Dance of Thieves

Okładka książki Dance of Thieves Mary E. Pearson
Okładka książki Dance of Thieves
Mary E. Pearson Wydawnictwo: Henry Holt and Co. Cykl: Dance of Thieves (tom 1) fantasy, science fiction
Dance of Thieves (tom 1)
Henry Holt and Co.
2018-08-07
2018-08-07
misja uczucia literatura młodzieżowa

Następna, bardzo dobra książka za mną. To opowieść pełna intryg, kłamstw, półprawd, niedopowiedzeń. Wątek romantyczny w fabule uważam za duży plus. Lubię gdy bohaterowie są pewni swoich uczuć i nie przeczą sami sobie. Tutaj konsekwencja była odczuwalna a dalsze działania wynikały z konkretnych motywacji. Po drugą część sięgnę niebawem.

Wzięłam tę książkę losowo z półki nieprzeczytanych książek i przepadłam. Wciągnęłam się niesamowicie. "Taniec złodziei" wyróżnia się dość mocno na tle innych książek tego gatunku.
I odpowiadając na zarzuty dotyczące relacji głównych bohaterów: ona miała być taka szybka. To nie jest kolejna taka sama historia z motywem enemies to lovers. Od początku miała mówić o trochę innym etapie w budowaniu relacji niż typowe podchody i udawanie, że się nienawidzi drugiej osoby. Moim zdaniem wyszło super.

Lektorka była tragiczna, więc DNF...

Lektorka była tragiczna, więc DNF...

Zaczęłam w audiobooku, ale Pani która to czytała miała jakiś problem ze sobą. To tak źle brzmiało. Kompletnie bez emocji, źle akcentowała wyrazy. Nie dało się tego słuchać, a tym bardziej wczuć. I zastanawiałam się jak ta książka może mieć tak dobre opinie. W. 45% przerzuciłam się na czytnik. I to dopiero ruszyło aż nie mogłam jej odłożyć.
Bohaterowie tak do siebie pasowali, że każdy ich moment się tak miło czytało. Było trochę intryg, zdrad. Biorę się za kolejną część.

Bohaterowie tak do siebie...

Czasami przeczyta się taką książkę, o której nie wiadomo co konkretnie powiedzieć. To właśnie taka powieść. Od samego początku czułem, jakbym został wrzucony do jakiegoś świata, którego nikt nie chciał mi objaśnić przynajmniej w takim stopniu, żebym wiedział, co i gdzie się dzieje. Sama akcja strasznie się dłużyła, tak naprawdę miałem wrażenie, jakby nic konkretnego się nie działo przez dobre pół książki. Jednakże sam pomysł jest bardzo ciekawy, a bohaterowie bylo dobrze napisani. Wydaje mi się, że nie sięgnę po drugą część.

"Taniec złodziei" to dobra młodzieżówka. Ogólnie książka mi się podobała, szybko się ją czyta i jest interesująca.
Bardzo polubiłam postać Kazi - jej postać jest niezwykle nieustępliwa, odporna i bardzo zdeterminowana. Była twardzielką i zawsze zachowywała czujność, a na kartach książki można poczuć jej mocny charakter. Podobało mi się to, jak nikomu nie ufała i była wierna misji. Uwielbiałem patrzeć na rozwój Kazi i to jak powoli otwierała się przed Jase’em. Jej przyjaźń z Synove i Wren >>>
Jednak jej relacja z Jasem zaczęła się w zbyt szybkim tempie - takie mam wrażenie. Za szybko się to zadziało, praktycznie już na samym początku można było dostrzec silne emocje.

Wreszcie powieść fantasy, w której rozumiem każdą decyzję bohaterów, a ich wzajemny konflikt, który muszą pokonać, jest czymś więcej niż częstym w tego typu powieściach "okłamałeś mnie, już ci nie ufam, nawet jeśli to uratowało mi życie". Ponadto powieść wyróżnia się wspaniale opisanym, rodzinnym ciepłem, w którego blasku może grzać się czytelnik. Serdecznie polecam bardziej wymagającym czytelnikom.

Świat pełen intryg, kłamstw i wrogów. W tym świecie niczego nie można brać za pewnik. A lojalność to pojęcie względne.

Kazi członkini elitarnej straży królewskiej, której została przydzielona specjalna misja podczas, której będzie się mogła wykazać.
Jase zmuszony do przedwczesnego objęcia przywództwa nad rodziną, tak naprawdę nie zdawał sonie sprawy z jak wieloma obowiązkami będzie musiał sobie poradzić.
Przygotowywani od dziecka do ról, które będą musieli odgrywać i do zadań jakie są im powierzane.
Nietypowe okoliczności w jakich się znajdą zmuszą ich do gruntownego przemyślenia tego co wpajano im od dziecka i tego co o sobie nawzajem myślą.

Czy tak naprawdę można być czegoś w 100% pewnym?
Czy odkryją głowni bohaterowie?

Książka jest pierwszym tomem dylogii. Pokazuje, że nie warto patrzeć na innych przez pryzmat stereotypów, plotek i pochopnie oceniać innych, lepiej po prostu najpierw poznać daną osobę.
16+

Takie enemies to lovers tylko że od razu lovers

Takie enemies to lovers tylko że od razu lovers

7,5 ⭐ Wciągająca, pełna intryg, walki o władzę. Do tego ciekawi, inteligentni bohaterowie, których historię poznajemy po kawałku przez całą książkę.
Z delikatnym wątkiem romantycznym. Na początku można czuć się lekko zagubionym różnorodnością postaci, ale później to się układa w całość.