Baba Jaga radzi. Nieziemskie porady na codzienne troski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Ask Baba Yaga: Otherworldly Advice for Everyday Troubles
poradniki
Bezimienna

Niezwykły poradnik, w którym znana na całym świecie Baba Jaga udziela wsparcia w obliczu codziennych problemów. Jej szczere do bólu i często żartobliwe odpowiedzi niosą ulgę wszystkim współczesnym zagubionym duszom. Czy można cieszyć się szczęściem swojego eks? Jak przestać się wściekać na innych? Dlaczego czas tak szybko ucieka i o co w tym wszystkim chodzi? Życiowe mądrości z...

Czy można cieszyć się szczęściem swojego eks?

Jak przestać się wściekać na innych?

Dlaczego czas tak szybko ucieka i o co w tym wszystkim chodzi?

Życiowe mądrości z przymrużeniem oka prosto z głębi syberyjskich lasów

Wiedźma wie wszystko. W starych słowiańskich wierzeniach Baba Jaga uchodziła za postać, która zna odpowiedź na każde pytanie. Taisia Kitaiskaia, która jako dziecko często bywała w dzikich kniejach odległej Syberii, od lat przyjmuje porady od ducha mistycznej staruszki. Nawet te nieproszone.

„Baba Jaga radzi” to niezwykły poradnik, w którym znana na całym świecie Baba Jaga pomaga każdemu, kto potrzebuje wsparcia w obliczu codziennych problemów. Jej surrealistyczne, szczere do bólu i często żartobliwe odpowiedzi niosą ulgę wszystkim współczesnym zagubionym duszom.

Dzięki tej niezwykłej książce podejdziesz do życia z większym dystansem, spokojem i humorem. Czy tego chcesz, czy nie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/baba-jaga-radzi/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/baba-jaga-radzi/

Biblioteczka Rudej | 2018-09-30
Przeczytana: 30 września 2018

" Baba Jaga nie oferuje nikomu łatwej pociechy. Nie poklepuje po plecach. Trzyma jednak - w swej sękatej, szponiastej ręce- jarzącą się czaszkę- latarnię. Jeśli nie zabraknie wam odwagi, jej upiorne światło przeprowadzi was przez mrok."

Nie czytuję poradników z reguły. Dlaczego? Nie wiem, być może dlatego, że przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka i ciężko cokolwiek zmienić, a jeśli już to muszę chcieć ja i tylko ja, bo wszystko zaczyna się od głowy. Kiedyś wiedziona impulsem i pod wpływem książki próbowałam ...myć zęby lewą ręką. I jeśli myślicie, że dla osoby praworęcznej jest to sprawa łatwa to proponuję spróbujcie sami:) Jeśli codziennie rano i wieczorem sięgacie po szczotkę do zębów prawą ręką to po jakimś czasie mamy zakodowane prawa i już. Dlatego z poradnikami jest tak, że mogą one nam wskazać drogę jakieś światełko w tunelu, ale nie powiedzą nam zróbcie taki i tak, wszystko zależy od nas.
Baba Jaga radzi urzekła mnie swoją okładką, piękną i czerwoną, a jak zajrzycie...

Artopolosis | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Słowiańska Baba Jaga, postanowia podzielić się swoją życiową mądrością i stara się pomóc czytelnikowi znajdując przyczynę problemu. Pytania, na które odpowiada dotyczą dnia dzisiejszego - jak problemy miłosne, majątkowe, czy dotyczące odnalezienia zgody z samym sobą. Rady Jagi nie są oczywiste, naszpikowane są metaforami, które w dużej mierze odnoszą się do zwierząt, czy roślinności. Mimo, że jej odpowiedzi mogą wydawać się abstrakcyjne i kompletnie niezrozumiałe, to po głębszym zastanowieniu, można dojść do wniosku, że rzeczywiście mają one sens.
Cała recenzja: https://bit.ly/2DoiMhI

werka777 | 2018-09-12
Przeczytana: 12 września 2018

SPOTKANIE Z BABĄ JAGĄ
Spotkała na swojej drodze autorka Babę Jagę we własnej osobie. Rzecz to niesłychana. Jej duch wyszedł poza gęstwiny syberyjskiej kniei, szepcząc do ucha porady na ludzkie troski i zadawane pytania. Ta, która wyglądem budzi strach, słowem niesie pocieszenie. Spisała więc autorka odpowiedzi Baby Jagi w swoim notatniku, by podzielić się nimi ze światem. Bo choć nie ma jednoznacznych porad na człowiecze problemy, zawsze znajdzie się słowo refleksji i naprowadzenia. Drogowskaz właściwej drogi.

PYTANIA I ODPOWIEDZI
Jak wytrzymać wspólne zamieszkiwanie z byłym chłopakiem? Jak przestać się wściekać na innych? Czy muszę wybierać między miłością a karierą? Jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas? – to tylko kropla w morzu pytań, z którymi przychodzi zmierzyć się tytułowej Babie Jadze. Nie łatwe ma kobiecina zadanie, bo zarzucający ją wątpliwościami ludzie potrafią zafundować całą gamę tematów, zaczynając od tych prozaicznych, banalnych, na tych dotyczących sensu...

