Nowy Sekretnik Szeptuchy

Cykl: Kwiat paproci (tom 4.5)
Wydawnictwo: W.A.B.
literatura polska
Ag2S

Druga część bestsellerowego "Sekretnika Szeptuchy"to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela serii Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk. Kalendarz wzbogacono o fragmenty niepublikowanych dotąd tekstów autorki Szeptuchy. Czytelnicy znajdą w nim także m.in. horoskop słowiański, testy, przepisy na nalewki, informacje dotyczące zbierania ziół i kolorowanki ilustrujące fragmenty powieści...

Kalendarz wzbogacono o fragmenty niepublikowanych dotąd tekstów autorki Szeptuchy. Czytelnicy znajdą w nim także m.in. horoskop słowiański, testy, przepisy na nalewki, informacje dotyczące zbierania ziół i kolorowanki ilustrujące fragmenty powieści Szeptucha, Noc Kupały, Żerca oraz Przesilenie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

itysiek_reads | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

„Nowy Sekretnik Szeptuchy” to bardzo ciekawy dodatek do serii „Kwiat paproci” w postaci kalendarza na nadchodzący rok. Oprócz standardowego kalendarza mamy miejsce na notatki, numery telefoniczne i adresy oraz skrótowe kalendarze na rok 2018 i 2019. Największym urozmaiceniem są jednak spisy polskich demonów i sposoby na ich zabicie, ciekawe zagadki, rysunki z książki do pokolorowania, a także masa przepisów na nalewki czy kosmetyki. Nie brakuje fragmentów książek z serii „Kwiat paproci”, a także nowych opowieści Babci Szeptuchy. Nie trzeba chyba dodawać, że szata graficzna jest naprawdę piękna! Możemy również dokładnie poznać zioła i ich zastosowanie, a także wypełnić ciekawe testy, z których możemy się np. dowiedzieć, jaką nalewką jesteśmy! Oprócz tego możemy przeczytać swoje neosłowiańskie horoskopy i bliżej poznać staropolskie święta, np. Dziady. Autorka miała naprawdę świetny pomysł na promocję serii swoich książek tworząc do niej ciekawe dodatki, a także otwierając sklep z...

oxfordka | 2018-09-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Lubiane
Przeczytana: 30 września 2018

Zdawać by się mogło, że kalendarze są na jedno kopyto. 365 dni w ciągu roku, 12 miesięcy, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela. Kilka linijek na własne notatki i tyle w temacie, ale czy aby na pewno?
Katarzyna Berenika Miszczuk wraz ze swoim "Nowym Sekretnikiem Szeptuchy" utwierdza nas w przekonaniu, że kalendarz wcale nie musi być nudny i monoszablonowy, a zawierać również inne ciekawe, przydatne rzeczy.
W moje ręce wpadł dobrze wykonany, z cudowną okładką i pięknym wnętrzem kalendarz, który nie tylko ma na celu ułatwienie nam rozplanowania sobie czasu konkretnego dnia, ale daje nam również możliwość dowiedzenia się kilku ciekawych rzeczy.
Szczególną uwagę zwrócić trzeba na fakt, że kalendarz ten... nie posiada dni tygodnia! Dlatego nie ważne czy 10 października będzie w sobotę, wtorek czy piątek... zawsze będzie aktualny, ponieważ to my wybieramy w którym roku chcemy coś zapisać. "Nowy Sekretnik Szeptuchy" może przeleżeć na naszym regale, rok, pięć...

myrtij | 2018-09-27
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 września 2018

Dziś opowiem Ci o kalendarzu, który mnie urzekł. A musisz wiedzieć, że odkąd jestem fanką Bullet Journalu, przestałam interesować się zwykłymi kalendarzami. I chociaż na razie nie wykorzystuję Sekretnika jako narzędzia organizacji, to z przyjemnością go obejrzałam i do wielu zagadnień jeszcze wrócę. Bo „Nowy Sekretnik Szeptuchy” jest niezwykły.

