Ultima

2018-10-31
2018-10-31
Katarzyna Różycka
Katarzyna Różycka

Książka na tym samym poziomie co poprzednia. Dużym minusem dla całej serii są sceny około erotyczne, nie do końca rozumiem ich sensu w całej historii. Przez większość czasu mnie irytowały. Akcja jest tutaj zdecydowanie najciekawsza, nie pozwala czytelnikowi nudzić. Zakończenie mnie rozczarowało, zdecydowanie nie na takie coś liczyłam.

Zamysł na tą serią rewelacyjny, natomiast mam wrażenie, że został zmarnowany. Sceny około erotyczne bezcelowe, opisy zabójstw miałam wrażenie, że pospieszne. Nie polecam ani nie odradzam, chociaż gdybym miała ponownie sięgnąć po tą serię to zdecydowanie nie zrobiłabym tego.

Zamysł na tą serią rewelacyjny,...

Zawsze uważałam, że bycie historykiem sztuki jest ekscytujące. Dzieła sztuki, zbrodnia, namiętność, rosyjska mafia, wielkie pieniądze, piękna kobieta o wybitnej inteligencji, idealna lektura na każdą porę

Cała moja przygoda z trylogią L.S. Hilton zaczęła się przypadkowo, kiedy to pierwszy tom wpadł mi w ręce w Empiku. Choć zdecydowanie jest to trylogia dla osób pełnoletnich to mimo wszystko naprawdę dobrze można się przy niej bawić.

Judith dalej ukrywa się pod swoją nową tożsamością. Jednak zostaje namierzona przez włoskiego policjanta i przewieziona do Albanii, gdzie spotyka się z dawnym "znajomym" miłośnikiem dzieł sztuki. Ten zleca jej sprzedaż fałszywego obrazu - sęk w tym, że najpierw musi go stworzyć. W tym celu nawiązuje nowe znajomości, a potem trafia do dobrze znanego jej Londynu. Jak się skończy jej historia? Musicie sami przeczytać :)

Ultima nieco odstaje od pozostałych dwóch tomów, z których erotyzm po prostu kipiał. Tutaj mamy do czynienia z dobrze napisanym thrillerem z wątkami erotycznymi. Tym razem autorka nieco oszczędziła niektórych szczegółów swoim czytelnikom, co wydaje mi się słuszną decyzją. Cała trylogia pokazuje jak ogromnym biznesem jest rynek fałszywych obrazów, a także jak łatwo jest dokonać dzisiaj takiego fałszerstwa. Odkąd przeczytałam pierwszy tom Maestry, nieco ostrożniej podchodzę do informacji o odnajdywanych obrazach w różnych dziwnych miejscach na świecie.Niestety rynek fałszywych obrazów kwitnie i warto mieć na uwadze fakt, że często mogą to być obrazy dorabiane do czyjegoś dorobku...

Polecam dorosłym miłośnikom sztuki i dobrej akcji tę trylogię, jeśli jej nie czytaliście. A jeśli już ją zaczęliście to koniecznie sięgnijcie po trzeci tom. Na pewno nie będziecie się nudzić!

• 03 Literatura Popularna
  • Współczesna