Fame, Fate, and the First Kiss

literatura młodzieżowa
HarperTeen
2019-02-05
2019-02-05

Życie gwiazdy filmowej nie jest łatwe, jednak czego się nie robi dla spełnienia marzeń? Lancey doskonale zdaje sobie sprawę, że zagranie w hollywoodzkim filmie nijak się ma do odegrania roli w telenoweli, co mogła już wcześniej wpisać do swojej listy osiągnięć. Siedemnastolatka od dawna marzyła o rozwoju kariery aktorskiej, dlatego gdy dostaje możliwość wystąpienia w pełnometrażowej i wysokobudżetowej ekranizacji, nie waha się nawet przez chwilę.
Jednak nie jest to takie proste, jak mogłoby jej się wydawać. Dziewczyna ma obowiązek chodzić do szkoły, a przez ciągłe nagrywanie scen do filmu, nie ma możliwości uczęszczać na zajęcia w szkole. Jej ojciec, nieprzekonany do jej planów zostania aktorką, znajduje korepetytora, który ma pomóc Lancey nadrobić obowiązki szkolne. Rówieśnik jednak stanowi kompletne przeciwieństwo dziewczyny, przez co ich współpraca początkowo nie przebiega zbyt dobrze. Ponadto ktoś z osób obecnych na planie snuje intrygę, która ma na celu przedstawić Lancey w złym świetle i zrujnować jej karierę, zanim się jeszcze zaczęła.
Książka mogę określić jednym słowem: przyjemna. Nie jest to powieść wysokich lotów, a jej akcja nie należy do wielce zaskakujących. Nie ukrywam, że była po prostu bardzo przewidywalna, a momentami fabuła nieco się ciągnęła i nie miała zbytnio znaczenia w całej historii, więc była zbędna i potrafiła mnie znudzić. Jest to zwykła młodzieżówka, oparta przede wszystkim na wątku romantycznym. Styl pisania jest całkiem infantylny, przez co niekiedy miałam poczucie jakbym nieco się przy niej męczyła. Jeżeli chodzi o bohaterów, są oni przeciętni. Autorka, według mnie, nie przedstawiła ich wystarczająco dobrze, a miała ku temu okazję, bo kto by jej zabronił dodać kilka stron, dzięki którym bardziej rozbudowałaby charakter postaci. Lancey natomiast była po prostu strasznie irytująca. Od samego początku za nią nie przepadałam. Inne postacie zaplusowały i nie da się ukryć, że podniosły trochę ocenę tej książki.
Myślę, że książka jak najbardziej sprawdzi się dla młodszych czytelników. Jest raczej spokojna, przyjemna i dobrze sprawdzi się na zabicie czasu. Jednak czy jest to coś odkrywczego i wyjątkowego? Niekoniecznie.

Kolejna lekka i przyjemna pozycja od Kasie West. Na wstępie należy zaznaczyć, co nigdzie nie jest wspomniane, że jest to SEQUEL "Miłość i inne zadania na dziś". Myślę, że dużo lepiej się ją czyta znając już zarys postaci.
Gdyby nie to, że nazwisko Lancey Barnes coś mi już mówiło, nie skojarzyłabym tych książek ze sobą i prawdopodobnie zostawiłabym sobie "Przeznaczenie i pierwszy pocałunek" na kiedy indziej. Na szczęście tak się nie stało, a ja przeczytałam kolejną ciekawą pozycję od pani West.
"Przeznaczenie i pierwszy pocałunek" opowiada o początkującej nastoletniej aktorce, która po raz pierwszy bierze udział w pełnometrażowym filmie. Możemy wraz z nią cieszyć się momentami na planie zdjęciowym, zobaczyć jak taka praca wygląda od strony osoby w wieku szkolnym, a także zapoznawać się z fragmentami scenariusza filmu, w którym Lancey bierze udział. Nie zabrakło wątku miłosnego, ani wątku wskazującego na wartość posiadania bliskich - rodziny, czy przyjaciół.

Dotrwałam do 200 strony i nie dam rady dalej czytac tej książki. Styl pisania jak najbardziej na plus ale akcja jest tak nudna nic się tam niedzieje. To była pierwsza książka która przeczytałam tej autorki i chyba ostatnia.
Nie polecam strata czasu.

Nie polecam strata czasu.

Oto kolejna książka jednej z moich ulubionych autorek. Ta autorka napisała około 11 romansów i skromnie mówiąc wszystkie je przeczytałam, bo styl pisanie tej autorki bardzo mi podpał do gustu. Tą książkę wspominam bardzo miło, bo lubię takie klimaty planów filmowych na których toczy się akcja książki. Książka naprawdę dobrze napisana, była wciągająca, sporo się w niej działo i nie mogłam się od niej oderwać. Czytało mi się ją świetnie i była interesująca oraz ciekawa. Po prostu uwielbiam ją. Bardzo podobały mi się też kawałki scenariusza znajdujące się pomiędzy rozdziałami, nadawały one tej książce dodatkowy klimat. Ogólnie książka jest lekka, sympatyczna i przyjemna. Taka w sam raz na wieczory pod kołderka z kubkiem herbaty.

Przyjemny i lekki romans wręcz idealny na wieczór. Bohaterowie są fajnie wykreowani, wydają się żywi, mają jakieś drobne problemy w życiu dzięki czemu możemy się z nimi utożsamić.

Serduszko mnie boli, bo była najsłabsza z dotychczas przeczytanych książek Kasie West ;(

Młodzieżówka. Prosta, łatwa, ciekawa, dla czystego resetu.

Młodzieżówka. Prosta, łatwa, ciekawa, dla czystego resetu.

Historia lekka i przyjemna, w sam raz na jeden wieczór.

Historia lekka i przyjemna, w sam raz na jeden wieczór.

Na półkach: , , , , , , ,

Urocza. Szybko się czyta, dość ciekawe charaktery. Główna bohaterka trochę irytująca, znany aktor również. Najfajniejszy z całej książki jest Donovan. Nie rozumiem po co są wstawki z "filmu" między rozdziałami, generalnie jest on bardzo marny. Myślę, że aktorzy w tej książce mogliby mieć spokojnie 14-15 lat, a nie 17-20. Zachowywali się jak dzieciaczki.

Przyjemna i lekka lektura dla młodzieży. Bohaterzy to: zadziorna aktorka i kujonowaty korepetytor, co ich łączy? No właśnie... niby nic, a jednak...

Kasie West Przeznaczenie i pierwszy pocałunek Zobacz więcej
Kasie West Przeznaczenie i pierwszy pocałunek Zobacz więcej