Dwór cierni I róż książka do kolorowania

Okładka książki Dwór cierni I róż książka do kolorowania Sarah J. Maas
Okładka książki Dwór cierni I róż książka do kolorowania
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros romantasy
romantasy
A Court Of Thorns And Roses Colouring Book
Uroboros
2018-09-14
2018-09-14

Dopełnieniem dla niecierpliwych fanów jest kolejna pozycja wydana w przepięknej oprawie. Mowa tu o Dworze cierni i róż. Książce do kolorowania. To dla mnie rarytas, ponieważ mogę kolejny raz pobyć z bohaterami.

Zacznijmy od dużego formatu, który doskonale nadaje się do kolorowania. Książka zawiera prawie 100 stron: z lewej posiada cytaty lub fragmenty z serii, z prawej obrazy do kolorowania. Ilustracje są przepiękne, a poza tym mają wiele szczegółów, co pozwala „pobyć” z nimi trochę dłużej. A dla osób chcących podziwiać swoją twórczość jest możliwość wyrwania pomalowanej strony z książki wzdłuż zaznaczonej linii.

Ilustratorami są Adriana Dadicha, Yvonne Gilbert, Johna Howe’a i Craiga Philipsa a nad wszystkim czuwała artystka Charlie Bowater, ale mi osobiście nic nie mówią te nazwiska.
Ponadto na jej stronach znajdują się niepublikowane dotąd fragmenty, co czyni ją wyjątkową dla freaków dworowych.

Pierwszy raz mogłam dopasować moje wyobrażenia do rysunków i było to naprawdę cudowne doświadczenie. Na nowo zobaczyłam moich ulubionych bohaterów w scenach, które wcześniej były tylko w mojej głowie. Samodzielnie byłam w stanie stworzyć przestrzeń w okól nich i przyozdobić ich samych. Mogłam zajrzeć do świata zbudowanego przez autorkę.
Miałam już kilka książeczek do kolorowania, ale chyba tylko ta pozostała u mnie w domu na dłużej. Innymi szybciej się nudziłam. Powodem raczej jest moje zamiłowanie do tej serii Sarah J. Maas.

W dobie zmęczenia, zabiegania i stresu, warto poświęcić chwilę na skupienie i odpoczynek. Książka do kolorowania nadaje się idealnie, bo oprócz wyluzowania możemy pozwolić sobie na kreatywność. A jeśli dołączyć do tego bohaterów z ulubionej serii Dworu cierni i róż, to jestem za. Książka nadaje się dla małych i dla dużych, dla artystów i osób z mniejszym talentem. Polecam!

Kolorowanie jest niezwykle odprężającym i kreatywnym zajęciem, nie tylko dla najmłodszych, ale także nieco starszych. Wydawnictwa prześcigają się w tym, aby ulżyć nam w codziennym stresie, zasypując coraz to nowymi łamigłówkami, kreatywnymi kolorowankami, czy serią terapeutycznych mandali, a co z miłośnikami fantastyki? Otóż znajdą się i takie wydawnictwa, które zadbają o tą grupę odbiorców. Wydawnictwo Uroboros powołało do życia jeden z wspanialszych i barwniejszych cykli stworzonych przez Sarę J.Maas. „Dwór cierni i róż”, w końcu namacalnie w mych dłoniach. Jako dziecko uwielbiałam kolorować, pozwalało mi to na spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek, powoływanie ich do życia wypełniając poszczególne kształty kolorami, aby ponownie stały się całością.
W przypadku „Dworu cierni i róż” czułam się jakby drzwi do świata Maas stanęły przede mną otworem. Nie tylko czułam tą woń róż, ale dostrzegałam piękno tego uniwersum na każdej stronie, mogłam dotknąć każde źdźbło trawy, a nawet poczuć powiew wiatru na twarzy.
Wewnątrz książki odnajdziemy, aż czterdzieści sześć ilustracji przygotowanych ku temu, aby uczynić je barwniejszymi, bardziej żywszymi. Oprócz tego możemy przypomnieć sobie, bądź poznawać wybrane fragmenty trzech pierwszych tomów serii: "Dworu cierni i róż", "Dworu mgieł i furii" oraz "Dworu skrzydeł i zguby". Kolorując poszczególne obrazy czułam, jakby postacie ożywały za sprawą mych dłoni, przemawiając fragmentem zamieszczonym obok grafiki. Stawali się dla mnie realni, namacalni, jakbym stała się towarzyszką przygód i broni. To wszystko za sprawą artystów, którzy przygotowali dla nas tą niezwykłą przygodę: Charliego Bowater, Adriana Dadicha, Yvonne Gilbert, Johna Howe'a oraz Craiga Phillipsa. To dzięki nim każda ze stron jest tak bogata w szczegóły w porównaniu do innych kolorowanek zainspirowanych książkami. Grafika jest fenomenalna, nie musicie się obawiać, że papier może być nieodpowiedni, jest wprost stworzony ku temu, aby przyjąć barwę. Zamieszczone obrazy nie są męczące, ani zbyt nużące, nie pozbawią nas upragnionego relaksu.
Staniemy oko w oko z ukochanymi bohaterami, dostrzeżemy Feyrę podczas sławnego polowania, mrocznego Rysanda, Tamlina, czy Luciena. Zwiedzimy Velaris, Dwór Wiosny, Dwór Koszmarów, poddając się wzrokowej przyjemności przygotowanej przez wydawnictwo.
Moja wyobraźnia została pobudzona do działania, nim poddam się barwnej podróży zaopatrzyłam się w zestaw kredek, im więcej kolorów tym lepiej. Zamierzam oddać się tej przyjemności bez reszty ale zanim to zrobię pokażę Wam kilka grafik, abyście sami docenili ich piękno.

