Portrety

2018-04-11
2018-04-11
24 min.
wierszyki kot bajeczki kocur

Okładka książki Wierszyki na Boże Narodzenie Natalia Berlik, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa
Wierszyki na B... Natalia Berlik, Dor...
Okładka książki Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Marianna Oklejak
Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Mar...

Przyjemna książka dla malucha ;)

Przyjemna książka dla malucha ;)

Każdy, kto dał się uwieść bohaterom „Zamkowych bajeczek” Doroty Gellner, na pewno ostrzył sobie pazurki na tą książeczkę zaraz po zapowiedzi.
Główny bohater (kocur),którego perypetie poprzednio śledziliśmy na królewskim zamku, tym razem wciela się w rolę malarza portrecisty. Moja córka cieszy się na kolejne spotkanie z kocurem ^ _ ^ .
Historia ta będzie bliska każdemu rodzicowi, który spotkał się z niedocenieniem i niezrozumieniem jako twórca/artysta.
Jest to zabawna, ale jednocześnie trafna obserwacja rozmaitych zachowań ludzi wobec sztuki (większość ją krytykuje, a niektórzy chwalą ją, ale przez pomyłkę albo zupełnie jej nie rozumiejąc). Artysta zmęczony w końcu reakcjami na swoje prace rezygnuje i zmienia fach.
Historie znane nam z życia pokazano tutaj z humorem i poetycką wirtuozerią, przy akompaniamencie wspaniałych ilustracji. Naprawdę warto poznać jakieś dzieło tych dwóch autorek (Dorota Gellner, Ewa Poklewska-Koziełło) kiedy pracują w duecie.

Historia ta będzie bliska każdemu...

• Przeczytane z dzieckiem w wieku 1-3
  • L-owe