Wozy Bojowe Świata. Tygrysy w walce.

Cykl: Wozy Bojowe Świata (tom 1)
Wydawnictwo: Libri Militari
Getos

Numer poświęcony bojowemu użyciu niemieckiego czołgu ciężkiego Tygrys. Działania bojowe tych sławnych czołgów postanowiliśmy przedstawić na podstawie kilku przykładów, ukazujących Tygrysa jako narzędzie walki zarówno na płaszczyźnie operacyjnej, jak i taktycznej. Stąd z jednej strony obszerna i szeroka analiza walk z użyciem Tygrysów w bitwie pod Kurskiem, z drugiej bliższe spojrzenie na pojedynczą potyczkę w normandzkim miasteczku Villers Bocage. To właśnie pod Kurskiem i w Normandii zrodziła się legenda wozu Tiger I. Mniej znanym epizodem bitewnym z udziałem tych czołgów jest ich udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Stąd opis użycia Tygrysów na ulicach Warszawy.

źródło opisu: http://sklep.wozybojowe.pl

źródło okładki: http://sklep.wozybojowe.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!