Trzy tygodnie z moim bratem

Wydawnictwo: Albatros
tłumaczenie
Elżbieta Zychowicz
Three Weeks with My Brother
8373591974
podróż, bracia, wspomnienia, rodzina
Ewa

Pewnego dnia popularny autor romantycznych bestsellerów, Nicholas Sparks, otrzymuje pocztą prospekt wycieczki dookoła świata. Wraz ze swoim bratem Micahem wyrusza w podróż, która zawsze była jego marzeniem. Wspólnie zwiedzają ruiny Majów w Gwatemali, Inków w Peru, kamienne giganty na Wyspie Wielkanocnej, wyspy Cooka w Polinezji, świątynię Angkor Wat w Kambodży, Tadż Mahal w Indiach i wiele innych miejsc. Jednocześnie odbywają sentymentalną podróż w przeszłość. Z łezką i humorem wspominają dzieciństwo i młodość, sukcesy i niepowodzenia, rodziców i własne rodziny. Zacieśniają więzy braterskie. Wspólna podróż staje się dla nich wielką afirmacją życia.

• Niepowszedni. Porwanie
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Małe życie
  • Saga Puszczy Białowieskiej
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Efekt Rosie
  • Ślepy trop
Niepowszedni. Porwanie
Justyna Drzewicka

8,13 (8 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

7 (13 ocen i opinii)
Małe życie
Hanya Yanagihara

8,71 (34 ocen i opinii)
Saga Puszczy Białowieskiej
Simona Kossak

8,25 (4 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Ślepy trop
Jørn Lier Horst

7,39 (57 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marlena | 2014-03-15
Przeczytana: 04 marca 2014

Książka oparta na faktach. Osoby, które Sparksa czytają i lubią na pewno będą zainteresowane jego autobiograficzną powieścią. "Trzy tygodnie z moim bratem" to relacja z podróży marzeń pisarza i jego brata Micah'a. W trakcie wycieczki pisarz wspomina całe swoje dotychczasowe życie. Trudne dzieciństwo w biedzie, niepozbawiane wielu dramatów. Zwariowani rodzice; zapracowany ojciec i matka, która nie potrafiła zająć się trójką dzieci ("...Być może moi rodzice byli stuknięci, ale wszystko, co zrobili, wyszło nam na dobre..."). I olbrzymia miłość rodzeństwa, które nauczyło się dbać samo o siebie (z różnymi skutkami). Później mamy śmierć obu rodziców i ukochanej siostry Dany. A także małżeństwo i piątkę dzieci (w tym jedno chore) … Opisy podróży jakoś nie bardzo przypadły mi do gustu. Wg mnie były troszkę nudnawe. Za to dużym plusem są załączone do książki czarno-białe fotografie z prywatnego archiwum autora.

eduko7 | 2014-07-10
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Piękna opowieść łączącą relację z podróży z bratem Micahem i wspomnienia dotyczące ich dzieciństwa, dorastania i wchodzenia w dorosłe życie.
Nicholas Sparks snuje opowieść bez ubarwień. Umiejętnie przeplata wielkie wydarzenia z codziennymi, dla kogoś może "prozaicznymi", a dla Niego znaczącymi. Ceni je, bo wie jak kruche jest życie ludzkie. Nic więc dziwnego, że jego książka jest nasycona miłością nie tylko do tych, którzy odeszli, ale też do tych, którzy są... Nawet fragmenty o trudnej miłości do ojca są pozbawione charakterystycznego w takich wypadkach zgorzknienia.
Ta dwutorowa podróż ma wiele punktów wspólnych i tworzy ciekawą mozaikę, która pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć powieści Autora, odnajdując w nich sytuacje, z którymi przyszło Mu się rzeczywiście zmierzyć.
Na koniec wypada powiedzieć: Dziękuję za tę lekcję życia Panie Sparks!