A co zrobić, by nie tęsknić tak bardzo za ulubionymi bohaterami i jednocześnie móc się wyżyć artystycznie oraz sprawdzić, czy nasze wyobrażenia pokrywają się z wizją innych? Ano można sięgnąć po kolorowankę!

I tutaj dobra wiadomość! Wydawnictwo Uroboros ma dla Was taką oto kolorowankę pod znaczącym tytułem: Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania!
Nie pozostaje więc nic innego, jak oddać się frajdzie płynącej z ożywiania czarno-białych stron i przelać swoje wizje barw na papier. A przy okazji sprawdzić, czy ilustratorzy widzieli to tak, jak wy.

Ilustracje dzielą waszą uwagę z cytatami z Dworu cierni i róż, Dworu mgieł i furii oraz Dworu skrzydeł i zguby, które były inspiracjami do ich [ilustracji] stworzenia.
Nie brak im szczegółów, więc Ci, którzy lubią wyzwania, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę, za to będą musieli poświęcić sporo czasu na kolorowanie. Ale czy może być coś lepszego od ubierania w kolory miejsca i postaci, o których tyle się czytało i które tak tsię pokochało? Nie sądzę.

Zatem kredki w dłoń i do dzieła!

Nie pozostaje więc nic...

Dwór cierni i róż to jedna z moich najukochańszych serii fantasy. Dlatego książka do kolorowania, jaka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uroboros, również musiała znaleźć się na mojej półce. Nawet pomimo faktu, że od czasów dzieciństwa nie miałam do czynienia z kolorowankami. Nie sądziłam, że mogę się w to jeszcze wciągnąć, ale kiedy już zaczęłam... nie mogłam się oderwać.

W środku znajdziecie 46 ilustracji, którym towarzyszą fragmenty powieści wybrane z trzech pierwszych tomów serii: "Dworu cierni i róż", "Dworu mgieł i furii" oraz "Dworu skrzydeł i zguby". To efekt pracy pięciorga różnych artystów: Charlie Bowater, Adriana Dadicha, Yvonne Gilbert, Johna Howe'a oraz Craiga Phillipsa. Dzięki nim postaci tak dobrze nam już znane z książek Sarah J. Maas nabierają w końcu realnych kształtów. Możemy obserwować Feyrę podczas pamiętnego polowania, przez które wszystko się zaczęło. Podziwiać Dwór Wiosny i Velaris. Odwiedzimy także Dwór Koszmarów, pałac Tarquina oraz Leśny Dom. Spotkamy Tamlina, Luciena, Rhysanda, cały wewnętrzny krąg Dworu Nocy oraz Elainę i Nestę. Nie zabraknie również Amaranthy, suriela, ogromnego czerwia, Tkaczki czy Rzeźbiącego w Kościach. A to i tak jeszcze nie wszystko, co kryje w sobie to cudo!

Najbardziej przypadły mi do gustu ilustracje autorstwa Charlie Bowater - ekspresywne, pełne detali, ale jednocześnie przejrzyste i subtelne. Z kolei te wykonane przez Craiga Phillipsa spodobały mi się najmniej. Zrobiły na mnie wrażenie ciężkich, topornych i wiem już, że kolorowanie ich będzie dla mnie dość trudnym i żmudnym zadaniem. Pozostałe z pewnością sprawią mi wiele przyjemności, choć niektóre wydały mi się aż nazbyt bogate w szczegóły. Powrót do wybranych fragmentów ulubionych powieści dał mi sporo radości. Mogłam porównać własne wyobrażenia z wizją poszczególnych artystów, a sam proces kolorowania był bardzo relaksujący.

