Serc naszych winy

oxfordka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ksebardo | 2019-01-18
Przeczytana: 29 grudnia 2018

Tomik poezji. Rzadko czytam poezję, ale ten tom pochłonęłam. Może dlatego, że nie jest zbyt obszerny. Dotyka on naszej codzienności. Niektóre wiersze szczególnie mi się podobały. A Wy często zaglądacie do poezji?

zakładki_madebya | 2018-07-06
Przeczytana: maj 2018

Tomik "Serc naszych winy" pozwala wejść w głąb naszego ja i zostać dłużej niż chwilę. Dzięki niemu przypomnisz sobie, jak wygląda prawdziwa miłość: ta nieprzerysowana, zawiła, trudna, często bez happy endu. Proste słowa o realnych uczuciach i subiektywnych odczuciach. Daj sobie szansę, zatrać swe serce, poczuj się winny!

oxfordka | 2018-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Lubiane
Przeczytana: 02 maja 2018

Nadeszła ta wiekopomna chwila kiedy opowiem Wam o książce, która nie jest fantastyką! Nie jest kryminałem ani romansem! Nie ma w sobie dialogów, opisów przyrody, ba! Nawet interpunkcji. Nadszedł ten moment kiedy usiadłam do książki wypełnionej po brzegi poezją! Tak! Dziś przychodzę do Was z wierszami.

Znawca ze mnie żaden. Nie znam się na tego typu książkach, ale w końcu jeśli miałam możliwość przeczytać tę pozycję, to kto zabroni mi wypowiedzieć się na temat tego jak ją odebrałam?

Przede wszystkim jest to krótsza forma, w której kilka słów jest w stanie zobrazować sytuację, jaką można by było opisać w wielu rozbudowanych zdaniach. Główną tematyką jest miłość przedstawiona w wielu perspektywach. Miłość szczęśliwa, nieodwzajemniona, platoniczna, egoistyczna… Każda ukazana w innym świetle i na swój sposób znana każdemu z nas. W wielu wierszach dostrzegałam nutę realności. Łapałam się na tym, że zgadzam się z treścią zawartą w danym tekście, zwłaszcza jeśli autor używał...