Książka Roku 2018

Powiedz, że zostaniesz

Tłumaczenie: Monika Węgrzynek
Cykl: WRÓĆ DO MNIE (tom 1)
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Say You'll Stay
Bezimienna

Autorka bestsellerów New York Times, Corinne Michaels powraca z pełnym emocji romansem o drugich szansach. Roztrzaskał mnie na kawałki. Złożył w całość.Jest moja trucizną, jest moim antidotum. Jedno słowo ZOSTAŃ. To było wszystko co miał zrobić.Zamiast tego wsiadł do tamtego autobusu zabierając ze sobą moje serce. To było siedemnaście lat temu. Ruszyłam naprzód. Małżeństwo. Dzieci. Biały...

Jedno słowo ZOSTAŃ.
To było siedemnaście lat temu.
Ruszyłam naprzód. Małżeństwo. Dzieci. Biały płotek.
Wszystko czego kiedykolwiek pragnęłam, ale mój mąż mnie zdradził i znów zostałam porzucona.
Osamotniona, bez centa przy duszy i z dwójką chłopców nie miałam innego wyjścia jak wrócić do Tennessee. Nie miało go tam być. Powinnam była być bezpieczna.
Jednak przeznaczenie zawsze znajdzie sposób, żeby dać o sobie znać.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Na okładce książki widnieje blurb - "emocjonalna, przygnębająca, seksowna, pięknie napisana. To Corinne Michaels w swoim najlepszym wydaniu". CJA zdecydowanie popieram te słowa! Presley Townsed to silna kobieta, matka bliźniaków i szczęśliwa mężatka, niestety do czasu... Jedna chwila burzy wszystko i zmiata z powierzchni ziemi. Cała srefa bezpieczeństwa i komfortu znika bez śladu. Pozostają uczucia z którymi dziewczyna nie potrafi sobie poradzić i kolosalne długi, które musi spłacić. Jedyne co mogła zrobić to spakować się i razem z synami wyjechać do rodziny. Nie tak miało być, nie chciała wyjeżdżać, ale teraz już nie ma innej możliwości. Z tą mieściną związanych jest wiele wspomnień, wygłupów i złamanych serc. Jakby tego było mało zupełnie niespodziewanie pojawia się ON. Tego, którego nie powinno tam być. To rozpętuje prawdziwą burzę emocjonalną - złość, żal, zazdrość choć na samym dnie serducha tliła się wciąż miłość. Jak potoczą się losy Presley i Zacha? Czy wzajemny żal i...

Kasiek | 2018-12-28
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Do tej pozycji przekonał mnie opis na okładce. Nie mogłam się jej doczekać mając wobec niej wysokie oczekiwania. Trochę się one rozminęły z rzeczywistością. Książka nie jest zła, ale spodziewałam się po niej czegoś więcej.
Historia Presley i Zacha zatacza koło. Zakochani jako nastolatkowie, rozstają się, jednak po wielu latach los ponownie pcha ich ku sobie. Czy dawne uczucia mają znaczenie? Czy da sie je rozbudzić? Czy bieżące okoliczności pozwolą im być razem? Życie nie szczędzi im niespodzianek i tych pozytywnych, ale tez niestety i tych nieprzyejmnych. Nie wszystkim pasuje taki rozwój sytuacji.
Mimo, że całkiem sporo się dzieje i akcja prze do przodu, wydaje się ona zbyt sielankowa i oczywista. Brakuje mi odrobiny dramatu, może trochę więcej problemów do rozwiązania, czegoś co choć przez chwilę potrzymałoby w napięciu czy wywołało jakieś skrajne emocje. Niestety tego tu zabrakło. Jest to typowy przesłodzony romans.

WampirkaJustynka | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak dla mnie to typowy harlequin z gatunku małe miasteczko, ranczo i kowboje. Czytało się dobrze ale były momenty, które mnie wkurzały. Czytałam też opinie, że ta książka i seria są znacznie lepsze od Consolation Duet. Nie zgodzę się z tym. Zach nie umywa się do Liama. Jak na mój gust jest egoistą, który widzi błędy innych a swoich nie. O co on miał pretensje do Presley? O to, że nie powiedziała mu o dziecku? Że z nim zerwała? Miałam ochotę nie raz dać mu w pysk. Na nerwy działa mi też atmosfera małomiasteczkowej ciekawości. Wszyscy wszystko wiedzą i wtrącają swoje trzy grosze. Same wyrocznie. Wszystko wiedzą lepiej. Moje serce nadal należy do Liama. Jak ktoś lubi takie klimaty to mu się spodoba. Mnie osobiście aż tak nie zachwyciła.

mania_kch | 2019-01-12
Na półkach: 2019, Przeczytane

Mimo, że książka zaczyna się mocnym akcentem i wydawać by się mogło, że cała taka będzie, to nic bardziej mylnego. Jak już ochłoniemy po mocnym początku to zaczyna się sielanka. Owszem napotkamy jeszcze po drodze na kilka problemów, trochę frustracji i niepowodzeń jednak mijają one dość gładko i szybko.
To historia o drugich szansach, o odnajdywaniu swojego miejsca w świecie, o głębokich i prawdziwych relacjach międzyludzkich i o sile rodziny.
Polecam tym którzy lubią historie przewidywalne sielankowe i pełne miłości 😊

magpie101 | 2019-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Poczatek mocny i tragiczny, a pozniej juz tylko slodko i romantycznie.
W jednej chwili swiat Presley sie zawalil, musiala wrocic z dziecmi do miejsca, od ktorego zawsze uciekala ale dala sobi druga szanse.
Polecam na ostresowanie :)