Deutschland91 | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

To moja druga książka tego autora. Historia opisuje prawdziwe wydarzenia. Ucieszyłam się,że została wydana , ponieważ chciałam się dowiedzieć czegoś na temat pisarza. W książce Nicholas Sparks opisał swoją wymarzoną podróż jaką odbył razem ze swoim starszym bratem Micahem. Autor wspomina także swoje ciężkie dzieciństwo, dowiemy się,że życie go doświadczało, wychował się w strasznej biedzie, doznał wiele ciężkich chwil. Wspomina rodziców jako zapracowanych i niekiedy roztrzepanych, jednak dodaje, że to oni wychowali jego , Micaha i jego siostrę na porządnych ludzi. Zaciekawiły mnie opisy miejsc, które autor zwiedzał, jednak momentami były trochę nużące. Tragedią dla autora i jego rodziny była śmierć mamy w wyniku nieszczęśliwego wypadku, niedługo po śmierci mamy pisarz traci ojca oraz stratę ukochanej siostry Dany . Nicholas opisał śmierć najbliższych osób, jako cios, dodał, że to jeszcze bardziej pogłębiło jego więź z bratem. Zawarł także szczegóły o swoich powieściach co go...

Ania | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Ta książka pozwala poznać losy życia autora,który opisuje tutaj życie swojej rodziny i jej tragedie.Straszną śmierć mamy,pużniej ojca na koniec tragiczną śmierć siostry.Życie okropnie doświadczyło Nicholasa i jego brata Micaha,stracili najbliższych ale potrafili żyć dalej pomimo wielkiego bulu w sercu.Autor opisuje także jak powstawały jego książki,dzięki temu można dowiedziec się skąd brał pomył na napisanie ich.Przyznam że ta część książki bardzo ciekawiła mnie bo opowieść o tym jak spędzał czas z bratem na wycieczce w którą wybrali się i co tam zwiedzali nie bardzo mnie ciekawiła,pużniej po prostu omijałam te części.Polecam wszystkim fanom lubiącym czytać jego książki,którzy chcieli by bliżej poznać Nicholasa Sparksa.

Ciekawa książka dla fanów pisarza, ale nie tylko. To interesująca historia o różnych wątkach z życia pisarza. Miło się czytało. Polecam.

Natalia | 2012-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2012

Nicholasa Sparksa znają wszyscy. Od kilkunastu lat jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, jego powieści przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, a on sam już po opublikowaniu pierwszej książki, zatytułowanej „Pamiętnik” stał się milionerem.

Od dawna chciałam zapoznać się z książką „Trzy tygodnie z moim bratem”, aby bliżej poznać autora tak wielu bestsellerów. Jest to powieść inna niż wszystkie. Mogłabym krótko opisać fabułę, ale pan Sparks idealnie scharakteryzował książkę, dlatego zacytuję:

„Jest to opowieść o braterskich uczuciach. Jest to opowieść o Micahu i o mnie, jak również o całej naszej rodzinie. Opowieść o tragedii i radości, nadziei i wzajemnym wspieraniu się. Opowieść o tym, jak obaj dojrzewaliśmy, zmienialiśmy się i wybraliśmy różne życiowe drogi, ale jakimś sposobem staliśmy się jeszcze bliżsi. Innymi słowy, jest to opowieść o dwóch podróżach. Tej, która zaprowadziła brata i mnie do egzotycznych miejsc na świecie, i drugiej, w założeniu...

Katarzyna Busłowska | 2014-09-02
Przeczytana: lipiec 2014

Moim zdaniem jest to powieść, którą powinien przeczytać każdy fan twórczości Sparksa. Można się z niej dowiedzieć wielu rzeczy o autorze i jego rodzinie. Co prawda niewiele pisze o samym procesie twórczym, ale poznajemy mnóstwo jego życiowych doświadczeń, które go zainspirowały. I tak na przykład „Pamiętnik” Sparks napisał dzięki dziadkom swojej żony Cath, a „Jesienną miłość” dzięki swojej siostrze Danie, która zmarła po heroicznej walce z rakiem w zdecydowanie zbyt młodym wieku (choć nie tak młodym jak sama bohaterka powieści).
Jednak dla osób, które dopiero zapoznają się z twórczością Nicholasa Sparksa, powieść może wydać się nużąca. Najbardziej zaciekawił mnie moment, gdy autor opisuje swoją pracę z najmłodszym synem. To jak przez sześć godzin uczył go słowa „jabłko” było niesamowicie wzruszające.
Ta powieść pomogła mi też zrozumieć bajkowe postrzeganie miłości Sparksa. Bohaterowie jego historii zakochują się w sobie bardzo szybko i bardzo głęboko. Myślę, że każdy wątek...

Anna | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Książka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się tak osobistej powieści ze strony autora, który jest przecież uznawany za "króla romantycznych bestsellerów".
W książce są niejako dwa wątki; jeden to "relacja" z trzytygodniowej podróży dookoła świata (Gwatemala, Peru, Wyspy Wielkanocne, Wyspa Rarotonga w Archipelagu Cooka, Australia, Kambodża, Indie, Etiopia, Malta i Norwegia), którą autor odbył ze swoim bratem. Jednak dużo ważniejszy, bogatszy i bardziej absorbujący jest - wpleciony w opis zwiedzanych miejsc - wątek osobisty, stanowiący wspaniale opowiedzianą historię własnego życia, ciepłych wspomnień z dzieciństwa, które choć biedne było pełne miłości, zrozumienia, wzajemnego szacunku. Nicholas opowiada nam o dorastaniu, o ogromnej samodzielności, jaką dawali - jemu, bratu i siostrze - rodzice, o przekazanych wartościach, które w dorosłym życiu stały się dla niego kierunkowskazem. Ale to też opowieść o rodzinnych tragediach, z którymi trudno się pogodzić; o...

betina360 | 2015-10-18
Na półkach: 2015, Sparks, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2015

Lubie Nicholasa Sparksa ktory obecnie ma 50 lat i jest swietnym pisarzem.
Opisal tu swoja podroz w ktora pojechal ze starszym bratem Micahem. Zwiedzili ruiny Majow w Gwatemalii, Inkow w Peru, kamienne giganty na wyspie wielkanocnej, wyspy Cooka w Polinezji, swiatynie Angkor Wat w Kambodzy, Tach Mahal w Indiach. Jezdzili tez w psim zaprzegu i na sloniach o czym wielu ludzi marzy. Sparks wspomina tez swoje dziecinstwo w ktorym choc sie nie przelewalo bylo duzo milosci i zrozumienia. Najsmutniejsze chwile w jego zyciu to gdy stracil matke w wyniku wypadku kiedy to spadla z konia. Pozniej umarl ojciec z ktorym nie bylo dobrze po smierci matki. Nastepnie przyszedl cios kiedy to ich ukochana siostra zachorowala na raka mozgu i opiekowal sie nia na zmiane z bratem. Niestety zmarla w wieku 33 lat i bardzo to przezyli. Sparks ma kochajaca zone i piatke dzieci z ktorych jeden syn jest dzieckiem niepelnosprawnym. Bardzo wzruszajaca powiesc i piekna bo pokazujaca ze najwazniejsza jest...

Dominika | 2012-08-09
Przeczytana: sierpień 2012

Książka przeczytana prze zemnie jakoby z musu, bibliotekarka wcisła mi ja, bo przecież czytam książki Sparksa. I nie żałuję. Autor opisuje swoje życie, dzieciństwo,młodość, oraz swoją podróż po świecie ze strarszym bratem. Bardzo fajna książka ciekawa i wzruszająca. Pokazuje że Sparks jest zwykłym człowiekiem a życie i trudności losu dały mu tematy do tak wielu książek. Polecam bardzo wszystkim fanom autora.