Klaudia

Kraków to miasto wyjątkowe. Jedno z tych, które można kochać na zabój lub śmiertelnie... nienawidzić. Goście, którzy przybyli w podwoje tego Hostelu, zdecydowanie trafili do tego drugiego worka, w którym tak naprawdę od razu mogliby zostać rzuceni do Wisły - gwarantuję, po spędzeniu nocy w tych murach jeszcze by za to podziękowali. W tym miejscu nikt nie ma lekko. Kierownik Jaca dwoi się i...

W tym miejscu nikt nie ma lekko. Kierownik Jaca dwoi się i troi, aby tylko zdyscyplinować swoich pracowników - recepcjonistę Elkę "Szalony Pasztet", ochroniarza Olega, czy złotą rączkę Zębatego Heńka. Nie jest to proste zadanie, kiedy skłonności do alkoholu stają się większe niż chęci do pracy, a zwłoki w jednych z pokoi wydają się tak nierealne jak podczas delirium tremens. Do tego dochodzą siły nieczyste, gadający kot, lokalny jasnowidz i pełna panorama okolicznych żuli wraz z rzetelnym opisem ich zainteresowań.

Zapowiada się krwawo...

źródło opisu: https://www.facebook.com/wydawnictwosantamuerte/

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwosantamuerte/

Mictlante | 2018-09-25
Przeczytana: 24 września 2018

Gdy zasiadłem do lektury początkowo odniosłem wrażenie, że Autorka nie do końca wie jak wprowadzić w świat swojej opowieści. Zasadniczo pobieżnie nadal tak uważam. Jednak z każdą stroną stawało się dla mnie wszystko bardziej zrozumiałe a już od połowy to wesoło i radośnie cieszyłem się historią. Sądząc z tytułu jest to pierwsza część serii więc sądząc z konstrukcji zapewne z każdą następną radośnie nabędę. A czego tutaj nie ma!? Dla mnie znalazły się nawiązania do Lovecrafta, Pratchett'a, nazwiska postaci,jeżeli tak do tego można podchodzić, niczym z Monty Pythona, a historia opowiedziana na sposób horrorów, którymi się zaczytywałem w latach 90-tych. Zakończona jak Rambo. Jednego jednak nie wybaczę Autorce, nie nadała imienia kotu, jednemu z bohaterów, a tak po prostu się nie godzi.

Katarzyna | 2018-07-17

Hostel – Fatimy Musahi należy do książek, które koniecznie trzeba przeczytać po raz kolejny i nie bierze się to z przypadku. Czyta się go jednym tchem i ciężko go odłożyć choćby na moment. Realizm świetnie oddający mroczne miejsca połączony z elementami magii na pograniczu zaświatów to mieszanka wybuchowa i o to w tej książce chodzi. Mistrzowsko poprowadzona narracja, pełna nieprawdopodobnych zwrotów akcja, w którą zostały wplecione dialogi tak charakterystyczne dla „krakowskiego półświatka” Dla zwolenników kryminału z wątkami horroru to prawdziwy majstersztyk, wobec którego nie można przejść obojętnie. Gorąco polecam !!!
Katarzyna Mol