Kąpielisko

Wydawnictwo: Czarna Owca
The Lido
Maria Borzobohata-Sawicka
Ag2S

Kate, dwudziestosześciolatka walcząca z napadami lęku i atakami paniki, pracuje w gazecie w Bixton. Zostaje poproszona o przygotowania artykułu na temat lokalnego kąpieliska i ludzi z nim związanych. To miejsce spotkań, nawiązywania nowych znajomości, budowania relacji rodzinnych. Pewnego dnia wśród lokalnej społeczności zaczyna krążyć plotka, że kąpielisko zostanie zamknięte. Żeby zbliżyć się do ludzi związanych z basenem, Kate kupuje strój kąpielowy i udaje się na kąpielisko, gdzie poznaje Rosemary, najstarszą bywalczynię tego miejsca. Dla Kate jest to próba zmierzenia się ze swoimi lękami i atakami paniki oraz szansa poznania nowych ludzi. Rosy przychodzi na basen niemalże codziennie od osiemdziesięciu lat. Kąpielisko jest dla niej niezwykle ważne – każde najważniejsze wydarzenie z jej życia jest z nim związane.

Kate i Rosemary zaprzyjaźniają się i postanawiają walczyć o kąpielisko.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/literatura_obyczajowa/kapielisko,p20542408

chabrowaczytelniczka | 2018-09-09
Przeczytana: 08 września 2018

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Publiczne kąpielisko. Dziura w ziemi wypełniona wodą. Czy książka o nim opowiadająca ma szansę zachwycić i zaciekawić czytelnika? Coś jest w tej historii, jej opisie, że od początku mnie do siebie przyciągała. Jaka była to lektura?
Katy to samotna młoda kobieta, dziennikarka. Mieszka w Londynie, dzielnicy Brixton i jest w tym miejscu nieszczęśliwa i zagubiona. Rosemary ma za to 86 lat i żyje pełnią życia. Każdego dnia spotyka się ze swoimi przyjaciółmi i pływa na pobliskim kąpielisku. Gdy miejsce to przestaje przynosić dochody władze miasta postanawiają ją sprzedać lokalnemu deweloperowi. Kobiety chcą wspólnie walczyć o pływalnię, a dzięki temu zyskują ogromną przyjaźń i życiową naukę.
Lubicie czytać takie ciepłe, optymistyczne i pozytywne historie? Takie, które oblepiają naszą duszę niczym kojący syrop i sprawiają, że jest nam po prostu dobrze, jesteśmy zrelaksowani i wyciszeni. Ich czytanie sprawia przyjemność i wprawia w miłe odrętwienie....

zupa_czyta | 2018-08-24
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Potraficie sobie wyobrazić, że książka o basenie jest wciągająca, intrygująca i godna polecenia? Nie? Pewnie nie przeczytaliście jeszcze "Kąpieliska"! Przyznaję, że podchodziłam do tej powieści jak przysłowiowy pies do jeża, przyciągnęła mnie piękna okładka, ale do treści byłam nastawiona dość sceptycznie, bo czy historia, w której pierwsze skrzypce gra betonowy dół wypełniony wodą może nie być drętwa? Otóż może! Libby Page udało się stworzyć powieść, która jest jak kubek ciepłej herbaty z miodem, popijanej w deszczowy, jesienny wieczór. Dawno nie czytałam tak pokrzepiającej, bezpretensjonalnej i wzruszającej historii - taaa, nawet moje serce z tytanu uległo rozpuszczeniu. "Kąpielisko" to książka o miłości, przyjaźni nie znającej granic wiekowych i ogromnej sile tkwiącej w małych społecznościach. Uwielbiam, gdy powieść, co do której początkowo nie jestem przekonana, potrafi mnie tak miło zaskoczyć! "Kąpielisko" polecam wszystkim, którzy poszukują w literaturze obyczajowej czegoś...

Justyna | 2018-08-25
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

„Kąpielisko” to debiut powieściowy Libby Page. Page znana jest jako dziennikarka modowa, a pływanie to jej pasja. W niepozornej powieści, o mało chwytliwym tytule przedstawia to co w życiu ważne. Gra na emocjach czytelnika, a powtarzane jak mantra złote myśli trafiają w czułe miejsca.