Dlaczego?

Po pierwsze: to kalendarz uniwersalny.
Po drugie: to niezbędnik każdej fanki cyklu Kwiat Paproci.
Po trzecie: to źródło podstawowej wiedzy o słowiańskich zwyczajach i wierzeniach.
Po czwarte: Sekretnik jest po prostu piękny.

Cała recenzja na www.jagodowyblog.pl

Talka_on Miko | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Jak wielu z was i ja miałam przyjemność otrzymania „Nowego sekretnika Szeptuchy” z gadżeciarską torbą.

Nie mogłabym oczywiście odpuścić sobie takiego egzemplarza, do ukoronowania tej pięknej serii. Zgodzę się z wami że to wydanie jest o wiele bardziej dopracowane i autorka zadbała o każdy szczegół. Słowiańskie horoskopy, tajne przepisy na nalewki, sekrety urody oraz fragmenty książki świetnie dopełniają się nawzajem. Szczerze przyznam że nie wiem kiedy go użyje ponieważ narazie cieszy mi oko i cała kolekcja świetnie się prezentuje. Ale to właśnie jego plus ponieważ ma nieokreślone dni tygodnia, dlatego mogę go użyć kiedy będę akurat go potrzebować.

Wierzę że miłośnicy cyklu o kwiecie paproci mają już swoje kalendarze a jeśli nie napewno mają je w planach. Mam nadzieje że autorka zaskoczy nas jeszcze dodatkami do serii.

kasiek66 | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Witojcie !
Ja żem szeptucha co tom wam tylo o tej naturze, bogach i Gosi godoła. Przyjszedł to czos na porządno recenzje a nie wypociny. Mondra baba jestem to wiem co godom.
Ach ta gwara to męcząca bywa. Nie będę was ogłupiać bo i tak wiecie, że to tylko chwyt reklamowy ;)
Wszyscy w koło zachwycają się serią "Kwiat Paproci", z autorką tego bloga na czele. Jednak ja tu prawdę powiem jak ja to oceniam.
Jestem prawie główną bohaterką tej książki, wiele w życiu widziałam i słyszałam.. i powiem Wam, że zachwycający się maję rację.

Zacznijmy od Nowego Sekretnika. Wykonany jest starannie, w twardej oprawie i z piękną okładką. W środku sprawy mają się podobnie. Czcionka jest duża więc nawet starsza szeptucha da radę przeczytać. Dużo miejsca na własne notatki a nawet rożek z tyłu, w który możemy schować luźne zapiski. Fragmenty przygód wspaniałej Gosi, ważne daty czy rady na bóle są zapisane tak jak w sekretniku. Nowością jest zestawienie ziół, które na co pomagają oraz...

Joanna | 2018-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2018
Wiktucha | 2018-10-29
sachmetx | 2018-10-07
Iza | 2018-09-28
Przeczytana: 21 października 2018
Abiernat | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

„Nowy sekretnik szeptuchy” – pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela serii „Kwiat paproci”.

Z okazji premiery drugiej części bestsellerowego „Sekretnika Szeptuchy„ prezentujemy wywiad z Katarzyną Bereniką Miszczuk. Autorka „Szeptuchy” zdradza, kto jest jej ulubionym bohaterem, skąd czerpała swoją wiedzę na temat słowiańskich obrzędów i czy jest to pożegnanie z serią.

Patronaty tygodnia

Powoli czuć jesień w powietrzu. Zwłaszcza wieczorami, gdy temperatura zaczyna gwałtownie spadać i bez swetra czy kurtki się nie obędzie. A to oznacza, że późne godziny lepiej spędzić w ulubionym fotelu z ciepłymi skarpetkami i puchatym kocem. Przedstawiamy kolejną porcję poniedziałkowych patronatów, żeby umilić Wam te chłodne wieczory.