Rycerz Kielichów

Wydawnictwo: Fabryka Słów
rycerzkielichow, piekara

Rycerz Kielichów- twórca i burzyciel tronów. Aby zrealizować swoje marzenia poświęci wiele. Nawet przyjaźń. Nawet miłość. Nawet cały świat. A gdybyś trafił na kogoś kto pozwala ci śnić najbardziej niezwykły i najbardziej realistyczny sen jaki miałeś w życiu? A gdybyś zamienił się w nieustraszonego rycerza, ludowego bohatera, temat pieśni i legend? A gdyby damą twojego serca została...

Rycerz Kielichów- twórca i burzyciel tronów.

A gdyby damą twojego serca została najpiękniejsza kobieta świata?
Co oddałbyś za to, by ten sen mógł trwać?
I co oddałbyś, by z tego snu się wyrwać, kiedy zmieni się w koszmar?

Walcz albo giń. Bo już nie przestaniesz śnić.

źródło opisu: https://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/rycerz-kielichow/

źródło okładki: https://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/rycerz-kielichow/

Karinat | 2019-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

Na początku zapowiadało się ciekawie. Potem było zawiązanie akcji i dalej czytało się z zainteresowaniem. Jednakże martwiło mnie, że jestem w połowie książki, a za bardzo postępu w akcji nie ma. A potem nie pozostawiło mi złudzeń zakończenie. Faktycznie wygląda jakby autorowi skończyły się pomysły albo się znudziły. Ewentualnie wątki ugięły się pod własnym ciężarem. Po przeczytaniu tej książki może pozostać niesmak i zawód.

Herodott | 2019-05-14

Trochę można było się bardziej wysilić, ale czyta się w miarę przyjemnie. 7/10

Bulbinek | 2019-05-01

W moim odczuciu ta książka była taka... hmmm, taka po prostu okej. Ani zła, ani wybitna, która zapadłoby mi w pamięć na długie lata - ot, przyjemne, miłe czytadło.

Na plus zadziałał na pewno język i styl autora, dzięki którym kolejne strony przechodziło się bez bólu, czytając wszelkie opisy z przyjemnością. Na duży plus: pomysł - przenoszenie się między światem snu i rzeczywistości, a także tajemnicze karty, których tajemnicę próbuje rozwikłać bohater, to coś, co trzyma czytelnika w napięciu przez całą książkę, wzbudzając ciekawość i chęć dowiedzenia się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Niestety - zakończenie zawodzi na całej linii, odniosłem wrażenie, jakby autorowi skończyły się pomysły, w związku z czym wszystkie istotne wątki postanowił urwać w połowie, nic nie wyjaśniając i wieńcząc fabułę na siłę. I to jedyny naprawdę duży minus książki - minus, który sprawia, że kończyłem z wielkim niedosytem. A przede wszystkim z poczuciem, że fabułę "Rycerza...

tomasz | 2019-04-03

Bardzo dobrze się czyta, bogaty świat. Dodatkowo karty,które mogą przenosić w inne miejsca do innych światów. Pan Piekara stworzył bardzo prostym sposobem niewyobrażalnie rozległe uniwersum, dzięki rycerzowi kielichów poznaliśmy zaledwie jego zarys. Tylko jedno miejsce z kart- wieże czaszek. Rycerz kielichów czyta się łatwo, szybko i ciekawie, jak wstęp do wielu kolejnych przygód w tym świecie, wiele rzeczy zostało nie wyjaśnione, o wielu tylko wspomniano. Było kilka potknięć i jakiś dziwacznie zakręconych zwrotów akcji, sporo nierozwiniętych tematów,ale można to wszystko wybaczyć. Książka aż się prosi o kontynuację. Ja za podejrzewam że pojawiająca się przy końcu siostra naszego rycerza ,mogła mieć sporo racji co do jego prawdziwego charakteru i do tego co nim tak naprawdę kierowało w działaniu.

Rosemaster | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

ta książka jest o niczym i każdy, który lubi Piekarę może poczuć się srogo zawiedziony, poza tym zajeżdża tu srogo Philipem K. Dickiem, dużo odwołań do Tolkiena, bla bla bla i tak dalej. Ja się zawiodłem, a dziury fabularne są takie,że mógłby zaparkować w nich czołg.

42n4 | 2019-02-12
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Jedna z ciekawszych pozycji Piekary, połaczenie elementów jego innych książek Alicji i Inkwizytora, świata snów i rzeczywistego, fantasy i romansu.

Piotr Martyniuk | 2019-01-25
Przeczytana: 22 grudnia 2018

Bez rewelacji. Opowieści o Mordimerze są znacznie fajniejsze. Trochę mi się wydaje ta książka niepełna. Ok, czyta się dosyć dobrze, ale postaci mało pogłębione, nie wiadomo do końca, ani kim kto jest, ani do czego dąży, ani jakie jest jego miejsce w świecie. Trochę to taki prolog jakiejś większej całości, której nie ma. Oczekiwałem więcej.

Paulina | 2019-01-10

Kolejne, zmienione i rozszerzone wydanie Rycerza kielichów, zdecydowanie przemawia na korzyść całej książki. Począwszy od oprawy graficznej, poprzez treść do ostatnich jej stron – wszystko sprawia pozytywne wrażenie. Jacek Piekara udowadnia, że potrafi stworzyć zaskakującą, oryginalną fabułę, przyciągającą swoją tajemniczością i niezwykłością. Nasz portal objął tę powieść patronatem medialnym. Szczerze i bez żadnych wątpliwości polecam ją wszystkim fanom książek z gatunku fantasy, a także tym, którzy lubią niebanalne, przejmujące historie.
(...)

Tycia | 2019-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2019

To już kolejna książka tego autora po którą sięgnęłam. Ponieważ jestem wielką fanką cyklu o Inkwizytorze poprzeczka była postawiona wysoko, może za wysoko?
To co podobało mi się w książce to główny pomysł, założenie i to chyba tyle. Sama historia banalna, postacie średnie, a książka kończy się w sposób pozostawiający wiele do życzenia.
Czy polecam - lekkie, łatwe "czytadełko" na kilka chwil które raczej nie zachwyca (oczywiście to subiektywna ocena).

Całkiem ciekawy pomysł. Chociaż nie podobało mi się to ze smok w.. gdzieś połowie? (średnio pamiętam) książki zostaje uśpiony. I tyle go widzieli...