Mars. Problematyka i historia wojskowości. Studia i materiały t.17/2004

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Ignac

Ignac | 2018-08-20

Jak zawsze z tego typu publikacjami jest problem ten, że są nierówne. Bardzo fajne są teksty o walkach Turków z Bułgarią w XIV wieku, o działalności gen. Maczka w ekspozyturze lwowskiej II oddziału SG, motoryzacja artylerii czy wspomnienia z walk o Ankonę i września 39 są bardzo fajne i ciekawe. Są teksty wartościowe jak np obsada personalna Pomorskiej BK we wrześniu '39 ale i teksty nieco na siłę jak np o wyprawie Żeligowskiego. Mnie przekonały zwłaszcza wspomnienia z walk o Ankonę.
Ciekawostka jest taka, że w jednej z recenzji książki autor narzeka na niechlujną korektę (czytałem tą książkę fakt korekta dała ciała) ale w samym tym zeszycie naliczyłem co najmniej 12 literówek i błędów interpunkcyjnych czy błędów w nazwiskach :P. Całość jednak jest pozytywna. Jedyne czego brak to materiałów graficznych do prezentowanych tekstów ale i tak moim zdaniem wartościowe czasopismo.