Okładka książki Trzy tygodnie z moim bratem

Trzy tygodnie z moim bratem

Autor:
podróż, bracia, wspomnienia, rodzina
typ
papier
Ewa
6.73 (378 ocen i 46 opinii)

Opis książki

Pewnego dnia popularny autor romantycznych bestsellerów, Nicholas Sparks, otrzymuje pocztą prospekt wycieczki dookoła świata. Wraz ze swoim bratem Micahem wyrusza w podróż, która zawsze była jego marzeniem. Wspólnie zwiedzają ruiny Majów w Gwatemali, Inków w Peru, kamienne giganty na Wyspie Wielkanocnej, wyspy Cooka w Polinezji, świątynię Angkor Wat w Kambodży, Tadż Mahal w Indiach i wiele innych miejsc. Jednocześnie odbywają sentymentalną podróż w przeszłość. Z łezką i humorem wspominają dzieciństwo i młodość, sukcesy i niepowodzenia, rodziców i własne rodziny. Zacieśniają więzy braterskie. Wspólna podróż staje się dla nich wielką afirmacją życia.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Marlena | 2014-03-15
Przeczytana: 04 marca 2014

Książka oparta na faktach. Osoby, które Sparksa czytają i lubią na pewno będą zainteresowane jego autobiograficzną powieścią. "Trzy tygodnie z moim bratem" to relacja z podróży marzeń pisarza i jego brata Micah'a. W trakcie wycieczki pisarz wspomina całe swoje dotychczasowe życie. Trudne dzieciństwo w biedzie, niepozbawiane wielu dramatów. Zwariowani rodzice; zapracowany ojciec i matka, która nie potrafiła zająć się trójką dzieci ("...Być może moi rodzice byli stuknięci, ale wszystko, co zrobili, wyszło nam na dobre..."). I olbrzymia miłość rodzeństwa, które nauczyło się dbać samo o siebie (z różnymi skutkami). Później mamy śmierć obu rodziców i ukochanej siostry Dany. A także małżeństwo i piątkę dzieci (w tym jedno chore) … Opisy podróży jakoś nie bardzo przypadły mi do gustu. Wg mnie były troszkę nudnawe. Za to dużym plusem są załączone do książki czarno-białe fotografie z prywatnego archiwum autora.

eduko7 | 2014-07-10
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Piękna opowieść łączącą relację z podróży z bratem Micahem i wspomnienia dotyczące ich dzieciństwa, dorastania i wchodzenia w dorosłe życie.
Nicholas Sparks snuje opowieść bez ubarwień. Umiejętnie przeplata wielkie wydarzenia z codziennymi, dla kogoś może "prozaicznymi", a dla Niego znaczącymi. Ceni je, bo wie jak kruche jest życie ludzkie. Nic więc dziwnego, że jego książka jest nasycona miłością nie tylko do tych, którzy odeszli, ale też do tych, którzy są... Nawet fragmenty o trudnej miłości do ojca są pozbawione charakterystycznego w takich wypadkach zgorzknienia.
Ta dwutorowa podróż ma wiele punktów wspólnych i tworzy ciekawą mozaikę, która pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć powieści Autora, odnajdując w nich sytuacje, z którymi przyszło Mu się rzeczywiście zmierzyć.
Na koniec wypada powiedzieć: Dziękuję za tę lekcję życia Panie Sparks!

Deutschland91 | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

To moja druga książka tego autora. Historia opisuje prawdziwe wydarzenia. Ucieszyłam się,że została wydana , ponieważ chciałam się dowiedzieć czegoś na temat pisarza. W książce Nicholas Sparks opisał swoją wymarzoną podróż jaką odbył razem ze swoim starszym bratem Micahem. Autor wspomina także swoje ciężkie dzieciństwo, dowiemy się,że życie go doświadczało, wychował się w strasznej biedzie, doznał wiele ciężkich chwil. Wspomina rodziców jako zapracowanych i niekiedy roztrzepanych, jednak dodaje, że to oni wychowali jego , Micaha i jego siostrę na porządnych ludzi. Zaciekawiły mnie opisy miejsc, które autor zwiedzał, jednak momentami były trochę nużące. Tragedią dla autora i jego rodziny była śmierć mamy w wyniku nieszczęśliwego wypadku, niedługo po śmierci mamy pisarz traci ojca, później na nowotwór umiera ukochana siostra Dana, . Nicholas opisał śmierć najbliższych osób, jako cios, dodał, że to jeszcze bardziej pogłębiło jego więź z bratem. Zawarł także szczegóły o swoich powieściac...

Ania | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Ta książka pozwala poznać losy życia autora,który opisuje tutaj życie swojej rodziny i jej tragedie.Straszną śmierć mamy,pużniej ojca na koniec tragiczną śmierć siostry.Życie okropnie doświadczyło Nicholasa i jego brata Micaha,stracili najbliższych ale potrafili żyć dalej pomimo wielkiego bulu w sercu.Autor opisuje także jak powstawały jego książki,dzięki temu można dowiedziec się skąd brał pomył na napisanie ich.Przyznam że ta część książki bardzo ciekawiła mnie bo opowieść o tym jak spędzał czas z bratem na wycieczce w którą wybrali się i co tam zwiedzali nie bardzo mnie ciekawiła,pużniej po prostu omijałam te części.Polecam wszystkim fanom lubiącym czytać jego książki,którzy chcieli by bliżej poznać Nicholasa Sparksa.

