(A)tomik

Wydawnictwo: Morphinum
wiersz, poezja, życie
poezja

Pięć cyklów poetyckich, które łączy jedno — śmierć. Autorka podchodzi do niej bardzo blisko, sprawiając wrażenie, jakby w ogóle się tej bliskości nie bała. Jednak po drodze opuszkami palców dotyka całą masę rzeczy ważnych i mniej ważnych, rzeczy składających się na życie, co pokazuje, że mimo wszystko stara się pozostać po tej stronie. Cykle podzielono na wiersze białe i rymowane, oraz...

Cykle podzielono na wiersze białe i rymowane, oraz ozdobiono wieloma pięknymi cytatami, również z Pisma Świętego. Pomimo mrocznej scenerii, warto odwiedzić ten teatr (od)cieni. Może — jak pisze autorka — „łapiąc za babciny warkocz, na chwilę zapomnimy o śmierci”.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie