Oblicza Podziemia. Studia i szkice z dziejów ZWZ-AK

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Ignac

Ignac | 2018-08-14

Kolejna książka która jest efektem rowerowej wycieczki z Sochaczewa do Tomaszowa. Muzeum jest fajne ale co do ich publikacji mam na razie mieszane uczucia. Jest to zbiór artykułów różnych ludzi więc co naturalne mają różny poziom. Kilka tekstów jest tak odtwórczych, że aż zbędnych ale kilka - o konspiracji w Bełchatowie, powojennych decyzjach AKowców czy o współżyciu różnych organizacji podziemnych w łódzkim są bardzo fajne i informatywne. Nie ma też większych błędów korektorskich raz się zdarzyło podzielenie słowa w środku strony. Całość liczy nieco ponad 200 stron, jest kilka tabelek ale zero map i zdjęć. Wydane też przyzwoicie.