Facet do poprawki

Wydawnictwo: Replika
aleqsia

Z Gundą lepiej nie zadzierać. Wiedzą coś o tym „obiekty” wystawione jej przez zdradzane, wykorzystywane i porzucane żony. Filigranowa sylwetka, niebieskie oczęta, a w główce mnóstwo pomysłów na pognębienie wrednego rodzaju męskiego. Czy tak już będzie zawsze? Czy poza Kune, przedstawicielem nietypowego gatunku pupilów, znajdzie się jakiś samiec zdolny spiłować nieco pazurki ostrej...

Czy tak już będzie zawsze?
Czy poza Kune, przedstawicielem nietypowego gatunku pupilów, znajdzie się jakiś samiec zdolny spiłować nieco pazurki ostrej facetki?

***

Twój mąż puszcza się z torbami? Sezonowo zamienia Cię na coraz nowsze modele? Albo grozi, że zabierze dom, samochód i co tylko się da w ramach zadośćuczynienia za zmarnowane w małżeństwie lata?
Jeśli tak, pisz: wykalaczka@mojapoczta.pl, a ja wyrównam z nim rachunki, przemówię do rozumu tak ciepło i serdecznie, że zmieni zdanie. I jeszcze ładnie Cię przeprosi.

Joanna Sykat, autorka epicko-lirycznych powieści o trudnych związkach, rodzinnych relacjach, marzeniach, nadziejach i niedomówieniach w innej tym razem komediowej odsłonie.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Grazia_czytaninka_ | 2018-10-15
Przeczytana: 15 października 2018

Ta powieść nastraja w dobry humor już od pierwszych stron. Dawno tak się nie ubawiłam, czytając jakąś powieść. To nie tylko świetna komedia, ale także książka, która może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które są poniżane i zdradzane przez swoich mężów.

Gunda to kobieta z pazurem. Zdecydowanie nie da sobie dmuchać w kaszę i wie, jak odnaleźć się w niemal każdej sytuacji. Jest twarda, dzielna i odważna. Chce pomagać kobietom, dlatego zlecenia swoich klientek zazwyczaj sprawiają jej niemałą przyjemność.

"Musiała przyznać, że jeszcze żadna misja nie sprawiła jej tyle frajdy. Zawsze wykonywała swoje obowiązki z nałożoną na twarz maską, choć w środku aż ją trzepało, gdy musiała dać się uwodzić wszelkim lepkim łapom i spojrzeniem. Tutaj ta robota była czysta, absolutnie czysta. A że zaprawiona długo nieoddawanym moczem? To już było zdecydowanie mniejsze zło."

Wyobraźcie sobie, że wasz mąż przyprawia wam rogi. Udaje, że po nocach pracuje, że ma jakieś spotkania, a tymczasem spędza...

Hanna | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Trzydziestoletnia Gunda jest kobietą odważną, zdeterminowaną, szczerą i pewną siebie. Jako właścicielka dwóch "uroczych" i "pięknych" pupili oraz nieznośnego kota, na co dzień pomaga zdradzonym, gnębionym i porzuconym kobietom odegrać się na ich niewiernych mężach. Do każdej powierzonej misji podchodzi z precyzją i obmyślonym planem. Na efekty końcowe nie trzeba długo czekać. Gunda udręczenie i stłamszenie mężczyzn, którzy nie dbają o swoje żony i je zdradzają osiąga z niebywałą łatwością i lekkością. A później jest obsypywana niesamowitymi komplementami od zadowolonych klientek. Jednak czy w związku z tym, że Gunda nieustannie pomaga innym, przypadkiem nie zapomina o sobie samej? Kto wie, może i do jej serca w końcu zapuka miłość. Jednak osobnik rodzaju męskiego, który skradnie serce Gundy na pewno będzie jej wierny i nie zmieni jej na inny - lepszy model. Kiedy tak by się stało kobieta w zatrważającym tempie porachowałaby mu kości...

Niesamowicie zabawna, pełna nieoczekiwanych...

