Guerra

Okładka książki Guerra Melissa Darwood
Okładka książki Guerra
Melissa Darwood Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Wysłannicy (tom 2) Seria: Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wysłannicy (tom 2)
Young
Wydawnictwo Kobiece
2018-10-23
2018-10-23
fantasy inne światy

Walka o przetrwanie

Pierwszy tom czytało mi się całkiem przyjemnie, ot taka lekka lektura, ale drugi tom na prawdę przykuł moją uwagę, już sam przymus udania się do tytułowej krainy Guerry był ekscytujący, ale fakt w jakich warunkach przyszło naszej bohaterce walczyć o przetrwanie był iście zaskakujący. Spodziewałam się jakiejś mrocznej, groźnej krainy ale z całą pewnością nie tego co otrzymałam. Autorka niezwykle obrazowo i szczegółowo opisała obozową codzienność oraz realia takiego życia co bez problemu pozwoliło mi wczuć się w klimat.

Musze powiedzieć całkiem szczerze, że zakończenie mocno mnie rozczarowało, chodzi o dosłownie ostatnie wydarzenie, a nie o plot twist, bo ten był świetny!! Niestety w dalszym ciągu akcja rozwija się dla mnie za szybko, zdecydowanie chciałabym móc przeczytać więcej!

To historia o walce dobra ze złem, o miłości, o dokonywaniu trudnych wyborów. Książka, która wciąga w wir wydarzeń i wywołuje wiele emocji. To książka, która warto przeczytać. Polecam!

Dobrze się czytało. Historia ponura z ciekawym zakończeniem.

Dobrze się czytało. Historia ponura z ciekawym zakończeniem.

# 1/2024

Kolejna dobra książka tej autorki. Druga część serii o wysłannikach również trzymała w napięciu. Ciekawa historia Zuzy i zaskakujące zakończenie. Trzeba sięgnąć po kolejną część 🙂

# 1/2024

5 gwiazdek książka otrzymuje tylko za to, co działo się przed zakończeniem, które tak samo irytujące i psujące całą przygodę jest, jak w ostatniej części filmowej Zmierzchu...
Po książce Schizis myślałem ze ta autorka ma dryg do pisania, ale mogę śmiało stwierdzić, ze trylogia Wysłannicy to ściek młodzieżowych fantasy, bo wątpię ze odbiór ostatnia część poprawi.
Trochę coś o kolejnej głównej bohaterce jaką jest Zuza, jej chamski charakter, władczy ton ze wszyscy muszą się ustosunkować, znosić jej chimery, jest mega irytujący. W sumie nawet bardziej mnie ona irytowała od Larysy.

Trochę coś...

Drugi tom serii , w której miłość jest silniejsza od śmierci. Ta część przybliża nam historię Zuzy, koleżanki Larysy i Patryka, który jest Guardianinem. Zuza czuje się samotna jej związek z Patrykiem nie układa się najlepiej. Podczas ich koncertu, Patryk łamie wszelkie zasady i ratuje Zuzię kosztem siebie. Zostaje zesłany go Guerry.

(...)Słowo guerra oznacza wojnę. Być może to zbieg okoliczności, ale tym dla mnie właśnie jest to miejsce. Wojną, którą każdy z nas rozpoczął w momencie spotkania z Kupcem. Wojną o przetrwanie, o życie, wojną z systemem, niesprawiedliwością i nieustannym głodem. Guerra to wojna, którą każdy z nas toczy z samym sobą, z własnymi słabościami, wspomnieniami, myślami i z nieustannym zadawaniem sobie pytania: Co by było, gdybym odmówił Kupcowi?

Zuza dowiaduje się, że może uratować ukochanego. Musi wyruszyć do tajemniczej krainy, która jest ukryta pomiędzy ziemią a piekłem. Na jej drodze staje Bjor. Czy pomoże Zuzannie?

Pierwszą część przeczytałam bardzo szybko i musiałam koniecznie sięgnąć po drugą. Tu mamy historię Zuzanny i Patryka. Jest bardzo dużo dziewczyny, a chłopaka jak na lekarstwo. Zuzia bardzo zadziorna, pyskata, nie daje sobą pomiatać i tak jak postanowi tak ma być. Niestety nie polubiłam się z Zuzą. Wyprawa do drugiego świata powiodła się. Dziewczyna zyskała bardzo dużo lecz straciła dużo więcej. Co straciła, kogo? To już sami musicie się przekonać. Świat wykreowany przez autorkę jest mroczny, tajemniczy, straszny. Życie jakie ludzie muszą tam prowadzić jest okropne, na samo wspomnienie mam dreszcze. Kupiec potrafi wywrzeć presję i podpisanie umowy jest jak klaśnięcie w ręce. Jest dusza i po chwili jej nie ma. Książkę bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Kończysz i chcesz więcej.

