Historia narodu polskiego

Wydawnictwo: Nakładem Michała Grölla
Historya narodu polskiego od początku chrześcianstwa
historia
tsantsara

Dzieło polskiego poety i historyka, zrealizowane na zamówienie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Historycy podkreślają znakomitą bazę źródłową dzieła, ponieważ do jego przygotowania wykonano wiele odpisów dokumentów z różnych archiwów i zbiorów. W latach 1780-6 ukazało się 6 tomów (T.II-VII), tom pierwszy wydano dopiero w 1824 roku. Dostępne w bibliotece cyfrowej DBC:...

Dostępne w bibliotece cyfrowej DBC: http://dbc.wroc.pl/publication/28388

źródło opisu: opis autorski

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!