Wyśpiewam wam więcej

Wydawnictwo: Agora SA
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Po znakomicie przyjętym książkowym debiucie Urszula Dudziak powraca z nową książką. "Wyśpiewam wam więcej" to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenalnej artystki, charyzmatycznej osobowości, elektryzującej kobiety. Kto przeczytał „Wyśpiewam wam wszystko" i polubił wspomnienia Urszuli Dudziak za układ jazzowego koncertu życzeń, na pewno będzie miał...

Kto przeczytał „Wyśpiewam wam wszystko" i polubił wspomnienia Urszuli Dudziak za układ jazzowego koncertu życzeń, na pewno będzie miał apetyt na więcej. Czeka go niespodzianka, bo „Wyśpiewam wam więcej‖ to opowieść snuta w innym stylu i tempie, opowieść jak koronka, jak mówi o niej sama artystka. Z jej słów wyłania się portret silnej kobiety, znającej smak sukcesu, ale i porażki, z wielu nici-wątków powstaje wzór skomplikowany jak samo życie. Składa się nań kolejna porcja muzycznych wspomnień i zabawnych anegdot, refleksja nad codziennością i potężna dawka optymizmu. To właśnie optymizm (poza tenisem i jazzem, rzecz jasna) promuje autorka od pierwszej do ostatniej strony. I nie ma nic przeciwko temu, by tym razem powiedzieć nieco mniej o muzyce, a znacznie więcej o sobie.

źródło opisu: wydawnictwo Agora 2018

źródło okładki: wydawnictwo Agora 2018

Elżbieta | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Miałam tę przyjemność, że poznałam panią Urszulę podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie, przy okazji podpisu książki i wymiany kilku zdań możemy się zorientować, że mamy do czynienia z osobą niezwykle pogodną, radosną i zarażającą optymizmem.
Taka też jest ta książka, garść wspomnień, ale też wiele pozytywnych myśli, które każdemu w chwilach zwątpienia czy spadku nastroju się przydadzą...."Długo się męczyłam, ale w końcu podniosłam się i ruszyłam galopem przez życie. Miałam wtedy czterdzieści dwa lata. Dzisiaj mam siedemdziesiąt pięć i czuję, że dopiero teraz się rozkręcam. Stałam się wielką optymistką, na tym polega ogromna metamorfoza, jaką przeszłam. Czasami sobie myślę, że ulubione powiedzenie mojej mamy 'Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło' nadzwyczajnie sprawdziło się w moim życiu. Tak, zostałam wtedy sama i co? Poradziłam sobie!"
Takiego podejścia do życia życzę sobie i innym czytelnikom.

Przy okazji pani Urszula "na żywo" wygląda fantastycznie!...

Orszada | 2018-10-23
Przeczytana: 23 października 2018

Jestem wielką fanką Urszuli Dudziak! Bardzo szanuję ją jako artystkę - polecam wszystkim serdecznie koncerty, Ula czuje muzykę całą sobą, ma potężny głos, świetnie tańczy, cudownie wygląda. I opowiada wspaniale, ładując swoją pozytywną energią bateryjki wszystkich dookoła.

A książka? Autorka pozwala nam zajrzeć do swojego świata, przywołuje wspomnienia z kart pamiętnika (właśnie, warto go pisać), przytacza anegdotki, opowiada ważne wydarzenia ze swojego życia.

Z "Wyśpiewam Wam..." wyłania się obraz silnej i mądrej kobiety, która umie pięknie żyć, która patrzy na świat z ciekawością i z uśmiechem. Widzi to, co jest wyjątkowe - zwraca uwagę na detale, kawałeczki całości, które składają się na nasze życie, a są wszędzie, na wyciągnięcie ręki (na przykład to, jak "(...)tęskni za owsianką ugotowaną na piecu karmionym wonnymi drwami" - zdanie-cudo:)). Cieszę się, że Ula przekazuje to dalej.

To, co jest tak ważne - Urszula ma mnóstwo dystansu, ponieważ patrzy na wszystko z perspektywy...

Sawka | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018