brzanka

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego „Kler" (w kinach 28 września, w obsadzie Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak) to fikcyjna historia trzech księży - Andrzeja, Leszka i Tadeusza - zaplątanych w aferę wywołaną zgwałceniem ministranta. Powieść pod tym samym tytułem opowiada o tej trójce oraz o pięciu kolejnych kapłanach - tym razem wzorowanych na postaciach autentycznych polskich duchownych, którzy zostali oskarżeni lub skazani za czyny pedofilskie. Książka przedstawia także losy Andrzeja, Leszka i Tadeusza przed oraz po wydarzeniach pokazanych w filmie.

źródło opisu: wydawnictwo Agora 2018

Marcin | 2018-10-16