Nowy Sekretnik Szeptuchy

Cykl: Kwiat paproci (tom 4.5)
Wydawnictwo: W.A.B.
literatura polska
Ag2S

Druga część bestsellerowego "Sekretnika Szeptuchy"to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela serii Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk. Kalendarz wzbogacono o fragmenty niepublikowanych dotąd tekstów autorki Szeptuchy. Czytelnicy znajdą w nim także m.in. horoskop słowiański, testy, przepisy na nalewki, informacje dotyczące zbierania ziół i kolorowanki ilustrujące fragmenty powieści...

Kalendarz wzbogacono o fragmenty niepublikowanych dotąd tekstów autorki Szeptuchy. Czytelnicy znajdą w nim także m.in. horoskop słowiański, testy, przepisy na nalewki, informacje dotyczące zbierania ziół i kolorowanki ilustrujące fragmenty powieści Szeptucha, Noc Kupały, Żerca oraz Przesilenie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

itysiek_reads | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

„Nowy Sekretnik Szeptuchy” to bardzo ciekawy dodatek do serii „Kwiat paproci” w postaci kalendarza na nadchodzący rok. Oprócz standardowego kalendarza mamy miejsce na notatki, numery telefoniczne i adresy oraz skrótowe kalendarze na rok 2018 i 2019. Największym urozmaiceniem są jednak spisy polskich demonów i sposoby na ich zabicie, ciekawe zagadki, rysunki z książki do pokolorowania, a także masa przepisów na nalewki czy kosmetyki. Nie brakuje fragmentów książek z serii „Kwiat paproci”, a także nowych opowieści Babci Szeptuchy. Nie trzeba chyba dodawać, że szata graficzna jest naprawdę piękna! Możemy również dokładnie poznać zioła i ich zastosowanie, a także wypełnić ciekawe testy, z których możemy się np. dowiedzieć, jaką nalewką jesteśmy! Oprócz tego możemy przeczytać swoje neosłowiańskie horoskopy i bliżej poznać staropolskie święta, np. Dziady. Autorka miała naprawdę świetny pomysł na promocję serii swoich książek tworząc ciekawe dodatki do serii, a także otwierając sklep z...

kasiek66 | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Witojcie !
Ja żem szeptucha co tom wam tylo o tej naturze, bogach i Gosi godoła. Przyjszedł to czos na porządno recenzje a nie wypociny. Mondra baba jestem to wiem co godom.
Ach ta gwara to męcząca bywa. Nie będę was ogłupiać bo i tak wiecie, że to tylko chwyt reklamowy ;)
Wszyscy w koło zachwycają się serią "Kwiat Paproci", z autorką tego bloga na czele. Jednak ja tu prawdę powiem jak ja to oceniam.
Jestem prawie główną bohaterką tej książki, wiele w życiu widziałam i słyszałam.. i powiem Wam, że zachwycający się maję rację.

Zacznijmy od Nowego Sekretnika. Wykonany jest starannie, w twardej oprawie i z piękną okładką. W środku sprawy mają się podobnie. Czcionka jest duża więc nawet starsza szeptucha da radę przeczytać. Dużo miejsca na własne notatki a nawet rożek z tyłu, w który możemy schować luźne zapiski. Fragmenty przygód wspaniałej Gosi, ważne daty czy rady na bóle są zapisane tak jak w sekretniku. Nowością jest zestawienie ziół, które na co pomagają oraz...

Abiernat | 2018-09-19
Przeczytana: 15 września 2018
Susanna | 2018-09-25
kasiazosia | 2018-09-25
SOL | 2018-09-25

„Nowy sekretnik szeptuchy“  - pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela serii „Kwiat paproci”.

Z okazji premiery drugiej części bestsellerowego „Sekretnika Szeptuchy” prezentujemy Wam wywiad z Katarzyną Bereniką Miszczuk. Autorka „Szeptuchy” zdradza kto jest jej ulubionym bohaterem, skąd czerpała swoją wiedzę na temat słowiańskich obrzędów i czy jest to pożegnanie z serią.

Patronaty tygodnia

Powoli czuć jesień w powietrzu. Zwłaszcza wieczorami, gdy temperatura zaczyna gwałtownie spadać i bez swetra czy kurtki się nie obędzie. A to oznacza, że późne godziny lepiej spędzić w ulubionym fotelu z ciepłymi skarpetkami i puchatym kocem. Przedstawiamy kolejną porcję poniedziałkowych patronatów, żeby umilić Wam te chłodne wieczory.