Książka do kolorowania "Dwór cierni i róż" okazała się dla mnie świetnym wyborem. Z wielką przyjemnością wróciłam do fragmentów ulubionych powieści. Fakt, że tym razem każdemu z nich towarzyszyła ilustracja, zdecydowanie dodawał im uroku. Kolorowanie poszczególnych stron wciągnęło mnie zupełnie nagle i niespodziewanie, ale nie żałuję ani jednej minuty spędzonej z tą publikacją. Polecam ją wszystkim miłośnikom serii Dworów Sarah J. Maas. A jeśli spodoba się Wam okładka, z pewnością przypadnie Wam do gustu także to, co znajdziecie w środku.

ogrodksiazek.blogspot.com

Więcej recenzji książek na blogu hopeandfaaith.blgospot.com

Jest to moja pierwsza książka w formie do kolorowania. Rysując czułam się jak małe dziecko, które ma swoją ulubioną kolorowankę.

Cudownie było, tak jak już wcześniej wspominałam, kolorować kiedy obok były fragmenty książki o tym samym tytule. Zwłaszcza że mogliśmy ponownie zanurzyć się w tej historii oraz poznać dotąd niepublikowane fragmenty. Wszystkie detale są zrobione ze szczególną dokładnością. Ale jednak, niektóre elementy były zbyt małe na dobrze zatemperowaną kredkę. Wszystko było tak estetycznie pięknie dopracowane że aż tylko chce się malować i przeżywać od nowa akcję książki.
Książka posiada rozmiar kwadratu. Na takie codzienne noszenie jest trochę zbyt duża. Za to posiada miękką okładkę. Na każdej kartce jest jedna strona do kolorowania, a druga jest z fragmentem książki, który otaczają klamry (także do pokolorowania). Składa się ona z 96 stron.

Polecam dla każdego fana tej serii książek, na pewno ucieszy się móc kolorować część akcji powieści.

Więcej recenzji książek na blogu hopeandfaaith.blgospot.com

Kolorowanki cieszą i dużych i małych niezależnie od formy, więc jak działają książki do kolorowania nawiązujące do ukochanych serii wielu milionów czytelników? Jak magnes!

Gdy tylko się dowiedziałam o wyjściu kolorowanki z motywami z serii Dwór cierni i róż byłam niesamowicie szczęśliwa, a nie znałam wówczas jej treści... Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania nie jest bowiem jedynie kolorowanką, która po uzupełnieniu odkładana jest w kąt. Obok każdego rysunku znajduje się fragment z Dworu cierni i róż, Dworu mgieł i furii lub Dworu skrzydeł i zguby, który zainspirował danego ilustratora do stworzenia rysunku.

Czytając te książki miałam różne wyobrażenia na temat konkretnych postaci i jak się okazało pokryły się one w większości z pomysłami ilustratorów, co w pewnym stopniu cieszy mnie podwójnie.

Wiem, że nie dla wszystkich ta kolorowanka wydaje się tak świetnym pomysłem, jak dla mnie, jednak jestem pewna, że po przejrzeniu środka przynajmniej połowa z tych niepewnych zmieni zdanie. Ilustracje są dopracowane i szczerze szkoda mi "niszczyć" moim brakiem talentu, nawet do kolorowania ;) Wydają mi się one świetnym dodatkiem to tej cudownej serii i jestem zdania, że ta książka będzie idealnym prezentem dla wszystkich fanek Rhysanda czy Tamlina oraz fanów Feyry, Nesty, Elainy...

cos-o-ksiazkach.blogspot.com

Każdy z nas chyba pamięta kolorowanki z dzieciństwa. Choć mam do nich ogromny sentyment, nie jestem ich wielką fanką, ale jestem za to Dworów i w ogóle twórczości Maas, więc mimo początkowego wahania, poczułam, że po prostu muszę ją mieć. Jakie więc było moje zaskoczenie, kiedy książka dotarła do mnie i okazała się być tak piękna, że nie mogłam sobie wyobrazić nieposiadania jej na półce. Wielu pewnie machnie ręką i stwierdzi, że obejdzie się bez niej lub, że zwyczajnie go nie interesuje, jednak widząc wnętrze, myślę, że każdy mógłby się rozmyślić. Żadne zdjęcie nie oddaje rzeczywistości, a kolorowanki są naprawdę fenomenalne, aż mam ochotę nie zbliżać do nich kredek.

Książka składa się z rysunków opisujących sceny z każdego z trzech tomów serii. Obok każdego rysunku znajduje się fragment historii, który zainspirował artystę. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie, fani Tamlina, Rhysa czy bliskiego kręgu księcia Dworu Nocy. Każda z naszych ulubionych postaci została idealnie odwzorowana i wiele z nich nawet zgadza się z moim wyobrażeniem. Myślę, że jest to obowiązkowa gratka dla każdego fana.

• Moja biblioteczka
  • Papierowy

Dodaj cytat z książki Dwór cierni I róż książka do kolorowania