Magdalena | 2018-11-02

Trudno zaklasyfikować tę książkę. Komedia? Chyba nie. Obyczaj? Bardziej, ale też nie do końca. Zresztą czy to ważne? To najlepsza powieść Aśki! Genialne spojrzenie na damsko-męskie relacje, kilka mocno absurdalnych (ale nie nieprawdopodobnych!), zabawnych scen, ale przede wszystkim mocny kop motywacyjny dla wszystkich kobiet, którym brakuje odwagi, żeby zacząć jeszcze raz. Idealna na taką deszczową niedzielę, jak dziś! Tylko za szybko się kończy... Pochłonęłam ją w kilka godzin. 😉

Gunda, bohaterka najnowszej książki Joanny Sykat to kobieta o tysiącach twarzy. Twarzy których najlepiej nigdy nie poznać, a już broń Boże zapamiętać. To kobieta detektyw, która pomaga pokrzywdzonym w związkach kobietom odzyskać szacunek, majątek i czego tylko te zapragną. A sposobów ma bez liku. Dodajmy do tego pomoc policyjną na każdy sygnał, akcesoria pomocnicze w postaci jadowitych pająków czy fikuśnych fatałaszków i mamy fantastyczną lekturę, której nie polecam czytać publicznie!
Komediowa odsłona autorki jest dla mnie hitem. Lekka, z niesamowitą ilością przezabawnych humorów sytuacyjnych. Do tego ukazująca moc zdradzonych kobiet gotowych właściwie na wszystko. Autorka pokazuje, że życie można zacząć od nowa nawet po kilkunastu latach małżeństwa. Udowadnia że warto walczyć o siebie i obala również mity co do słabej płci. Oj, panowie, nie chciałabym być w waszej skórze podczas spotkania z wojowniczą Gundą ;)
Z drugiej strony Joanna Sykat pokazuje że twarda babka to także...

Elżbieta | 2018-11-02

Znana do tej pory czytelnikom z utworów w tonie lirycznym Joanna Sykat debiutowała swoją najnowszą książką "Facet do poprawki" w zupełnie nowej odsłonie, w innym wydaniu.
Moim zdaniem odmiana wyszła autorce REWELACYJNIE.
Książka została napisana w lekkim, komediowym stylu, co sprawia, że czyta się ją płynnie i przyjemnie.
Ale czy to do końca tylko komedia? Otóż moim zdaniem nie! To historia, która niesie ze sobą przekaz do wszystkich kobiet, zwłaszcza tych, których życie w związkach nie jest usłane różami. Walczcie o swoje szczęście, swoje dobro, a czasami o swoje życie. Kobiety, jesteście silne i zawsze musicie o tym pamiętać!
Taka Gunda ze swoją nietuzinkową profesją w realnym świecie z całą pewnością miała by co robić.
Książkę serdecznie polecam, a autorce GRATULUJĘ odwagi, bo z całą pewnością tą właśnie musiała się kierować zmieniając zupełnie swoje literackie oblicze.

Małgorzata Rogala | 2018-10-30
Na półkach: 2018, Przeczytane, Powieść

Zupełnie inne pisarskie oblicze Joanny Sykat. Przyzwyczajona do lirycznej, nastrojowej prozy jednej z moich ulubionych koleżanek po piórze, z niecierpliwością czekałam, żeby poznać perypetie Gundy. Co mogę powiedzieć po lekturze? Czyta się z prędkością światła. Jest inteligentnie, mądrze, błyskotliwie. Dosadny język. Parskanie śmiechem gwarantowane. Nie porównuję do wcześniejszych książek autorki, ponieważ Gunda jest zupełnie inna, niż dotychczasowe bohaterki Joanny Sykat, która pokazuje, że jest wszechstronna i potrafi wyjść poza uprawiany gatunek. Zabrzmiało poważnie, więc powiem na zakończenie, że chichrałam się jak głupia podczas czytania.:-D

jacdzi | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Uwielbiam pioro Joasi, niby skierowane do kobiet, ale jako facet zawsze sie wsrod jej slow dobrze znajdowalem. Tym razem niestety mam pewne watpliwosci.
Kobieta "z jajami" (przepraszam) o imieniu Gunda ( o zgrozo co za imie!) i historia niby zabawna, wrecz humorystyczna, ALE CZY NAPRAWDE???
Zemsta jest slodka, juz sie boje...

kalotka | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018