(...)Słowo guerra oznacza wojnę. Być...

Zdecydowanie lepsza niż 1 tom.

Zdecydowanie lepsza niż 1 tom.

Drugi tom serii „Wysłannicy" od Melissy Darwood już za mną i, o matko kochana, co tu się działo 🙆.
🌿
Akcja „Guerry" rozgrywa się sześć lat po tym, jak w życiu Larysy i Zuzy pojawili się Wysłannicy. Robi się zdecydowanie poważniej. Nasi bohaterowie są dojrzalsi i przyjdzie stoczyć im nie jedną walkę, i to nie tylko z wrogiem, ale również z samym sobą.
🌿
Związek Zuzy i Patryka nie układa się tak jak dziewczyna by tego chciała. Ciągłe i niespodziewane wezwania mężczyzny na misje sprawiają, że nie zawsze może być przy ukochanej w chwilach dla niej ważnych.
🌿
Podczas jednego z koncertów para zostaje zaatakowana, a Patryk zasłania Zuzę swoim ciałem. Jego poświęcenie i ingerencja w los dziewczyny łamią guardiańskie prawo, przez co mężczyzna zostaje zesłany do Guerry – miejsca, z którego teoretycznie nie ma ucieczki. Teoretycznie, bo pojawia się iskierka nadziei… Wszystko zależeć będzie od Zuzy. Czy dziewczyna odważy się iść w nieznane by uratować Patryka? Czym tak naprawdę jest Guerra i jakimi prawami się rządzi? Kim są Tajganie i czy Zuzce grozi z ich strony niebezpieczeństwo?
🌿
Zuzę czeka naprawdę trudna przeprawa. Guerra, to miejsce pełne mroku i niebezpieczeństwa. Miejsce, w którym przyjdzie jej stoczyć najważniejszą walkę, walkę o własne życie. Na szczęście nie wszyscy tam są źli. Zuza ma ogromne wsparcie w Ivo, który nieoczekiwanie stał się jej towarzyszem w tym piekle. Ivo, przez którego moje głupie serce krwawiło obficie. Dlaczego? O to zapytajcie autorkę albo najlepiej przeczytajcie tę książkę.
🌿
Bardzo polubiłam Zuzkę. Jest momentami irytująca, ale dzięki temu stawała się bardziej autentyczna. Nie jest idealna, ale uwielbiam ją za jej temperament, cięty język i szczerość, aż do bólu. To prawda, czasem mogłaby ugryźć się w język, ale taka właśnie jest Zuza – otwarta i prawdomówna.
🌿
Jestem zachwycona tą częścią serii. Polecam gorąco.

Związek Zuzy i...

Zuza i Patryk są w związku już jakiś czas, również nie ma już między nimi tajemnic. Powinno być w sumie na samym początku i żyli długo i szczęśliwie. Niestety dziewczyna czuje się samotna.

Niespodziewanie podczas koncertu padają strzały, a Patryk aby ratować życie ukochanej zasłania ją swoim ciałem, przez co łamie zasady quardianów. W następstwie trafia do guerry, gdzie trafiają ludzie, którzy podpisali kontrakt z inkubami lub właśnie quardiani łamiący zasady. Zuza dowiaduje się, że istnieje szansa na uratowanie Patryka i sprowadzenie go z powrotem do świata żywych. Nie zastanawiając się rusza za nim. A cała historia tak naprawdę toczy się w guerrze.

Zakończenie mnie mocno zaskoczyło, ale i sprawiło, że chce przeczytać ostatni tom. Po pierwszej części spodziewałam się jakiegoś romansu. Gdy zaczęłam czytać, nie byłam zadowolona z tego, że jest to coś innego. Zaś po przeczytaniu całego tomu stwierdzam, że ta część była lepsza niż pierwsza.

2095
2033

Książka „Guerra” Melissy Darwood zabiera nas do drugiego tomu cyklu „Wysłannicy”.
Związek Zuzy i Patryka nie układa się tak dobrze, jak powinien. Odkąd on i jego najlepszy przyjaciel zostali Guardianami, Zuza czuje się samotna. Podczas koncertu Patrick ratuje życie Zuzy. Zostaje wysłany do Guerry jako kara za złamanie prawa. Zuza poświęca się, by go uratować i wyrusza w niebezpieczną podróż odkrywczą do Guerry. To miejsce, w którym osądzane są dusze łamiących zasady i tych, którzy zawarli złe umowy z Kupcem Dusz.
Książkę przeczytałam jako kontynuację sądząc, że pierwsze skrzypce będą odgrywały postacie z pierwszego tomu. Dużym plusem był Kupiec Dusz i wszystko co jest z nim związane.

Video

Video