Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow

Okładka książki Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow Jessica Townsend
Okładka książki Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow
Jessica Townsend Wydawnictwo: Orion Children's Books Cykl: Nevermoor (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nevermoor (tom 1)
Orion Children's Books
2018-02-08
2018-02-08
literatura dziecięca literatura przygodowa magia
Inne

Nie brak tutaj akcji, niesamowitych postaci i miejsc, gadających zwierząt, a także czarnych charakterów! Nie zdziwię chyba nikogo jeśli powiem, że moje serce od razu skradła Morysia i trochę szalony, ale niezastąpiony, Jupiter North!

Podczas lektury nie da się nudzić, pióro autorki jest lekkie, a jej styl idealnie wpasowuje się w moje gusta. Ani na moment nie mogłam się oderwać od tej książki! Zakończenia w ogóle się nie spodziewałam, obstawiałam zupełnie inny scenariusz, więc końcówka naprawdę sprawiła, że byłam w szoku! 😁😁

Oceniam 10/10⭐️ i polecam wszystkim, bez względu na wiek!!

Wspaniała książka dla młodego czytelnika (ale nie tylko-ja mam 35 lat). Słyszałam o tej serii od bardzo długiego czasu. Zastanawiałam się czy będzie tak samo dobra jak np.Harry Potter do którego jest porównywana, a którego ja uwielbiam całym sercem. Postanowiłam wypożyczyć sobie z biblioteki 1 tom. Przeczytałam go w sumie na raz i od razu pobiegłam po dwa kolejne (grubsze od 1 części).
Książka opowiada historię 11-letniej Morrigan Crow. Dziewczynki mieszkającej z rodziną, która mimo wszystko czyje się samotna, odrzucona, a na dodatek właśnie za chwilę ma umrzeć. Morrigan jest postrzegana jako pechowe dziecko. Jeśli wydarzyło się coś złego w mieście to wina właśnie Morrigan. Począwszy od złamanej nogi lub ręki, a na braku prądu czy zepsutej partii konfitur w fabryce kończąc. Ale pechowość Morrigan właśnie ma się zakończyć w jej 11 urodziny. Tymczasem pisany jest jej inny los. Za sprawą niesnajomego mężczyzny o rudej czuprynie i równie płomiennej brodzie Morrigan przenosi się do świata Nevermoor. Miejsca tak tajemnego i wolnego co równie niesamowitego. W Nevermoor nasza młoda bohaterka odkrywa kim tak naprawdę jest i że ze swym darem tak naprawdę może zdziałać wiele dobrego. Ale najpierw musi dostać się do wyjątkowej szkoły, dzięki której zyska nie tylko możliwość pozostania w Nevermoor czy niezbędne wykształcenie, ale przede wszystkim to właśnie w tej krainie dzięki zdaniu wszystkich niebezpiecznych testów i dostaniu się do tak nietypowej szkoły Morrigan ma szansę zyskać prawdziwych przyjaciół i rodzinę.
Niesamowicie ciepła książka, która wciągnęła mnie od 1 strony. Jak najbardziej rozumiem tutaj komentarze i porównania do Harrego Pottera. Jednak oprócz inspiracji szkołą, w której dzieci uczęszczają na magiczne zajęcia, czy strachu mieszkańców przed powrotem człowieka o tak wielkiej mocy i przesiąkniętego złem, że mógłby zniszczyć Nevermoor w oka mgnieniu. Nie widzę tutaj większych podobieństw. Mamy tutaj niesamowicie wykreowany i bardzo fajny świat. Mamy fantastycznie wykreowanych bohaterów. Przecudownie różnorodnych. Każdy z nich ma swój charakter i swoje zadanie na kartach tej całej historii. Jednak tytułowa bohaterka nie jest witana tutaj (w przeciwieństwie do Harrego) z uwielbieniem, ciekawością czy chęcią zemsty. Morrigan wkracza na nieznany jej teren jako zupełnie nieznana nikomu dziewczynka. Jedyne co zaczyna budzić ciekawość wśród pozostałych - to "jaki ma dryg?". Jednak oprócz pomocy rudego Jupitera oraz garstki mieszkańców jego Hotelu, Morrigan jest zupełnie sama i musi zrobić wszystko by pozostać w Nevermoor. W przeciwnym razie grozi jej powrót do rodzinnego domu, w którym w sumie już nikt za nią nie czeka (oprócz babci).
Autorka stworzyła tutaj piękny, magiczny świat pełen różnorodnych bohaterów, wunderzwierzat, zoorząt itp. Książka jest napisana w tak cudowny sposób, że płynie się przez nią bardzo szybko. A w wykreowany świat zanurzamy się od razu i zapominamy o tym świecie który nas otacza. Do ostatniej strony byłam tak pochłonięta, że kiedy zamknęłam książkę to jeszcze długo z mojej głowy musiałam wynurzać się z tego świata pomimo tego, że ciałem byłam już gdzie indziej.
Kolejne części pochłonęłam równie szybko i z tego co czytałam ma być 4 część. Także czekam i przebieram nóżkami.
Cudowna, wspaniała i kocham miłością równie wielką jak HP.

Moja ocena 9/10
Wiek: myślę, że takie 9 lat +
IG: dozaczytania

Książka dla fanów Harre’ygo Pottera. Magiczna, ciepła historia o dziewczynce Morrigan Crow, uczęszczającej do magicznej szkoły.
Jeśli na początku nie wydaje się zbyt ciekawe wystarczy podczytac trochę dalej a akcja się rozkręci. Spokojnie 10/11+🥰

Polecam szczególnie dla fanów Harry' ego Pottera ,ale także dla wszystkich , którzy lubią przygody i fantastykę .

Dałam się porwać tej historii, choć na początku nie byłam zbyt wciągnięta. Jednak końcówka była piorunująca. Samą Morrigan też polubiłam, choć zdecydowanie wolę ją widzieć taką, jaką jest ona w Nevermoorze niż na początku książki.

Kocham Jacka, Hawthorna i Fenestre. Nie zapraszam do dyskusji

A tak bardziej poważnie. Autorka ma przyjemny styl, dzięki czemu książkę się czytało naprawdę przyjemnie, dosłownie się przez nią płynęło. Fabuła mi się podobała, choć bez problemu przewidziałam większość plot twistów. Zauważyłam kilka podobieństw do Harry'ego Pottera, jednak możliwe, że to przez sugestię w jednej z opinii w wnętrzu książki.
Powieść idealna dla wszystkich, szukających czegoś lżejszego do odstresowania się.

Kocham Jacka, Hawthorna i Fenestre. Nie zapraszam do dyskusji

Morrigan Crow jest przeklęta.
Urodzona w pechowy dzień dziewczynka jest obwiniana o wszystkie problemy, zmiany pogody, wypadki, choroby, śmierci czy przegrane w konkursach. Nawet rzeczy które się jeszcze nie wydarzyły są jej wina. Może i jest to jeden wielki absurd, ale mieszkańcy Republiki mają świetną wymówkę dla własnych problemów i niedopatrzeń.
Ponadto Morrigan jako przeklęte dziecko jest skazana, by umrzeć w Wieczór Przesilenia, w dniu swoich jedenastych urodzin.
Jednak, gdy nadchodzi ten czas, niespodziewanie przybywa tajemniczy mężczyzna, który składa dziewczynce propozycję nie do odrzucenia...

Nie spodziewałam się, że zostanę tak bez reszty wciągnięta w książkę należąca do literatury dziecięcej. A jednak zaczęłam czytać i przepadałam. Jakiż to był wspaniały powrót do świata magii i przygód, które czytałam w dzieciństwie.
Książka zachwyca świetną fabułą, cudownymi postaciami, światem i humorem, który rozśmieszy nawet dorosłego czytelnika. Czytając czułam ten wyjątkowy magiczny klimat, który tak trochę znika, gdy dorastamy.
Powieść jest pełna akcji, nieprzewidywalna, przez co nie da się jej odłożyć. Ja osobiście czytałam przez pół nocy ignorując fakt, że rano muszę wstać do pracy.
Autorka prawdopodobnie trochę inspirowała się światem Harrego Pottera. Można dostrzec pewne podobieństwa, ktore każdy fan Harrego zauważy. Nie stanowi to jednak problemu i nie jest minusem dla książki.
Jest to przecudowna, magiczna historia, warta poznania przez młodszych jak i starszych, poruszająca ważną tematykę przyjaźni i potrzeby miłości i przynależności.
Przeczytanie i przeżycie tej przygody z Morrigan, Jupiterem i najwspanialszą Fenestrą polecam wszystkim, a ja sama od razu sięgam po kolejny tom.

Morrigan Crow jest przeklęta.
Ponadto Morrigan jako...

Ciekawy świat, dobre przedstawienie postaci, wciągająca fabuła...dawno nie bawiłam się tak dobrze!
Pozycja dla czytelnika 9-10+

Pozycja dla czytelnika 9-10+

Niesamowicie ciepła historia, która otula jak kocyk. Dobra rozrywka, polecam wszystkim sięgnąć na poprawę humoru najlepiej :)