Gośka | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Jako młoda dziewczyna, Presley straciła miłość swojego życia. Nie było jej łatwo, jednak z pomocą przyjaciół udało jej się zostawić przeszłość za sobą. Zmieniła otoczenie, wyszła za mąż, urodziła bliźniaki. Jej życie toczyło się spokojnym torem, może bez większych wzruszeń, do czasu, gdy nagle, z dnia na dzień straciła prawie wszystko. Zmuszona przez okoliczności, Presley wraz z synami, musi wrócić na rodzinną farmę, z której uciekła 17 lat wcześniej. Wie, że nie będzie lekko, lecz nie spodziewa się, że w jej życie ponownie wkroczy mężczyzna, który złamał jej serce.

"Powiedz, że zostaniesz" to typowa powieść z gatunku romans second - chance. Mamy dojrzałą kobietę po ciężkich przejściach, oraz mężczyznę, który kiedyś ją zostawił i całe życie tego żałował. Kiedyś łączyło ich wyjątkowe uczucie, które, jak się okazuje, nigdy tak naprawdę nie umarło. Zachary zrobi wszystko, by przekonać do siebie Presley. Ona nie chce się poddać uczuciom, ma na uwadze dobro swoich chłopców i nie czuje...

Ewa G | 2018-10-16
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłam bardzo ciekawa kolejnej książki Corinne Michaels.
Autorkę znam z Consolation i Conviction . A teraz przyszła kolej na kolejną wspaniałą historię miłosną. Jesteście gotowi??
Ja tak!

Jak często dostajemy drugą szansę. Raz? Dwa? A może to zależy od nas? Od tego czy chcemy ją ponownie wykorzystać czy poddać się.
Jeśli twoje całe dotychczasowe życie legnie w gruzach, raz a potem kolejny - czy masz jeszcze siłę się podnieść?
Do momentu kiedy jej mąż zdecydował, że to koniec. Kobieta jest zdruzgotana. Nic bowiem nie zapowiadało, że znajdzie się w takiej sytuacji. Jest zdezorientowana, ponieważ myślała że prowadzą z mężem wspaniałe życie. W kolejnych dniach wychodzą na jaw kolejne sekrety męża. Presley...

Pośredniczka | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

„Powiedz, że zostaniesz” jest przede wszystkim książką wywołującą burze emocji, ale tak jak w poprzednich pozycjach autorki, można wyciągnąć z niej kilka wartościowych lekcji. Jedna z nich mówi, że warto interesować się finansami rodziny w równym stopniu co małżonek, bo nie znamy dnia ani godziny, w której nasze życie może się nieodwracalnie zmienić. Poza tymi bardzo przyziemnymi sprawami, z książki Michaels możemy poznać siłę, jaką daje przebaczenie. Pomimo schematyczności uważam lekturę powieści za bardzo udaną i z całą pewnością sięgnę po kolejne książki autorki.

Cała recenzja:

Byłam bardzo ciekawa kolejnej książki Corinne Michaels.
"Powiedz,że zostaniesz."

Ja, tak !

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO NA MIŁOŚĆ, BO TO NIE JEST UCZUCIE SZCZĘŚCIA. MIŁOŚĆ TO GOTOWOŚĆ DO POŚWIĘCEŃ.

Jak często dostajemy drugą szansę. Raz? Dwa? A może setny raz? Być to wszystko zależy od nas? Od tego czy chcemy ją ponownie wykorzystać czy poddać się.

Presley miała doskonałe życie, dwóch wspaniałych synów, cudownego męża, pracę marzeń, piękny dom, bliską zaufaną przyjaciółkę. Czuła się spełniona. To była jej druga szansa. Kiedyś została bardzo zraniona, ale wyszła z tego obronną ręką. Poukładała sobie wszystko. Było idealnie. Do momentu kiedy jej mąż zdecydował, że to koniec. Kobieta jest zdruzgotana. Nic bowiem nie zapowiadało, że znajdzie się w takiej...

savine | 2018-09-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

Recenzja pochodzi z bloga: https://slowamiksiazek.blogspot.com/2018/09/powiedz-ze-zostaniesz-corinne-michaels.html

“Nie sądzę, że robimy to zbyt szybko. Myślę, że właśnie znajdujemy drogę powrotną do miejsca, w którym zawsze mieliśmy być.”

Po niezwykle okrutnej decyzji, którą postanowił podjąć mąż Presley, kobieta wraz z dziećmi zmuszona jest wrócić do jej rodzinnego domu. Teraz nie tylko musi się uporać z tym co zrobił jej mąż, ale musi się zmierzyć z obecnością swojej szkolnej miłości.

Presley i jej szkolna miłość; Zachary; nie widzieli się od ponad siedemnastu lat. Teraz obydwoje muszą stawić czoła temu co wydarzyło się przed laty. Presley jest obecnie 35 - letnią kobietę i ma dwójkę dwunastoletnich bliźniaków, Logana i Cadena. Stara się znaleźć spokój po całej tej zaistniałej sytuacji ze swoim mężem, ale wtedy do jej życia powraca Zachary; chłopak, bez którego kiedyś nie wyobrażała sobie życia. Wszystkie wspomnienia powracają i ona nie wie jak sobie z nimi poradzić. Z...