Podróże z Albertem Einsteinem

Okładka książki Podróże z Albertem Einsteinem Etienne Klein
Okładka książki Podróże z Albertem Einsteinem
Etienne Klein Wydawnictwo: Copernicus Center Press biografia, autobiografia, pamiętnik
Le pays qu'habitait Albert Einstein
Copernicus Center Press
2018-10-04
2018-10-04
Paloma Korycińska
Einstein wspomnienie teoria względności

W ciekawą podróż zabiera nas ta książka. Einstein pokazany przez pryzmat nie swoich słów (często pokazujących jego zadufanie w sobie),ale miejsc, które naznaczone stały się jego obecnością. Jest tu sporo o fizyce, ale o czym innym można pisać w odniesieniu do takiego wielkiego naukowca? Na pewno aspekt podróży jest tu dobrze wyważony.

Książka należy do tych, które ciężko ocenić. Z jednej strony dobry pomysł, momentami zabawna i przyjemna, z drugiej strony mnóstwo literówek, które bardzo rzucają się w oczy przy czytaniu. Nie żałuję, że zdecydowałam się na zakup, jednak zrobiłabym korektę. Podobały mi się cytaty na początku każdego rozdziału, zakończenie również na wielki plus.

Pomysł na książkę świetny, ale po drodze zgubiło się wiele potencjału... Za mało Alberta w tej opowieści, za dużo nauki, choć to pewnie kwestia tego, że niewiele z tej nauki rozumiem ;) Czytałoby się jednak o wiele przyjemniej, ale sporo jest błędów. Wygląda to tak, jakby ktoś za szybko chciał tę książkę wydać i poskąpił na redakcji i korekcie. Czuję spory niedosyt.

• Biografie
  • Fizyka