Das grosse Los

4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Das grosse Los
Tamanna

Tamanna | 2018-07-18

Tak, jak ja krążę wciąż wokół Indii, moja przyjaciółka z pasją oddaje się poznawaniu Australii. Stąd w mojej bibliotece pojawiła się książka Meike Winnemuth, niemieckiej dziennikarki i blogerki, która wygrawszy pół miliona euro ruszyła w podróż wokół świata. Decydując się "Mehr duerfen, weniger muessen" (więcej móc, mniej musieć).
Za cel swojej podróży wybrała ona 12 miast reprezentujących różne kontynenty. Począwszy od Sydney, z powodu, którego moja przyjaciółka kupiła sobie tę książkę, poprzez Mumbaj, ze względu na który ta książka trafiła do mnie. Kogoś z Was może bardziej zaciekawi San Francisco, Honolulu, Addis Abeba, Hawana, Buenos Aires czy Szanghaj. Ja zajrzałam też do rozdziałów na temat Barcelony, Tel Avivu, Londynu i Kopenhagi. By porównać moje wrażenia z wrażeniami autorki. Osobiście wybrałabym jeszcze inne miasta. A Wy? Wśród wybranych przeze mnie byłyby Jerozolima, Petersburg i Harbin.
Książkę podzielono na 12 miesięcy. Każdemu z nich odpowiada pobyt w innym...