Toruń od A do Z. Historycznie i subiektywnie

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
historia
Spacerolog

Od autora Drogi Czytelniku, "Toruń od A do Z" to książka popularnonaukowa, utrzymana w formie leksykonu. Pod każdą literą alfabetu znajduje się jedno hasło. Starałem się je tak dobierać, aby przedstawione tutaj miejsc, wydarzenia i symbole Torunia dawały jak najpełniejszy obraz historii tego miasta. Połączenia te są subiektywne, jednakże poparte moim wieloletnim doświadczeniem przewodnika,...

Od autora

Drogi Czytelniku, "Toruń od A do Z" to książka popularnonaukowa, utrzymana w formie leksykonu. Pod każdą literą alfabetu znajduje się jedno hasło. Starałem się je tak dobierać, aby przedstawione tutaj miejsc, wydarzenia i symbole Torunia dawały jak najpełniejszy obraz historii tego miasta. Połączenia te są subiektywne, jednakże poparte moim wieloletnim doświadczeniem przewodnika, popularyzatora dziejów Torunia.
(...)
Gdyby zainteresowało Cie rozszerzenie któregoś z omawianych haseł, wzbogaciłem książkę spisem kompletnej literatury, z której korzystałem opracowując poszczególne zagadnienia. Poza tym zamieściłem także spis ilustracji zamieszczonych w książce, z podaniem źródeł ich pochodzenia.
Mam nadzieje drogi Czytelniku, że publikacja ta posłuży Ci do zdobywania wiedzy o wspaniałym mieście, jakim jest Toruń.
Życzę przyjemnej lektury.
Marcin Łęcki

źródło opisu: fragment wstępu

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!