Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes

Wydawnictwo: Poligraf
Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes
zdrowie, medycyna
jacek

"Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes" to pasjonująca lektura, która w stylu właściwym powieściom kryminalnym: - odkrywa przed czytelnikiem świat skorumpowanych polityków i urzędników, którzy globalnym korporacjom farmaceutycznym stworzyli korzystne otoczenie prawne, dzięki któremu mogą one działać w sposób typowy dla mafii – tyle że całkiem legalnie. Na mocy tak spreparowanego prawa całe...

- odkrywa przed czytelnikiem świat skorumpowanych polityków i urzędników, którzy globalnym korporacjom farmaceutycznym stworzyli korzystne otoczenie prawne, dzięki któremu mogą one działać w sposób typowy dla mafii – tyle że całkiem legalnie. Na mocy tak spreparowanego prawa całe narody, m.in. naród polski, są okradane, bo za pomocą tzw. systemów opieki medycznej pieniądze pochodzące z kieszeni podatników zamiast służyć zdrowiu publicznemu, zasilają kieszenie tych korporacji. Im więcej przewlekle chorych, tym bardziej puchną budżety systemów opieki zdrowotnej, a więc tym większe są zyski korporacyjne. Zapotrzebowanie na nowych klientów (chorych), a więc większe zyski, zaspokajają powiązane kapitałowo korporacje agro-chemiczne i spożywcze. One to za pomocą toksycznego, przemysłowego rolnictwa i toksycznej żywności sprawiają, że choroby przewlekłe rozprzestrzeniają się w sposób epidemiczny;
- ukazuje techniki dezinformacji, które powodują, że ten zbrodniczy system dla przeciętnego człowieka pozostaje właściwie niezauważony, tak jak filmowy Matrix. Korporacje korumpują w tym celu prominentnych naukowców, lekarzy, dziennikarzy, a nawet sędziów;
- ujawnia nazwy korporacji i nazwiska osób uwikłanych w tę mafijną działalność przez ostatnie sto lat.
Książka nie jest jednak powieścią science fiction ani zbiorem teorii spiskowych, ale poważnym dokumentem, opartym wyłącznie na solidnie udokumentowanych faktach i rzetelnych badaniach naukowych. Źródła są skrupulatnie podane, a więc możliwe do weryfikacji. Mimo naukowych korzeni książka jest napisana przystępnym dla każdego językiem.
Książka zawiera też rozdział, który umożliwia krok po kroku pokonanie chorób uważanych za nieuleczalne i skuteczną profilaktykę.

źródło opisu: https://www.abcksiegarnia.pl/mit-chorob-nieuleczal...(?)

źródło okładki: https://www.abcksiegarnia.pl/mit-chorob-nieuleczal...»

jacek | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Dziki tej książce przejrzałem na oczy. Trudno mi było uwierzyć w to, co czytam, więc sprawdzałem linki do badań naukowych na wyrywki i wszystko się zgadza. Dlaczego nie widziałem tego wcześniej?
Szok...
Niesamowite.
Czyta się jak kryminał, ale to opis naszej codzienności.
No i chyba zaczynam wszystko od nowa, o ile dam radę.
Szok...

Agata | 2018-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Na początku myślisz, że to jakieś teorie spiskowe, ale wszystko jest solidnie dowiedzione. Życie jest zaskakujące. Sądzisz, że dużo wiesz o otaczającym świecie, ale prawda jest inna. Współczesny marketing tak wyprał nam mózgi, że mylimy to, co w mediach z rzeczywistością. Autor na szczęście podaje sposoby wyjścia z tego zaklętego kręgu dla naszego własnego dobra. W sumie genialna, bardzo wartościowa książka.

ultra | 2018-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Polecili mi znajomi i nie zawiodłem się. Nadzwyczajna książka. Horror o codzienności i poradnik jak się uwolnić z sieci utkanej misternie przez globalne korporacje. Myślałem, że coś wiem o marketingu i nie daję się tak łatwo, ale jednak dawałem się przez całe życie. Koniec z tym. Autor ma powody do obaw.

Tomasz | 2018-09-10
Przeczytana: 08 września 2018