kończyć.
Pierwsza część to "Mężczyzna z silosu".
Przenosimy się to Włoch, a konkretniej do Rzymu,gdzie na peryferiach miasta zostają znalezione zwłoki kobiety z odcięta głową. Ona jest... A gdzie jest Jej Syn?
W odnalezieniu go Pomagała będzie policjantka przebywająca na urlopie zdrowotnym. Piękna, zdolna, inteligenta a przez to nie przez wszystkich lubiana - Colomba Caselli. Pomagać Jej będzie Dante Toree - indywidualista i samotnik. Ekspert w sprawach porwań, tytułowy Mężczyzna z silosu, któremu udało się uciec od Ojca. Twierdzący, że potwór wrócił. Jednak nikt nie wierzy w Jego słowa.
Czy Dante przekona współpracowników do swoich racji?
Czy odnajdą chłopca na czas?
Czy Ojciec wrócił, czy ma tylko marna kopia?

Historia była dla mnie ciekawsza na początku niż później, ale mimo tego cały czas całkiem dobrze się ją czytało. Główni bohaterowie nie stali się bliscy, ale dało się ich polubić. Ogólnie bez większego wow czy zaskoczeń, ale nie był to czas stracony.