Akcja książki dzieje się w jednej z dzielnic południowego Londynu – Brixton. Kate jako początkująca dziennikarka pracuje w lokalnej gazecie tworząc artykuły poświęcone zaginionym zwierzętom. Kiedy miejskiemu kąpielisku grozi zamknięcie szef Kate powierza jej temat. Dla dziewczyny to szansa na udowodnienie swojego talentu, a także jak się z czasem okaże walka ze słabościami. Rosemary ma osiemdziesiąt sześć. Przez całe życie mieszkała w Brixton, kąpielisko to świadek ważnych dla niej chwil i momentów. Co dziwne, Kate tak mocno zaangażuje się w ochronę pływalni, że przestanie to być dla niej jedynie temat na artykuł.

Zawiodą się ci, którzy oczekują wartkiej akcji. Tu ujmuje sposób prowadzenia fabuły...

K-czyta | 2018-08-22
Przeczytana: sierpień 2018

Lubię książki, które pod pozornie zwyczajną historią skrywają w sobie (mimo zimnej wody) tyle ciepła i dodają otuchy. Ktoś mógłby powiedzieć, że na kąpielisku nie rozegrały się naprawdę znaczące wydarzenia, ale dla bohaterów tej historii dążenie do powstrzymania zamknięcia tego miejsca stało się czymś naprawdę istotnym i ta chęć walki udziela się w czasie czytania. Debiut Libby Page mnie pozytywnie zaskoczył i jeśli jej kolejne powieści będą tworzone z taką pasją, to we mnie znajdzie wierną czytelniczkę.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/08/libby-page-kapielisko.html

BarbaraAndHerBooks | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

W związku z tym, że wakacje dobiegają końca, zapraszam Was do przeczytania recenzji na temat pierwszej książki Libby Page pt. „Kąpielisko”.
Zwróciłam na nią uwagę dzięki pięknej błękitnej okładce i słowom, które zostały na niej umieszczone – „czasem w życiu trzeba popłynąć pod prąd”. Potem przeczytałam opis z tyłu książki i pomyślałam, że chciałabym ją przeczytać. Byłam ciekawa jaką historię przedstawi w niej autorka.
W „Kąpielisku” występują dwie główne bohaterki – 26-letnia Kate oraz 86-letnia Rosemary. Dzieli je aż 60 lat! Młoda dziewczyna jest dziennikarką, której szef w końcu powierza napisanie poważnego artykułu. Ma napisać o kąpielisku, które ma zostać zamknięte. Podczas realizacji tego zadania Kate poznaje starszą kobietę, która powoli zaznajamia ją ze swoją historią. Kobiety bardzo się zaprzyjaźniają i razem zaczynają walczyć o to miejsce.
Libby Page w swej powieści nakreśla portrety wszystkich osób, które są związane z kąpieliskiem. Ja polubiłam dosłownie ich wszystkich...

Olga | 2018-11-03
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 listopada 2018

urocza, przepełniona optymizmem i nadzieją książka, która trafia przede wszystkim do serca. być może są w niej niedociągnięcia, ale ja ich nie znalazłam. właśnie takich historii potrzebujemy, kiedy zima zagląda nam w okna i w dusze. polecam wszystkim!

Fey | 2018-09-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 16 września 2018

Może miejscami historia wydaje się być nieco naciągana, może niektóre wątki wydają się być ociupinkę niedopracowane, jednak jest to tak niewielka kropla w całej opowieści, że czytelnik naprawdę nie zwraca na nią uwagi. Może dla niektórych „Kąpielisko” wyda się zbyt trywialne w wydźwięku, może nieco naiwne, a może nieco za słodkie. Dla mnie jednak ta książka ma swoją duszę, ma prawdy, które chce przekazać czytelnikowi i ma w sobie pogodę ducha, którą dzisiaj szczególnie powinien nosić każdy z nas. Nie jest to jednak powieść idealna i muszę przyznać, że momentami męczył mnie sposób, w jaki autorka przedstawiała tę historię. Ponadto mogę trochę ubolewać nad edycją, bo do polskiego wydania wkradły się błędy, niewielkie, ale jednak dostrzegalne, które mimo wszystko byłoby warto poprawić.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/09/kapielisko-libby-page.html

asfen | 2018-11-04