Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Dziewczyna, która zginie pierwsza

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Alex King i Chloe Lane (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The First One to Die
aleqsia

„Próbowała przerwać spadanie, obracała się rozpaczliwie, ale nie było niczego, co mogłoby ją zatrzymać. Jej samotny krzyk przeszył nocne powietrze...” Keira North wypada z okna podczas studenckiej imprezy i ginie na miejscu. Wypadek? Początkowo tak to wygląda, ale policjantki Alex King i Chloe Lane podejrzewają, że to morderstwo. Przesłuchują troje przyjaciół-współlokatorów Keiry i odkrywają,...

Przesłuchują troje przyjaciół-współlokatorów Keiry i odkrywają, że każde z nich ma coś do ukrycia. I ktoś jest gotów zabić, by zachować tajemnice.
Morderca osacza grupę przyjaciół, którzy kolejno zdają sobie sprawę, że teraz ich życie jest w niebezpieczeństwie. Alex i Chloe zmagają się z własnymi problemami, lecz rozpoczynają wyścig z czasem, zagłębiając się w splątaną sieć kłamstw, zazdrości i gniewu.

źródło opisu: Amber 2018

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki...»

Zdecydowanie to wszystko lepiej wygląda niż w debiucie.

Victoria zabiera nas na imprezę młodych studentów, w której można stracić poczucie czasu. W trakcie imprezy ginie właścicielka.

Alex i Chloe muszą się zmierzyć z tajemnicami i kłamstwami studentów, a tymczasem morderca morduje lokatorów, dlaczego, czy jest wśród nich? Nie lubi bogactwa? Spraw się nawarstwia, a morderca, morderczyni niczym się nie przejmuje i eliminuje pionek po pionku.

Duża zaletą tej powieści jest to, że aż do ostatnich stron czytasz, jakbyś był na początku. Cały czas w akcji, a policjantki muszą mierzyć się z kłamstwem i nowymi tajemnicami. Autorka tak poprowadziła czytelnika, że do końca będziesz się zastanawiał, czy to aby ten morderca był.

Fajne wątki obyczajowe Chloe i Alex.

Viki się postarala 😊

Sonik | 2018-11-24