Metamatematyka a epistemologia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
filozofia, etyka
Grabarz666

W niniejszej książce Autor przeprowadza analizę klasycznych problemów epistemologicznych stosując pojęcia i twierdzenia metamatematyki, a w szczególności twierdzenia limitacyjne. Rozważając zagadnienia źródła poznania, prawdziwości, granic poznania, broni umiarkowanej formy empiryzmu, klasycznej definicji prawdy, realizmu epistemologicznego. W swoich analizach nawiązuje do tradycji szkoły lwowsko-warszawskiej.

źródło opisu: PWN

źródło okładki: PWN

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!