Kielce których nie ma

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Kielce których nie ma
historia
finnegan

Książka oprowadzi nas po dawnych Kielcach. Choć odwieczna przykolegiacka osada - Wzgórze Zamkowe - szczęśliwie się zachowała, to prawie wszystko wokół uległo zmianie. Odwiedzimy malownicze aleje i przyrynkowe zabudowania jeszcze niestrawione w wielkim pożarze, poznamy historię ulic, placów, domów. Miejsca dziś zrujnowane i zapomniane znów zatętnią życiem sprzed wieków. Zobaczymy metamorfozę przestrzeni, które na stałe wpisały się w krajobraz Kielc - dworca i jego okolic, hoteli i kościołów. Klasztor Leonarda, Dom Wójta, stary wikariat seminaryjny zastąpiły nowe budynki odpowiadające współczesnym potrzebom mieszkańców. Nawet ciekawej architektonicznie powojennej, modernistycznej zabudowy - jak przychodnia przy ul. Wesołej czy pawilon 'Biruty' - nie ominęły zmiany.
Album przedstawia transformację spokojnego miasta. Wyjątkowe miejsca, po których dziś nie ma już śladu, pozostały na kartach tej książki.

źródło opisu: https://www.km.com.pl

źródło okładki: https://www.km.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!