tree

Z ilustracjami Oli Niepsuj „Nikt was tak nie będzie witał w domu tak jak pies. Uczcie się od nich. Nie ma lepszych nauczycieli”. To nieoczywista psia antologia, a w nim opowiadania tak uznanych pisarzy, jak Michał Cichy, Wioletta Grzegorzewska, Weronika Murek, Patrycja Pustkowiak, Krzysztof Varga i Andrzej Stasiuk. Wspaniały literacki hołd oddany wiernym towarzyszom człowieka. Polecamy także...

Z ilustracjami Oli Niepsuj

Polecamy także tom opowiadań O kotach.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

ścichapęk | 2018-10-17

Zacznę od dobrego. Pięknie pisze o psach Varga i Stasiuk. Varga nawet poruszająco. Ciekawa jest też opowieść Michała Cichego i Wioletty Grzegorzewskiej. I dla tych czterech opowieści warto "O psach" przeczytać.

A teraz o niedobrym. Niestety, ale opowiadania Weroniki Murek i Patrycji Pustkowiak pasują tutaj jak kwiatek do kożucha, bo jak dla mnie - o psach to one nie były. Tak jak nie wiedziałam o czym pisze Weronika Murek w "Uprawie roślin południowych metodą Miczurina", tak również pojęcia zielonego nie mam o czym tutaj napisała. Zabawa formą ją przerosła, powstał tutaj jakiś zlepek dziwnych dialogów i urwanych zdań, które oprócz irytacji - do mnie, jako czytelnika - nic nie wniosły. Miało być o psach, jest o niczym. Z kolei u Patrycji Pustkowiak jest o człowieku w rozpaczy po relacji z drugim człowiekiem (a nie po psie, bo przecież miało być o psach?), rozumiem to, ale moim zdaniem ten zbiór to nie miejsce na takie historie i takie emocje. Może wydawnictwo stworzy całą serię...

Marcin Romanik | 2018-10-16
Przeczytana: 07 października 2018

Zbioru niestety nie ratuje nawet opowiadanie Stasiuka. Na sześć opowiadań, moim zdaniem, jedynie dwa były warte głębszej refleksji. Trochę przykre, że w cenie regularnej książki dostajemy przeciętny, a nawet poniżej przeciętnej, 150-kartkowy produkt.

Oktawia | 2018-10-16
Przeczytana: 14 października 2018

Aż 5/10 gwiazdek, bo sprawę ratują dwa końcowe teksty – Stasiuk i Varga. Cztery pozostałe rzeczy to nieporozumienie, niestety. Mam wrażenie, że zabawa formą zastąpiła autorom dążenie do wyrażenia jakiejkolwiek treści. I przede wszystkim – że chroniąc się "pancerzem" z papierowych postaci i anegdotek niby o nich, a nie o nich, boją się opowiedzieć coś naprawdę o sobie.

Dawid | 2018-10-06
Przeczytana: 06 października 2018

O psach to antologia, powieść, książka - przygoda. Krótkie ale treściwe opowiadania o czworonogach i ich właścicielach.

Tylko 150 stron ale warto.

Aleksandra | 2018-10-21
SatsukiYO | 2018-10-19