Lubimyczytać.pl to:
ponad 662 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Trzy tygodnie z moim bratem

Trzy tygodnie z moim bratem

Autor:
podróż, bracia, wspomnienia, rodzina
typ
papier
Ewa
6.71 (367 ocen i 42 opinie)

Opis książki

Pewnego dnia popularny autor romantycznych bestsellerów, Nicholas Sparks, otrzymuje pocztą prospekt wycieczki dookoła świata. Wraz ze swoim bratem Micahem wyrusza w podróż, która zawsze była jego marzeniem. Wspólnie zwiedzają ruiny Majów w Gwatemali, Inków w Peru, kamienne giganty na Wyspie Wielkanocnej, wyspy Cooka w Polinezji, świątynię Angkor Wat w Kambodży, Tadż Mahal w Indiach i wiele innych miejsc. Jednocześnie odbywają sentymentalną podróż w przeszłość. Z łezką i humorem wspominają dzieciństwo i młodość, sukcesy i niepowodzenia, rodziców i własne rodziny. Zacieśniają więzy braterskie. Wspólna podróż staje się dla nich wielką afirmacją życia.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Marlena | 2014-03-15
Przeczytana: 04 marca 2014

Książka oparta na faktach. Osoby, które Sparksa czytają i lubią na pewno będą zainteresowane jego autobiograficzną powieścią. "Trzy tygodnie z moim bratem" to relacja z podróży marzeń pisarza i jego brata Micah'a. W trakcie wycieczki pisarz wspomina całe swoje dotychczasowe życie. Trudne dzieciństwo w biedzie, niepozbawiane wielu dramatów. Zwariowani rodzice; zapracowany ojciec i matka, która nie potrafiła zająć się trójką dzieci ("...Być może moi rodzice byli stuknięci, ale wszystko, co zrobili, wyszło nam na dobre..."). I olbrzymia miłość rodzeństwa, które nauczyło się dbać samo o siebie (z różnymi skutkami). Później mamy śmierć obu rodziców i ukochanej siostry Dany. A także małżeństwo i piątkę dzieci (w tym jedno chore) … Opisy podróży jakoś nie bardzo przypadły mi do gustu. Wg mnie były troszkę nudnawe. Za to dużym plusem są załączone do książki czarno-białe fotografie z prywatnego archiwum autora.

Ania | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Ta książka pozwala poznać losy życia autora,który opisuje tutaj życie swojej rodziny i jej tragedie.Straszną śmierć mamy,pużniej ojca na koniec tragiczną śmierć siostry.Życie okropnie doświadczyło Nicholasa i jego brata Micaha,stracili najbliższych ale potrafili żyć dalej pomimo wielkiego bulu w sercu.Autor opisuje także jak powstawały jego książki,dzięki temu można dowiedziec się skąd brał pomył na napisanie ich.Przyznam że ta część książki bardzo ciekawiła mnie bo opowieść o tym jak spędzał czas z bratem na wycieczce w którą wybrali się i co tam zwiedzali nie bardzo mnie ciekawiła,pużniej po prostu omijałam te części.Polecam wszystkim fanom lubiącym czytać jego książki,którzy chcieli by bliżej poznać Nicholasa Sparksa.

Dominika | 2012-08-09
Przeczytana: sierpień 2012

Książka przeczytana prze zemnie jakoby z musu, bibliotekarka wcisła mi ja, bo przecież czytam książki Sparksa. I nie żałuję. Autor opisuje swoje życie, dzieciństwo,młodość, oraz swoją podróż po świecie ze strarszym bratem. Bardzo fajna książka ciekawa i wzruszająca. Pokazuje że Sparks jest zwykłym człowiekiem a życie i trudności losu dały mu tematy do tak wielu książek. Polecam bardzo wszystkim fanom autora.

tajus | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Nicholas Sparks to amerykański pisarz powieści obyczajowych, o którym słyszał chyba niemal każdy. Jego książki ukazują się w trzydziestu trzech językach. W sumie wydał siedemnaście powieści, a popularność przyniosła ma pierwsza z nich, "Pamiętnik". Część powieści doczekała lub doczeka się w najbliższej przyszłości ekranizacji.

Wśród wydanych przez Sparksa utworów jest jeden, który różni się od pozostałych, a mianowicie "Trzy tygodnie z moim bratem". Autor, który jest znany przede wszystkim z pięknych uczuciowo powieści o miłości, tym razem opisuje swoje życie. Od dzieciństwa do 2003 roku. Jest to pewnego rodzaju autobiografia, przeplatana opisami wycieczki dookoła świata, którą Nicholas odbył ze swoim bratem, Micahem. W czasie tej wycieczki bracia nie tylko podziwiają piękne zabytki i krajobrazy Peru, Indii czy Malty, ale też wspominają swoje dotychczasowe życie, które od początku do łatwych nie należało.

Do książki tej podeszłam z dużą rezerwą, ponieważ nastawiła...

