albumy
sulibrat

Długi jest rejestr czynów żołnierzy POW w służbie krajowi i społeczeństwu, nie sposób ich wszystkich opisać i ukazać w okolicznościowym albumie, choć wszystkie były jednako ważne i niezbędne. Dlatego naszą intencją jest ukazanie przynajmniej w części tego dorobku, który zgromadzony został wysiłkiem kilku pokoleń, odbywających służbę w naszym okręgu żołnierzy. Album jest więc równocześnie...

Album jest więc równocześnie swoistą formą wyrażenia uznania tym wszystkim, którzy ofiarną służbą i pracą przyczynili się do pomnożenia gotowości bojowej i pomyślnego rozwoju Pomorskiego Okręgu Wojskowego.

Prezentując Czytelnikowi niniejsze opracowanie pod znamiennym tytułem "Żołnierska to rzecz", wyrażamy jednocześnie skromną nadzieję, że przyczyni się ono do pełniejszego poznania cząstki żołnierskiego wkładu w zapewnienie bezpieczeństwa i pomyślny rozwój socjalistycznej Polski.

źródło opisu: Ze wstępu

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!