Gwiaździsta noc

Cykl: Prywatne śledztwo Agaty Brok (tom 2)
Wydawnictwo: Axis Mundi
aleqsia

Agata Brok znów staje w obliczu zagadki, tym razem dotyczącej rodziny jej chłopaka, Kermita. Lidka, która miała właśnie zacząć pracę w tej samej firmie co Agata, ginie pod kołami samochodu. Szybko okazuje się, że nie był to zwykły wypadek: kierowca, zanim w nią wjechał, przyhamował, zupełnie, jakby chciał się upewnić, że przejedzie właściwą osobę… Co takiego stało się ćwierć wieku temu? Jakie...

Co takiego stało się ćwierć wieku temu?
Jakie tajemnice skrywa rodzina Kermita?
Czy tamte wydarzenia mają związek ze śmiercią Lidki?
Jak Agata poradzi sobie z rozwiązaniem tej zagadki oraz z tornadem zmian, które wywrócą jej życie do góry nogami?
A także: czy związek Agaty i Kermita ma szansę na przetrwanie?

źródło opisu: Axis Mundi

źródło okładki: Axis Mundi

Biblioteczka Rudej | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

" Nie chciała stawiać go w niezręcznej sytuacji, zadawać pytań, na które on nie chciał odpowiadać.Ale nie chciała też, by między nimi wyrósł mur nieprzegadanych spraw. Takie rzeczy lubią się nawarstwiać, a ich nagromadzenie nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Jeśli ten związek ma trwać, to musi być zbudowany na bazie szczerości."

Po Nikt nie słucha starych ludzi przyszła pora na Gwiaździstą noc, czyli drugą część prywatnego śledztwa Agaty Brok. Czy była równie interesująca jak pierwsza??
Agata na stałe związała się z Kermitem, którego mieliśmy okazję poznać w pierwszej części i choć młodzi ludzie nie mieszkają razem to starają się spędzać z sobą każda chwilę i pomagać sobie. A wiecie,że Kermit ma imię:) Jakie? to już musicie sprawdzić sami poznając przy okazji jego rodziców. Ale wróćmy do książki i sprawdźmy w co tym razem wpakowała się nasza Agata.
Agata pracuje dalej w korporacji i pewnego dnia zmuszona jest przyjść wcześniej do pracy, aby niecierpliwiącemu się klientowi...

Rozchełstana Owca | 2018-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Panią Iwonkę „znam” z wcześniejszej części tej serii. Mogę też powiedzieć, że znam już nasza bohaterkę Agatę, bo w końcu ona gra tu pierwsze skrzypce 🙂 Kurka, uwielbiam takie książki 🙂 Panna Brok tym razem pomaga rodzinie swojego ukochanego. W sumie to taka rodzina jak siódma woda po kisielu, ale wieloletnia przyjaźń pozwoliła na „wujkowanie” do przyjaciół rodziców, co pewnie każdy z nas zna z autopsji. Przynajmniej ja znam na pewno 🙂

Zatem, dawna przyjaciółka Kermitowego brata ginie. Chodź nie. Zostaje zamordowana to dobre stwierdzenie. No i wiadomo, że Agata nie była by sobą jakby nie wplątała się w dochodzenie, szczególnie, że samą Lidkę (ofiarę) znała z widzenia, gdyż razem pracowały. Krótko, bo krótko, ale jednak. A jak jest trup to i musi być morderca!

Więcej na ---> https://rozchelstanaowca.pl/2018/12/gwiazdzista-noc-iwona-wilmowska/

Kate1404 | 2019-01-21
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Jest to drugi tom serii "Prywatne śledztwo Agaty Brok". Książki pani Iwony tak mi podpasowały stylem i tematyką, że kończąc I tom zabrałam się od razu za drugi.

Fabuła

Jeśli chodzi o naszą główną bohaterkę to wiele się zmieniło w jej życiu prywatnym. Na szczęście na lepsze.

Pierwszy rozdział książki od razu wbija w fotel, co sprawia, że czytelnik nie może się oderwać od nowej historii. Akcja zaczyna się w momencie kiedy nowa pracownica firmy Agaty zostaje zabita na przejściu przed samym budynkiem firmy.

"Wciąż uśmiechnięta zrobiła krok do przodu, a wtedy samochód gwałtownie przyśpieszył. Nie zdążyła nawet krzyknąć. Uśmiech zniknął z jej twarzy, zastąpiony przez czyste przerażenie."

Nie jest to wypadek, kierowca po potrąceniu kobiety cofa się i dokonuje dzieła do końca. Dlaczego Lidka zginęła? Co takiego zawiniła? A co ma do tego rodzina Kermita? Czy nowa sytuacja zmieni relację naszych głównych bohaterów? Agata nie może sobie odpuścić i próbuje dociec kto i dlaczego...

Jadwiga | 2019-02-09

Bardzo dojrzałe pisarstwo!
A tu proszę,sprawdzam,młoda osoba ją napisała. Tym bardziej pochwalam.
Książka jako tom drugi ale można czytać bez znajomości pierwszego.
Wątek główny zaczyna się i kończy.Historia jakże życiowa i poważna.
Pozostała we mnie po przeczytaniu. Porozmyślałam. Polecam!