Czytajka | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Gdy dowiedziałam się o książkach Sparksa bardzo chciałam je przeczytać, na początku jednak wpadła mi w ręce jego autobiografia, no cóż...
To niesamowite! Jego życie wydaje mi się takie... nierealne. To wręcz niewyobrażalne, jak może potoczyć się życie. Mimo tylu pięknych, wspaniałych chwil i zdarzeń, Nicholas (a także jego brat, Micah) przeżył tak wiele, że aż strach myśleć. Mało kto umiałby sobie poradzić z takimi problemami, stratami i przykrymi niespodziankami losu.
Wycieczka dookoła świata, kto z nas o takiej nie marzy? Nick i Micah taką przeżyli, i obok opisów tej wycieczki jest opisane ich wcześniejsze życie, wszystkie te wzloty i upadki.
Doskonała książka, którą z niewiadomych przyczyn czytałam bardzo wolno. Może podświadomie nie chciałam się żegnać z tą podróżą?
Niezwykle ciekawa i napisana lekko.
Polecam każdemu. :)

beatka18 | 2014-03-13

długo sie przybierałam do tej książki, uważałam że będzie byle jaka, i jak zaczełam czytać to miałam mieszane uczucia, wstęp fajny, ale te opisy jak już zwiedzali te różne zakątki świata były nudne, ale najbardziej mi sie podobało jak Sparks opisywał swoje dzieciństwo, i moment w którym zaczął pisać książki, wzruszyłam sie kilka razy, kiedy żona Sparksa poroniła, kiedy zmarłam matka i ojciec, a najbardziej mi sie płakać chciało kiedy po długiej walce zmarła jego siostra, ta historia była tak wzruszjąca dla mnie też dlatego że była z życia wzięta, i jak przeczytałam tą ksiązke zmieniłam zdanie, gorąco polecam, naprawde warta przeczytania

Secretelle | 2012-07-07
Na półkach: 2012, Przeczytane

Nicholasa Sparksa znają wszyscy. Od kilkunastu lat jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, jego powieści przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, a on sam już po opublikowaniu pierwszej książki, zatytułowanej „Pamiętnik” stał się milionerem.

Od dawna chciałam zapoznać się z książką „Trzy tygodnie z moim bratem”, aby bliżej poznać autora tak wielu bestsellerów. Jest to powieść inna niż wszystkie. Mogłabym krótko opisać fabułę, ale pan Sparks idealnie scharakteryzował książkę, dlatego zacytuję:

„Jest to opowieść o braterskich uczuciach. Jest to opowieść o Micahu i o mnie, jak również o całej naszej rodzinie. Opowieść o tragedii i radości, nadziei i wzajemnym wspieraniu się. Opowieść o tym, jak obaj dojrzewaliśmy, zmienialiśmy się i wybraliśmy różne życiowe drogi, ale jakimś sposobem staliśmy się jeszcze bliżsi. Innymi słowy, jest to opowieść o dwóch podróżach. Tej, która zaprowadziła brata i mnie do egzotycznych miejsc na świecie, i drugiej, w założeniu najwspanialszej...

dancerosi | 2010-07-17
Przeczytana: maj 2010

Bardziej biograficzna książka, polecam fanom Nicholasa Sparksa. Ciekawe, dużo można się dowiedzieć o życiu samego autora i jego rodziny. Zabawna, ujmująca.

Veronique | 2013-10-04
Przeczytana: 04 października 2013

Tak bardzo długo zabierałam się do tej książki. Leżała u mnie ona niecałe dwa miesiące i czekała aż wreszcie wezmę ją do rąk, rozpocznę czytanie, a następnie zakończę i będę w stanie wygłosić negatywną bądź pozytywną opinię na jej temat. A jaka jest? Oczywiście, że pozytywna.

Nicholas Sparks - jeden z popularniejszych obecnie autorów opisuje nam w tej książce... siebie. Swoje dzieciństwo, dom, sytuację rodzinną i skupia się również przede wszystkim na relacjach rodzinnych ze swoim rodzeństwem - siostrą i bratem. Prócz wspomnień ze wczesnych lat jakie Sparks umieścił w tej opowieści jest również opis całej przygody, którą przebył wraz ze swoim bratem - Micahem, dookoła świata w trzy tygodnie. Stąd tytuł opowieści.

Po tej książce jesteśmy w stanie poznać jakie jest życie fenomenalnego pisarza. Jego uwaga skupia się nie tylko na pisaniu bestsellerów, ale też na swojej ukochanej żonie oraz dzieciach za które oddałby wszystko. Po tej podróży również był w stanie zrozumieć jak mocno brakow...

Wika | 2010-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2010

Autor opisuje w niej swoje życie począwszy od dzieciństwa, na trudach bycia rodzicem kończąc. Opisuje również w niej swoją podróż dookoła świata z bratem.
Wzruszająca opowieść o sile braterskiej miłości i o tym jak bardzo można zostać obdarzonym a jednocześnie pokrzywdzonym przez los.
Polecam fanom autora.

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku