Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Barbara Jabłońska
Wydawnictwo: Phantom Press International
Hercule Poirot's Christmas
Marek

Święta Bożego Narodzenia, to czas dobrej woli, przebaczenia i rodzinnych spotkań. Stary i niezwykle bogaty przedsiębiorca - Simeon Lee pragnie po raz ostatni zobaczyć całą swoją rodzinę, zgromadzoną przy świątecznym stole. Ale czy istotnie despotycznym, kłótliwym i bezwzględnym staruszkiem powodują wyłącznie rodzinne sentymenty? Czy ma może inny powód, dla którego chce, aby wszyscy spotkali się właśnie tego dnia. Rodzina zbiera się z drżeniem serc. Lecz tuż przed świątecznym obiadem Simeon Lee zostaje zamordowany w okrutny sposób. Podejrzani są wszyscy członkowie rodziny... a rozwikłać zagadkę potrafi tylko - Herkules Poirot.

źródło opisu: Z okładki, Wydawnictwo Phantom Press International, 1992

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

allison | 2018-12-26
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Jeden z najlepszych kryminałów pani Christie (bardziej znany pod tytułem "Morderstwo w Boże Narodzenie").
Mamy tu nie tylko krwawą zbrodnię oraz niesamowitą intrygę, w której niemal wszyscy są podejrzani, ale i rodzinną historię pełną wzajemnych uprzedzeń, tajemnic sprzed lat, skrywanych kompleksów, skomplikowanych relacji...

Świąteczne spotkanie, na które przybywają synowie, synowe i wnuczka seniora rodu, przekształca się w śledztwo, które prowadzi niezawodny Hercules Poirot. Spostrzegawczy, inteligentny, sprytny, potrafiący kojarzyć nawet bardzo odległe fakty... Umiejący także wyprowadzić w pole nawet największych spryciarzy... Jeden z moich literackich ulubieńców znów jest w świetnej formie!

Całość czyta się z rosnącym napięciem i emocjami, które potęgują stopniowo odsłaniane sekrety bohaterów. A niejeden z nich ma coś na sumieniu albo coś do ukrycia.
Dla miłośników klasycznych kryminałów to wielka gratka!

rafalnedved | 2019-01-17
Przeczytana: styczeń 2019