WolneLitery | 2018-10-02
Przeczytana: 24 września 2018

Jest idealna DOSŁOWNIE na każdą okazję, na radości, troski, gorszy dzień i chandrę. Sprawdzi się idealnie na imieninowy prezent, dodatek dla koleżanki czy jako mała pocieszycielka dla przyjaciółki, którą właśnie rzucił facet... Napisana z rezerwą, z ogromną dawką humoru i co najważniejsze z pasją! Porady Baby Jagi zdecydowanie skradły moje serce. ❤️ I jak dobrze policzyłam to w książce mamy aż 119 odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas problemy! Między innymi dowiemy się czy na świecie w ogóle istnieje mężczyzna o którego warto walczyć, co zrobić jeśli mamy fatalny widok z okna, jak rzucić złe nawyki i przestać obżerać się słodyczami! Porady na każdy dzień, moment i etap naszego życia. ☺️
Książka jest również PRZEPIĘKNIE wydana! Mamy mniejszy format, ale jest idealny i taki "kieszonkowy". Okładka jest dodatkowo wzmocniona i matowa. A w środku? Piękne obrazki, czcionka, wszystko jest dopracowane w 100%! ☺️Uwierzcie mi, że na gorszy dzień musicie mieć tą książkę w swojej...

Oliwia | 2018-09-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2018

Spodziewałam się książki z pełnokrwistą słowiańską Baba Jagą, a dostałam gniot jakich mało.
Ani to zabawne, ani się przyjemnie czyta. Błędy, które rzekomo mają dodać autentyczności tylko irytują.
Jedyny plus, że czyta się to coś bardzo szybko.

red_sonia | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

Rzadko sięgam po poradniki. Dlaczego? Uważam, że wszelkie zmiany muszą się urodzić w mojej głowie, dojrzeć we mnie i jedyną osobą, która może coś w moim życiu zmienić, jestem ja sama. Powiecie, że żaden poradnik tego za mnie nie zrobi, bo on tylko wskazuje kierunek. Zgadzam się z tym twierdzeniem i trochę się nie zgadzam ;) W wielu poradnikach są tak naprawdę te same rady tylko ubrane w inne słowa – otaczaj się ludźmi życzliwymi, unikaj wampirów energetycznych itp. Czemu więc sięgnęłam po „Baba Jaga radzi”? Skusiła mnie promocja tego tytułu. Jako czegoś innego, z humorem i z pazurem. I śmiało stwierdzam - nie zawiodłam się.

Książka jest mała, to format taki jaki mają wydania kieszonkowe, co uważam za plus, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w torebce i dlatego można ją ze sobą wszędzie zabrać. Na samym końcu znajduje się miejsce na osobiste notatki. Napisana na zasadzie listów, zawierających pytania, na które Baba Jaga odpowiada. Niektóre z nich mnie rozbawiły, niektóre ścisnęły za...

Leila | 2018-09-20
Przeczytana: 19 września 2018

Zacznijmy od tego, że książka jest niewielkiego formatu, tekst dosyć duży i dobrze czytelny. Dzięki temu czyta się ją szybko i przyjemnie. W środku, w sumie znajdziemy 119 pytań do Baba Jagi i jej odpowiedzi.
Całość została przedstawiona w formie listów. Znajdziemy sporo zabawnych pytań, ale także te, które rzeczywiście są powszechnymi problemami w dzisiejszym świecie. Najlepsze jednak są odpowiedzi! Nie są banalne. Są napisane w żartobliwy sposób i czasami trzeba dwa razy je przeczytać, żeby wyłapać cały sens. Zawierają one w sobie mądre rady, które rzeczywiście warto zastosować w naszym życiu.

W poradniku oprócz tekstu znajdziemy też sporo obrazków, które są przyjemne dla oka i fajnie urozmaicają całość.

Myślę, że "Baba Jaga radzi" jest książką ciekawą i zabawną. Warto po nią sięgnąć i spróbować wdrożyć kilka rad w nasze własne życie. Bardzo możliwe, że z kilkoma pytaniami i Wy będziecie się mogli utożsamić, może sami macie takie problemy, czy zagwozdki... w moim przypadku...

unirosbooks | 2018-09-23
Przeczytana: 17 września 2018

Zupełnie nie wiem jak powinnam ocenić tę książkę.
Wydanie - cudowne. Wspaniała okładka zarówno wizualnie jak i w dotyku, niesamowite ilustracje z ogromnym pomysłem, świetna czcionka, która jakoś tak przykuwała moje spojrzenie. Cała oprawa wizualna jest na najwyższym poziomie - genialna. Chciałabym, żeby większość książek była wydawana właśnie w taki sposób. Moje randkowanie z tą lekturą było idealne, jeśli mogę to tak nazwać.
Czyta się bardzo szybko, ponieważ konstrukcja książki to pytanie i odpowiedź Baby Jagi. Są to pytania na często bardzo trudne tematy, obecne w naszym życiu problemy i wątpliwości. Wiele z nich mocno mnie zainteresowało i naprawdę miałam wrażenie, że to ja je zadaję teraz, lub na przeszłych etapach swojego życia.
Problemem okazały się dla mnie odpowiedzi, bo oczywiście bardzo zabawne, bogate w metafory, nad którymi można spędzić trochę czasu to jednak.. Przesadzone. Wielokrotnie miałam wrażenie, że wcale nie dostałam takiej odpowiedzi jakiej oczekiwałam, a...

Albert | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

Ucieka przed rozumem, ale bije w serce. Leśne ludki nie są może specjalne sensowne, ale głębi im nie brakuje, a nas angażują do refleksji i własnych wyciągania wniosków, a tych pojawi się wiele.

Melocotón | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Poziom gazety kobiecej "Cosmopolitan".