Nowe uzależnienia

Wydawnictwo: Salwator
New addictions : le nuove dipendenze
83-60082-45-6
nałogi, psychologia,
Karol

Książka porusza zagadnienia związane z tzw. nowymi uzależnieniami, których najczęstszą przyczyną są style życia przyjmowane przez społeczność lub raptownie zmieniające się modele kulturowe. Często są one bagatelizowane i niediagnozowane, a nawet akceptowane społecznie, mimo że są nie mniej niszczące niż takie patologie jak narkomania czy alkoholizm. Internet Addiction Disorder (IAD), uzależnienie od telefonu komórkowego, natręctwo zakupów, pracoholizm i uzależnienie od seksu - to najczęściej spotykane new addictions. Autor omawia ich poszczególne przypadki, szuka przyczyn, prezentuje metody terapeutyczne, podaje wyniki najnowszych badań i analizuje problem współuzależnienia. Uznaje, że uzależnienie jest pierwotnym stanem istoty ludzkiej, wymyka się sile woli, sprowadza człowieka do roli bezwolnego więźnia własnych impulsów, ciąży w dramatyczny i gwałtowny sposób na życiu milionów uzależnionych i ich rodzin. By móc się z nim uporać, nie wolno zaprzeczać jego istnieniu i prosić o pomoc.

Maria Radajewska | 2015-10-23

nigdy nie wiadomo od czego człowiek się uzalezni

loure | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Książka jest już przestarzała.

sandra_MJ | 2016-10-31
Juustyna | 2016-05-02