Myszka Miki i statek kosmiczny

Okładka książki Myszka Miki i statek kosmiczny Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Myszka Miki i statek kosmiczny
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 100) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 100)
Hachette Polska
2018-07-25
2018-07-25
28 min.

Myszka Miki i Donald pieką dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze, spełniają swoje marzenie o wyprawie w kosmos, a dwa, mają możliwość udziału w konkursie i szansę na nagrodę pieniężną. Niestety, sąsiad Myszki ma ogromną chrapkę na darmową i łatwą możliwość zdobycia dużej sumy pieniędzy i skrada statek kosmiczny, który Myszka Miki i Donald stworzyli własnoręcznie. Sąsiad Pete płaci wysoką cenę za swoją chciwość i próżność. Nie do końca udaje mu się osiągnąć to, o czym marzył..

Los bywa okrutny, ale i sprawiedliwy. Nie zawsze podążanie prostą drogą i kierowanie się łatwymi rozwiązaniami, przynosi oczekiwany efekt. Ludziom nie chce się wkładać wiele wysiłku, jeśli w ogóle. Dążą do finalnego efektu bez ponoszenia żadnej pracy ani energii. Biorą to, co uważają, że słusznie im się należy, także podpisując się pod zasługami innych osób. Dlatego dobrze, że los, tak zwana "karma" odnajduje tych, którzy chodzą po świecie bezkarni, totalnie wolni i bez wyrzutów sumienia.

• Bajki
  • K. Literatura dziecięca, młodzieżowa