Ku twej wieczności #2

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Ku twej wieczności (tom 2)
Wydawnictwo: Kotori
不滅のあなたへ (Fumetsu no Anata e)
komiksy
norimenai

Chcąc ukryć przed ludem Ninanna prawdę o Czarcim Niedźwiedziu, wysłannicy Yanome zabierają March, Paronę i Niesia do swojego kraju. Zetknięcie się z tętniącym życiem wielkim miastem wzbudza w wędrowcach zachwyt, który szybko przeradza się w rozgoryczenie, kiedy wszyscy troje zostają uwięzieni. March próbuje odnaleźć się w nietypowej sytuacji, zaś Parona opracowuje plan ucieczki z pilnie strzeżonej fortecy. Czego nauczy się Niesio od dwójki zdeterminowanych dziewczyn?

Oto fascynująca opowieść o poszukiwaniu samego siebie.

źródło opisu: Kotori, 2018

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Emes | 2019-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2019

Opinia zbiorcza dla tomów 1-3.

Świetne komiksowe rzemiosło z duszą, paroma lotnymi myślami i garścią niespotykanych pomysłów. Brakuje czegoś by nazwać tę serię wybitną ale to tak czy siak top ongoingów i komiksowych i mangowych.

Co do polskiego wydania. Szkoda, że nie zdecydowano się na powiększony format. Na niektórych panelach jest straszliwie gęsto.

silwana | 2019-06-04
Przeczytana: 30 maja 2019

Nie podobał mi się ten tom za bardzo. Historia bardzo mi się dłużyła.

USAGI mylnypozor | 2019-05-21
Przeczytana: 21 maja 2019

Powiedziałabym, że manga nie jest dobra, tylko ciekawa. Autor (dla mnie miło) zaskakuje tym, że nie boi się zabić postaci z którą (czy którymi) zdążyliśmy się mniej lub bardziej zaprzyjaźnić. Nasz protagonista z pierwszej części kontynuuje podróż zyskując nowe formy i umiejętności. W interesujący sposób obserwujemy jego rozwój, budzący we mnie ciekawość która składani do czytania kolejnych części :)

Pepper | 2018-10-01
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 01 października 2018

Bardzo interesująca pozycja. Odrobinę dziwna i tajemnicza, ale bardzo mi się spodobała. Historia "bytu" który uczy się życia na Ziemi i tego jak być człowiekiem. Wzruszająca i z dreszczykiem emocji. Na pewno sięgnę po następne tomy.

Wkp | 2018-09-21
Przeczytana: 06 stycznia 2019

EMOCJONALNA WIECZNOŚĆ

„Kształt twojego głosu” właśnie się skończył, ale przygoda z twórczością Yoshitoki Oimy nie. I chwała za to wydawcy, bo młoda mangaczaka to jedna z najciekawszych autorek, z jakimi w życiu się zatknąłem, potrafiąca w rewelacyjny sposób wzruszać i intrygować. I tak właśnie jest także w „Ku twej wieczności”, znakomitej mandze, łączącej w sobie fantastykę, horror i obyczajowe zaplecze, podlane humorem i potężną dawką uroku.

Małą March spotkał nie lada zaszczyt – miała zostać złożona w ofierze Czarciemu Niedźwiedziowi. Dziewczynka marzyła przede wszystkim o tym, by dorosnąć, nie chciała jednak by ktoś inny ginął za nią, dlatego poddała się losowi. I wtedy z pomocą przyszedł jej Niesio – obca forma życia, która przybrała formę wilka. Niedźwiedź zginął, ale teraz prawdę o tym, co się stało, trzeba ukryć przed całym ludem. Dlatego też ludzie Yanome zabierają March, Niesia i Paronę do swojego kraju. Nie czeka tam jednak na nich nic dobrego. Zostają uwięzieni i od...