Tylkomagiaslowa | 2019-03-21
Przeczytana: marzec 2019

Agatę już znam z pierwszego tomu i byłam ogromnie ciekawa, co spotka ją tym razem. A może sama się w coś wpakuje? A może to ktoś wrzuci ją do akcji, chociaż ona by tego nie chciała? Zastanawiałam się kilkukrotnie, do momentu zaczęcia książki. Myślę, że to bohaterka specyficzna, którą da się polubić. Nie należy do moich ulubienic, ale całkiem przyjemnie śledziłam jej perypetie i uważam, że Wy również będziecie Wam miło podczas czytania i będziecie ciekawi tego, co wydarzy się dalej. Mamy kilka nowych twarzy. Oczywiście po nikim nie widać, czy jest zły czy dobry i jakie ma zamiary. Autorka świetnie wykreowała postacie, że nie jesteśmy w stanie szybko domyślić się, kto jest zabójcą. Nie mam tutaj swojej ulubionej. Szkoda, jednak na plus mamy to, że widzimy życie Agaty i Kermita, który jest również ciekawą osóbką w tej historii... Ale o tym dowiecie się sami, jeśli tylko sięgnięcie po tę serię. :D
Ogólnie rzecz biorąc postacie są jak najbardziej na plus. Żywe, charakterystyczne,...

Nowe Horyzonty | 2018-11-23
Przeczytana: 05 września 2018

Gwiaździsta noc to druga część cyklu z Agatą Brok w roli głównej. Nie tak dawno pisałam o pierwszej części Nikt nie słuchastarych ludzi, którą wspominam dość dobrze. Toteż, kiedy nadarzyła się okazja zrecenzowania kontynuacji, zgodziłam się niemalże natychmiast. Uważam, że książki można równie dobrze czytać osobno, bo w niczym nie przeszkadza nieznajomość pierwszego tomu. Jednak zawsze serie najlepiej zaczynać w odpowiedniej kolejności, nieprawdaż? :)

„Tak prosty sposób na zabicie kogoś – namierzyć go na przejściu, zwolnić, poczekać, aż wejdzie na pasy, a potem BACH! i po sprawie. I dla pewności przejechać jeszcze raz”.

Gwiaździsta noc nie jest to stricte rasowy kryminał. Owszem jest trup i jest też śledztwo. Komisarz, który je prowadzi, występuje sporadycznie. Jest natomiast Agata, zwyczajna kobieta, która postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa i to ona gra tutaj pierwsze skrzypce.

Powiedziałabym, że jest to lekki kryminał, z domieszką obyczajówki oraz komedii omyłek. Książkę...

ElViento | 2018-12-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Kolejna część przygód Agaty. Wg mnie jeszcze lepsza niż poprzednia. Autorka w bardzo przystępny sposób przedstawia koleje losu bohaterów. Przyjemny język, fajne postaci, sprawnie skonstruowany wątek tajemnicy. Polecam

Maja | 2019-03-09

Lidka, która miała właśnie zacząć pracę w tej samej firmie co Agata, ginie pod kołami samochodu. Szybko okazuje się, że nie był to zwykły wypadek. Kierowca wjechał w nią z pełną premedytacją. Jak się okazuje, Lidka była w pewien sposób związana z rodziną Kermita. Co takiego stało się ćwierć wieku temu? Jakie tajemnice skrywa rodzina Kermita?

To druga część cyklu o Agacie Brok. Tym razem kobieta musi rozwiązać zagadkę związaną ze śmiercią Lidii, którą potrącił samochód. Szybko okazuje się, że ofiara była powiązana z rodziną Kermita. Dzięki temu miałam okazję, by dowiedzieć się czegoś więcej o nim samym. W poprzedniej części nie było ku temu okazji. I to moim zdaniem jest jeden z większych plusów tej powieści.

Drugim jest sama Agata. Sporo się w jej życiu pozmieniało. Bohaterka nabrała charakteru, śledziłam jej losy z zainteresowaniem. Trochę żałuję tego, że nie ma tutaj pana Antoniego, którego pokochałam w poprzedniej części. Jest za to nieco więcej Asi, siostry Agaty. O ile...

red_sonia | 2019-02-04

Książka „Nikt nie słucha starych ludzi”, która otwierała cykl Prywatne śledztwa Agaty Brok, podobała mi się, jednak „Gwiaździsta noc” i „Strata” biją ją na głowę! Dlaczego? Ze względu na zagadkę kryminalną! W obu powieściach, aby znaleźć właściwe rozwiązanie, musimy się cofnąć do przeszłości, co ja uwielbiam. Zarówno w „Gwiaździstej nocy”, jak i „Stracie” akcja prowadzona jest dwutorowo i rozdziały z teraźniejszości przeplatane są tymi z lat wcześniejszych. Dla morderstwa nigdy nie ma usprawiedliwienia, jednak odniesienia do przeszłości pozwalają nam zagłębić się w motyw, poznać wszytko to, co doprowadziło do ostateczności, do odebrania życia drugiemu człowiekowi. Co pchnęło do zbrodni bohaterów książek Iwony Wilmowskiej? Sprawdźcie sami :)

Obie powieści to nadal w dużej mierze obyczajówki, autorka pokazuje codzienne życie dwójki głównych bohaterów Agaty i Kermita, których prowadzone na własną rękę sprawy, bardzo do siebie zbliżają. Za sprawą jednego wydarzenia, ich związek obiera...

8_oclock | 2019-04-05
Na półkach: 2019, Przeczytane, A_Wo