Córka gniewu

Cykl: Cień sułtana (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
historyczna
Ag2S

Widowiskowy finał sułtańskiej trylogii! Zdrada. Intryga. Wielka bitwa i wielka miłość zdolna pokonać każdą przeszkodę. Klęska wojsk tureckich w bitwie morskiej pod Lepanto to dopiero początek problemów Imperium Osmańskiego. Sułtan Selim II podupada bowiem na zdrowiu, a na dworze rozpoczyna się rywalizacja o to, kto zajmie tron. Tymczasem Jelenę po bitwie budzą krzyki marynarzy,...

Widowiskowy finał sułtańskiej trylogii!

Zdrada. Intryga. Wielka bitwa i wielka miłość zdolna pokonać każdą przeszkodę.

Tymczasem Jelenę po bitwie budzą krzyki marynarzy, cieszących się ze zwycięstwa. Księżniczce trudno jednak ukryć zmartwienie o swojego ukochanego, który przebywał na wrogim statku. Na dodatek musi poradzić sobie z nowym ciężarem, jaki zsyła na nią los. Chęć uwolnienia się spod wpływu ojca Vincenzo zmusi Jelenę do podjęcia kroków, które mogą zagrozić jej życiu.

Tam, gdzie kończy się „Wspaniałe stulecie” zaczynają się powieści Paszyńskiej!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Małgorzata Rogala | 2018-09-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Powieść

Skończyłam czytać sułtańską trylogię Marii Paszyńskiej i jestem wdzięczna Wydawnictwu Czwarta Strona za jej wydanie, a sobie, że chciałam ją przeczytać (znów intuicja mnie nie zawiodła). Cykl, którego akcja rozgrywa się w okresie świetności imperium osmańskiego, zachwyca fascynującą fabułą, pięknym, bogatym językiem, opisami, które powodują, że się słyszy i widzi, czuje zapachy i smaki. Moja koleżanka po piórze ma dar snucia intrygującej opowieści i budzi szacunek swoją niezwykłą wiedzą, a sama historia, chociaż z dawnych lat, jest uniwersalna: wszak miłość, nienawiść, zazdrość, chciwość, pragnienie władzy i zbrodnia towarzyszą ludziom od zarania dziejów i tak zostanie po wsze czasy. Niech Was nie zniechęca czas i miejsce akcji; szkoda uprzedzać się z góry i zamykać na inny gatunek tylko z tego powodu. Trylogia sułtańska Marii Paszyńskiej to prawdziwa uczta literacka dla wielu - i dla miłośników obyczajów, którzy lubią kibicować zakazanej miłości, i dla wielbicieli zbrodni, która w...

WielkiBuk | 2018-11-23
Przeczytana: listopad 2018

„Córka gniewu” to jedna z tych opowieści, która pozwoli zagłębić się w dzieje tureckiej ziemi, wielkich wojowników i równie walecznych kobiet. To porywający kawał wielkiej historii, który przeniesie czytelnika do czasów, kiedy nic nie było pewne, a jedna bitwa mogła przeważyć o losach wielkich imperiów. Maria Paszyńska udowodniła, że z opowieści o zakazanej miłości można stworzyć epicką, wypełnioną po brzegi historią opowieść o walce o władzę, w której czytelnik nie znajdzie ani szczypty przesady, ani grama nadużyć, czy przejaskrawionej tandety. Imperium Osmańskie w kresu swojej potęgi rozrasta się przed naszymi oczami, a my przepadamy w nim bez reszty. I być może Trylogia Sułtańska kończy się, ale jej bohaterowie zostają wciąż wyryci na kartach prawdziwej historii.

Myrusia | 2018-10-22
Przeczytana: 16 października 2018

Losy jednej z największych bitew morskich zostały rozstrzygnięte za sprawą Jeleny. Chrześcijański świat pokrzepiony zwycięstwem nabiera ducha. Tymczasem w Imperium dzieje się źle. Selim II nie tylko ponosi klęskę militarną, ale i duchową. Coś łamie się w sułtanie, który z pełnego przywar człowieka prowadzącego hulaszczy tryb życia zmienia się w ascetę. Nagła metamorfoza jest prawdziwie niepokojąca. Synowie władcy muszą być gotowi, by zareagować w odpowiednim momencie, w końcu przyjdzie im walczyć o władzę. Mehmed Pasza Sokollu mimo podeszłego wieku nie ustaje w wysiłkach, mających na celu utrzymanie Imperium Osmańskiego w jak najlepszym stanie. Zadanie zdaje się być karkołomne, ale mężczyzna twardo wypełnia swoje obowiązki i obietnicę złożoną przyjacielowi. Jelena po wygranej bitwie wcale nie staje się wolna. Ojciec Vincenzo ma swój plan i doskonale wie, że dziewczyna może mu się jeszcze nieraz przydać. Kobieta cierpi. Nie może otwarcie zapytać o ukochanego, gdyż to ściągnęłoby na...

Polowianka | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

W końcu szczęśliwe zakończenie, za które muszę podziękować autorce. Choć bez łez nie mogło się obyć. W trakcie lektury nie wiedziałam,czy czytać dalej i dowiedzieć się co się stało,czy przerwać czytanie przez nadmiar emocji.

Paula | 2018-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2018