Zakochane w psychopatach. Jak się uwolnić od niszczącego związku i odzyskać równowagę

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Wydawnictwo: Sensus
Women Who Love Psychopaths: Inside the Relationships of inevitable Harm With Psychopaths, Sociopaths & Narcissists
poradniki
Carita

Badacze z dziedzin związanych z psychologią i psychiatrią szczegółowo opisali różne rodzaje psychopatii. Mnóstwo czasu poświęcono temu, jak nazywać psychopatów, jak dokonywać ich oceny, jak doskonalić techniki diagnozy oraz jak postępować z psychopatami. Niewiele uwagi zwraca się za to na problemy osób, które były partnerami psychopaty, chociaż taka relacja sieje w psychice prawdziwe spustoszenie. W realizowanych obecnie badaniach, a także w literaturze przedmiotu unika się bardzo ważkiego tematu: losów ofiar psychopatów, które rzadko kiedy mogą liczyć na pomoc w powrocie do zdrowia utraconego wskutek bliższych kontaktów z zaburzonymi jednostkami.

Tę książkę powinna przeczytać każda osoba, która chce się ustrzec niebezpieczeństw płynących ze związku z psychopatą. Znalazły się w niej najnowsze i najmocniejsze dowody naukowe, które dotyczą różnic w budowie mózgu psychopatów, socjopatów, osób z zaburzeniami borderline oraz z narcystycznymi i antyspołecznymi zaburzeniami osobowości. Zawarte tu informacje na temat wad rozwojowych różnych obszarów mózgu czy też zaburzeń chemii mózgu pozwalają na zrozumienie fizjologicznych podstaw postępowania psychopaty. Bardzo ważnym elementem książki są nowe wiadomości o leczeniu ofiar i o tym, jak można im ułatwić powrót do zdrowia.

Najważniejsze zagadnienia:

Historie kobiet żyjących z psychopatami
Jak zaczynają się związki z psychopatami
Różnice w budowie i funkcjonowaniu mózgu osób zaburzonych i osób zdrowych
Sposoby uwodzenia stosowane przez psychopatów
Hipnoza, trans i sugestywność a niemożność uwolnienia się od psychopaty
Modele leczenia ofiar psychopatów - partnerek i dzieci

Ochroń się przed psychopatą!

źródło opisu: https://sensus.pl/

źródło okładki: https://sensus.pl/

Northman | 2019-01-05
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Psychopaci są wśród nas.

Książkowych opracowań na temat psychopatów można znaleźć wiele. Wśród nich rozróżnienia dotyczące ich rodzajów, sposobów działania, charakteru zaburzenia itd... Mało jest jednak pozycji poświęconych ofiarom relacji z psychopatami, w szczególności zaś ofiarom związków z wyżej wymienionymi. I choć książka ta jest mocno jednostronna, zakłada bowiem, że psychopatą jest z reguły mężczyzna (a bywa czasem na odwrót), to jest to jednak niesamowicie wartościowa lektura.

Pewnym nieuniknionym w tej książce wstępem jest (w pewnej mierze powielone z innych opracowań) zdefiniowanie osoby, którą można uznać za psychopatę. Socjopaci, osoby z antyspołecznymi zaburzeniami osobowości, borderline, skłonnościami narcystycznymi... Troszkę na wyrost wrzucono w tej książce wszystko powyżej (i wiele innych) do jednego worka pt. "psychopata". Cóż... Pewnym usprawiedliwieniem dla autorki może być tutaj skupienie się na negatywnych aspektach osobowości psychopatycznej, zwłaszcza...

Wiedźminka | 2018-11-19
Na półkach: 2018r., Przeczytane, Poradniki

Strasznie zawiłym językiem jest napisana ta książka. Człowiek ma wrażenie, że czyta pracę naukową z dziedziny psychiatrii...

Ewa | 2018-08-27

Nie rozumiem, dlaczego ta książka jest przypisana do tej autorki i dlaczego znajduje się razem z jej twórczością.
To zupełnie inna autorka. Zresztą,nie Sandra,ale Sandra L.Brown,psychoterapeutka i psychopatolog.
Może poprawicie i umieścicie ją we właściwym miejscu?

Carita | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Trudno mi ocenić tę książkę obiektywnie. Z punktu widzenia ofiary związku z psychopatą książka jest zbyt naukowa, ciężka, wiele zupełnie niepotrzebnych rzeczy (budowa mózgu psychopaty rozłożona na czynniki pierwsze jak w podręczniku anatomii).
Z punktu widzenia psychologów, psychiatrów - książka bardzo dobra. W zasadzie polecam ją przede wszystkim terapeutom. Po przeczytaniu jej odnoszę wrażenie, że zaburzenia osobowości z tego obszaru chorób klasyfikacji WHO są traktowane po macoszemu przez uczelnie medyczne. Sami terapeuci też mają wrażenie, że w swojej praktyce raczej z Hannibalem Lecterem do czynienia mieć nie będą. A to bardzo błędne myślenie o psychopatach. Co 25 człowiek ma zaburzenie osobowości z półki narcyzm, socjopatia, psychopatia. I są to o dziwo dla kogoś, kto nie zna problemu, głównie ludzie, którzy zrobili wielką karierę zawodową, rządzą ludźmi, ale wyrządzili wielką krzywdę swoim kobietom, rodzinom.
Dlatego w trosce o wszystkie kobiety, które trafiają do...

agatka | 2019-02-12
Paulina | 2019-01-27