Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
This one summer
komiksy
Allie

„Pewnego lata” to nagrodzona m.in. prestiżową nagrodą im. Eisnera powieść graficzna napisana przez Mariko Tamaki, a zilustrowana przez jej kuzynkę Jillian. Bohaterkami dwie przyjaciółki – Rose i Windy – jeszcze dziewczynki, ale już za chwilę nastolatki. Opowieść zaczyna się, gdy Rose przyjeżdża z rodzicami do ich domku w miejscowości Awago, by spędzić tam kolejne letnie wakacje. To ich...

Opowieść zaczyna się, gdy Rose przyjeżdża z rodzicami do ich domku w miejscowości Awago, by spędzić tam kolejne letnie wakacje. To ich miejsce wypoczynku, od kiedy dziewczynka pamięta, ale tego lata wszystko się zmieni. Rose wplątana zostanie w nastoletnie miłości i rodzinne kryzysy. Wraz z przyjaciółką będzie musiała zmierzyć się z tajemniczym i niepokojącym światem dorosłych.

źródło opisu: https://www.kultura.com.pl/zapowiedzi/

źródło okładki: https://www.kultura.com.pl/zapowiedzi/

Wkp | 2018-10-22
Przeczytana: 04 stycznia 2019

LATO DOJRZAŁOŚCI

Oto opowieść o młodych ludziach mierzących się z dorosłymi problemami – takim mianem określiły ją same autorki i trudno jest nie zgodzić się ze słusznością tych słów. Przepełniona realizmem, prawdziwością i szczerością, zabiera czytelników do okresu, który chyba każdy doskonale pamięta. Czy wspomina z sentymentem, czy nie – to już inna sprawa, ale każdy będzie mógł się identyfikować z bohaterkami, niezależnie od płci. A wszystko to w poruszającej, wciągającej i fascynującej opowieści, w sam raz dla starszych nastolatków i dorosłych odbiorców.

Rose nie jest już dzieckiem, ale jeszcze nie nastolatką – i fakt ten ma wielkie znaczenie dla jej egzystencji. Bo życia dopiero się uczy, odkrywa prawdy o nim, stara się odsiewać mity od faktów, ale nie ma do tego jeszcze należytego doświadczenia. To lato stanie się jednak dla niej prawdziwą lekcją życia. Dziewczyna, jak co roku, trafia wraz z rodzicami do Awago Beach, by spędzić tam wakacje. Czas mija jej głównie na...

Chris3z8 | 2018-12-17

Największe rozczarowanie roku. Gdzieś w połowie zaczynałem usypiać - ktoś może oskarżyć o brak ,,wrażliwości'' czy wymyślić jakiś fałszywy powód, dlaczego mi się nie podobało. Powiem wam, dlaczego. Historia o adolescencji, która niczym nie błyszczy, a do tego mierzi stereotypowe podejście do młodych kobiet, które marzą odsłonić łono kobiece, by uprawiać seks z dojrzewającymi facetami - no doprawdy, szokujące. Bo dojrzewanie kojarzy się z cielesnością, z drastycznymi zmianami w psychice, pokracznymi pomysłami i eksperymentowaniem. Super, ale dlaczego to jest powierzchowne i kompletnie bez szału? Tu się nic nie dzieje, a główna bohaterka irytuje przez to, że wszystkich osądza. Jej matka to standardowa, wypalona emocjonalnie kobieta z depresją. Ojciec - typowy optymista, który na siłę chce pomóc żonie. Wiele dialogów to puste słowa z pustych głów nastolatków, którzy sami sobie knocą życie przez jakieś głupstwa. Rozumiem - bunt i hormony, ale na litość boską, w ich wieku nie gadałem co...

bromba | 2018-11-20
Na półkach: Przeczytane, Grafika!
Przeczytana: 20 listopada 2018

To lato okazało się przełomowe - na granicy dzieciństwa, w którym młodsza i beztroska, "wakacyjna" koleżanka tkwi o wiele mocniej, a dorosłości - z przeżywającą depresję matką, z miłosnymi dramatami dotykającymi "lokalsów", które naznaczą nastoletnią narratorkę.
Przepięknie narysowana i napisana powieść inicjacyjna o huśtawce uczuć towarzyszącej dorastaniu, o wyobcowaniu i emocjonalnej wrażliwości kilkunastolatków.

Chomir | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019