Dominika | 2012-08-09
Przeczytana: sierpień 2012

Książka przeczytana prze zemnie jakoby z musu, bibliotekarka wcisła mi ja, bo przecież czytam książki Sparksa. I nie żałuję. Autor opisuje swoje życie, dzieciństwo,młodość, oraz swoją podróż po świecie ze strarszym bratem. Bardzo fajna książka ciekawa i wzruszająca. Pokazuje że Sparks jest zwykłym człowiekiem a życie i trudności losu dały mu tematy do tak wielu książek. Polecam bardzo wszystkim fanom autora.

Secretelle | 2012-07-07
Na półkach: 2012, Przeczytane

Nicholasa Sparksa znają wszyscy. Od kilkunastu lat jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, jego powieści przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, a on sam już po opublikowaniu pierwszej książki, zatytułowanej „Pamiętnik” stał się milionerem.

Od dawna chciałam zapoznać się z książką „Trzy tygodnie z moim bratem”, aby bliżej poznać autora tak wielu bestsellerów. Jest to powieść inna niż wszystkie. Mogłabym krótko opisać fabułę, ale pan Sparks idealnie scharakteryzował książkę, dlatego zacytuję:

„Jest to opowieść o braterskich uczuciach. Jest to opowieść o Micahu i o mnie, jak również o całej naszej rodzinie. Opowieść o tragedii i radości, nadziei i wzajemnym wspieraniu się. Opowieść o tym, jak obaj dojrzewaliśmy, zmienialiśmy się i wybraliśmy różne życiowe drogi, ale jakimś sposobem staliśmy się jeszcze bliżsi. Innymi słowy, jest to opowieść o dwóch podróżach. Tej, która zaprowadziła brata i mnie do egzotycznych miejsc na świecie, i drugiej, w założeniu najwspanialszej...

tajus | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Nicholas Sparks to amerykański pisarz powieści obyczajowych, o którym słyszał chyba niemal każdy. Jego książki ukazują się w trzydziestu trzech językach. W sumie wydał siedemnaście powieści, a popularność przyniosła ma pierwsza z nich, "Pamiętnik". Część powieści doczekała lub doczeka się w najbliższej przyszłości ekranizacji.

Wśród wydanych przez Sparksa utworów jest jeden, który różni się od pozostałych, a mianowicie "Trzy tygodnie z moim bratem". Autor, który jest znany przede wszystkim z pięknych uczuciowo powieści o miłości, tym razem opisuje swoje życie. Od dzieciństwa do 2003 roku. Jest to pewnego rodzaju autobiografia, przeplatana opisami wycieczki dookoła świata, którą Nicholas odbył ze swoim bratem, Micahem. W czasie tej wycieczki bracia nie tylko podziwiają piękne zabytki i krajobrazy Peru, Indii czy Malty, ale też wspominają swoje dotychczasowe życie, które od początku do łatwych nie należało.

Do książki tej podeszłam z dużą rezerwą, ponieważ nastawiła...

beatka18 | 2014-03-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

długo sie przybierałam do tej książki, uważałam że będzie byle jaka, i jak zaczełam czytać to miałam mieszane uczucia, wstęp fajny, ale te opisy jak już zwiedzali te różne zakątki świata były nudne, ale najbardziej mi sie podobało jak Sparks opisywał swoje dzieciństwo, i moment w którym zaczął pisać książki, wzruszyłam sie kilka razy, kiedy żona Sparksa poroniła, kiedy zmarłam matka i ojciec, a najbardziej mi sie płakać chciało kiedy po długiej walce zmarła jego siostra, ta historia była tak wzruszjąca dla mnie też dlatego że była z życia wzięta, i jak przeczytałam tą ksiązke zmieniłam zdanie, gorąco polecam, naprawde warta przeczytania

Mońcia | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Od kilku lat jestem stałą czytelniczką powieści Pana Sparksa i z niecierpliwością czekam zawsze na każdą następną.
Jednak kiedy dowiedziałam się, że "Trzy tygodnie z moim bratem" to książka na poły autobiograficzna, co raz to odkładałam ją sobie "na potem". I pewnie tym razem byłoby podobnie, gdyby ktoś właśnie nie zwrócił jej do biblioteki. Mocno "wyczytana" już powieść dosłownie wpadła mi pod rękę i bez większego zastanowienia wzięłam ją do domu.

Już od samego początku lektura pozytywnie mnie zaskoczyła. Umiejętne połączenie wątków biograficznych z opisem cudownej podróży dookoła świata ma w sobie coś magicznego i przyciągającego. Każdy rozdział opatrzony jest zdjęciem z opisywanego miejsca, lub po prostu rodzinną fotografią z dzieciństwa autorów. Całość napisana jest tym samym stylem charakterystycznym dla Pana Nicholasa, gdzie emocje i wrażenia są zawsze na właściwym miejscu. Czytając tę powieść sporo dowiadujemy się o rodzinie Sparksów, poznajemy zar...

Czytajka | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Gdy dowiedziałam się o książkach Sparksa bardzo chciałam je przeczytać, na początku jednak wpadła mi w ręce jego autobiografia, no cóż...
To niesamowite! Jego życie wydaje mi się takie... nierealne. To wręcz niewyobrażalne, jak może potoczyć się życie. Mimo tylu pięknych, wspaniałych chwil i zdarzeń, Nicholas (a także jego brat, Micah) przeżył tak wiele, że aż strach myśleć. Mało kto umiałby sobie poradzić z takimi problemami, stratami i przykrymi niespodziankami losu.
Wycieczka dookoła świata, kto z nas o takiej nie marzy? Nick i Micah taką przeżyli, i obok opisów tej wycieczki jest opisane ich wcześniejsze życie, wszystkie te wzloty i upadki.
Doskonała książka, którą z niewiadomych przyczyn czytałam bardzo wolno. Może podświadomie nie chciałam się żegnać z tą podróżą?
Niezwykle ciekawa i napisana lekko.
Polecam każdemu. :)

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku