Owoce miłości

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 4)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Pierwszy wspólny rok na Kwiatowej dobiega końca… Zajrzyj do swoich ukochanych przyjaciółek i przekonaj się, jak potoczą się ich historie. Czwarty tom pełnej emocji serii o współczesnych kobietach! Wioletta jest pewna, że jej małżeństwo się rozpada. Mimo kryzysu i nadmiaru matczynych obowiązków, kobieta chce aktywnie spędzać czas. Tylko czy znajdzie go wystarczająco dużo, by realizować nową...

Wioletta jest pewna, że jej małżeństwo się rozpada. Mimo kryzysu i nadmiaru matczynych obowiązków, kobieta chce aktywnie spędzać czas. Tylko czy znajdzie go wystarczająco dużo, by realizować nową pasję? Co wyniknie z jej spontanicznego pomysłu?

Lato wypełnione jest przygotowaniami do ślubu Malwiny, lecz radosne oczekiwanie przysłania jej rodzinna intryga. Jaki sekret skrywa tajemnicza ciotka?

Róża również stara się przygotować do nowej roli. W trudnych chwilach wspiera ją przyjaciel. Może dzięki niemu Róża ponownie uwierzy, że jej też pisane jest szczęście?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

izabela81 | 2018-09-02
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Kiedy otrzymałam od Wydawnictwa Czwarta Strona tę książkę byłam nieco przerażona, że przecież nie znam poprzednich części i perypetii bohaterek, ale powieść jest skonstruowana w taki sposób, iż bez problemu można ją przeczytać bez znajomości poprzedniczek.

Karolina Wilczyńska podejmuje wiele problemów, z którymi muszą mierzyć się kobiety i matki, a mogą być też udziałem nas samych. Przykład Wioli może być doskonałą...

Anna-mojeksiążki | 2018-10-14

Cykl Rok na Kwiatowej bardzo lubię i wypatrywałam kolejnego tomu perypetii Wioli, Liliany, Malwiny i Róży, które połączył blok na Kwiatowej, w którym zamieszkały niespełna rok temu. Rok, który zmienił wiele w ich życiu i mocno je połączył. Każda z nich jest inna i nigdy nie myślały, że połączy je tak silna przyjaźń.

Owoce miłości to czwarty już tom opowieści o życiu i losach młodych kobiet z bloku na Kwiatowej. Ich życie płynie, zmienia się, a ich przyjaźń staje się coraz trwalsza. Spotkania Klubu Kapciowego nadal się odbywają, może rzadziej, ale dziewczyny kultywują je i celebrują.

Wiola zmieniła się nie tylko mentalnie, ale również wizualnie. Z kapiącej brokatem trzpiotki ze wsi zmieniła się w pełną klasy kobietę z bladoróżowymi paznokciami i w stonowanym stroju. Wiola najchętniej ubiera wygodne spodnie i płaskie buty, co do niedawna było nie dopuszczalne :) Co więcej jej siła i determinacja znalazła uznanie wśród innych kobiet i nasza bohaterka stała się osobą znaną i...

Gilbertwedel | 2018-09-09
Przeczytana: 07 września 2018

„Owoce miłości” to ostatni tom serii o czterech przyjaciółkach, które od roku mieszkają przy ul. Kwiatowej. Tym razem na pierwszy plan wybija się historia Wioli, która praktycznie samotnie wychowuje trójkę małych dzieci. Jej mąż pracuje kilkaset kilometrów od domu i z rodziną spotyka się jedynie w weekendy. Kobieta z jednej strony jest przytłoczona całą sytuacją, zwłaszcza kiedy zaczyna podejrzewać, że partner ją zdradza, ale z drugiej strony znajduje w sobie siłę aby rozwijać nową pasję, jaką jest sport. Niestety wątki trzech pozostałych kobiet są w tej książce bardzo okrojone.
Nie czytałam poprzednich części tej serii, byłam więc lekko przerażona gdy dostałam czwarty – finalny tom do recenzji. Na szczęście książka jest napisana w taki sposób, że bez trudu można się odnaleźć w całej historii.
Pierwsze co mnie w tej powieści uderzyło, to sposób narracji. Polega on na tym, że każda z bohaterek opowiada komuś bliskiemu swoją historię. Podczas rozmowy relacjonuje co się u niej...

NIEnaczytana | 2018-09-16

(...) Dobrze było wiedzieć, że ma się wokół ludzi, którzy się kochają i dla których jest się ważnym."

Nie lubię się żegnać. Zarówno w życiu jak i w literackiej rzeczywistości. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Czy naprawdę finał serii "Rok na Kwiatowej" nie oznacza końca, a nowy początek?

Wioletta podejrzewa, że jej mąż ma kochankę. Trudno jej się pogodzić z tą myślą zwłaszcza, że na co dzień musi zajmować się domem i trójką dzieci. Malwina skupia się na przygotowaniach do ślubu, które nie cieszą jej tak bardzo. A to wszystko za sprawą matki, która we wszystko się wtrąca oraz tajemnicy rodzinnej, która rzuca cień na radość oczekiwania. Liliana czeka na finał rozprawy. Stara się cały czas wspierać Agnieszką, dla której nie jest to łatwe przeżycie. Tymczasem Róża przygotowuje się do nowej roli. Bardzo boi się samotnego macierzyństwa oraz tego, co przyniesie ze sobą przyszłość. Jak potoczą się losy czterech przyjaciółek?
Gdyby ktoś kazał mi podsumować serię Karoliny...

alison2 | 2018-09-17

Karolina Wilczyńska należy do najbardziej popularnych polskich autorek powieści obyczajowych. Osobiście szczególnym sentymentem darzę jej debiutancki "Performens", jednak wiele czytelników poznało ją za sprawą bardzo udanych obyczajowych cyklów, jak choćby Rok na Kwiatowej. Powieść "Owoce miłości" to już czwarty, ostatni tom w tym cyklu. I choć poznajemy w nim dalsze losy znanych już bohaterek, książkę bez problemu można czytać bez znajomości wcześniejszych powieści.

Cztery kobiety, które połączyła przyjaźń, wiodą bardzo intensywne życie. Każda z nich boryka się z problemami, nie brakuje jednak też powodów do radości. Wiola ma masę roboty z trójką dzieci, do tego podejrzewa, że jej "weekendowy mąż" ma romans. Mimo to nie chce rezygnować z siebie i podejmuje kolejne wyzwanie, które szybko przybiera bardzo nieoczekiwany obrót. Malwina próbuje zapanować nad przedweselną gorączką, a przy okazji pragnie...

Najważniejsze według mnie jest to, że tę książkę można bez problemu przeczytać, nie znając przy tym poprzednich tomów z tej serii i to według mnie jest ogromny plus.
W tej historii, niby krótkiej książce, w której z pozoru nic wydarzyć się nie może, Autorka porusza wiele ciekawych problemów, z którymi na co dzień może zmierzyć się każda z nas. Istotne jest to, że w pewien sposób utożsamiłam się z tymi bohaterkami, ponieważ większość z nich jest młodymi matkami, które nie mają czasu na swoje życie, na to aby codziennie ładnie wyglądać, być zadbane, itp. A najważniejsze jest to, że Autorka po w bardzo ciekawy sposób tak steruje postaciami, aby pokazać nam czytelnikom, że jeżeli czegoś się bardzo chce, to można to osiągnąć, niezależnie od przeszkód.
Historia opowiada o losach czterech kobiet, przyjaciółek, które według mnie były świetne, przesympatyczne i bardzo ciekawe. Od samego początku polubiłam je i ciężko było mi się z nimi rozstać, w momencie kiedy kończyłam historię. W sumie...

SłonecznaStronaŻycia | 2018-10-09
Przeczytana: 21 września 2018

„Owoce miłości” Karoliny Wilczyńskiej to czwarty, ostatni już tom cyklu „Rok na Kwiatowej”. Seria ta jest dość charakterystyczna i minęło trochę czasu zanim wczułam się w klimat i formę. Oczywiście książki można czytać niezależnie, ale ja jestem raczej zwolenniczką czytania całymi seriami i w kolejności, wtedy więcej jesteśmy w stanie z książki wyciągnąć i w pełni zrozumieć przesłanie i intencje autora. Czwarty tom zamyka rok, podczas którego towarzyszyliśmy sąsiadkom z ulicy Kwiatowej.
Wioletta mimo tego, że jej małżeństwo zdecydowanie przeżywa kryzys odnajduje w sobie pasję i znajduje swój sposób na życie. Przesłanie dotyczące jej historii bardzo mi się podobało, bo pokazuje, że tak naprawdę każda z nas może zmienić swoje życie na lepsze, a często nie tylko swoje, biorąc się do działania i mając odwagę posłuchać swego serca i intuicji robiąc coś, co kiedyś było dla nas niewyobrażalne i trudne. Ślub Malwiny zbliża się wielkimi krokami, przygotowaniu trwają, a bohaterce czasem...

Lotka | 2018-09-19

Recenzja pochodzi z bloga http://whothatgirl.blogspot.com/2018/09/rok-na-kwiatowej-tom-4-owoce-miosci.html

Nie czytałam wcześniejszych tomów tej serii, więc kiedy otrzymałam Owoce miłości, byłam zaskoczona. Nie planowałam tej lektury, ale przyznaję, że okładka jest taka pozytywna (dopiero dziś spojrzałam na poprzednie tomy i ich okładki też są świetne!). Byłam troszeczkę sceptycznie nastawiona, bo bałam się, że nie będę wiedziała, o co chodzi. Dlatego też jakie było moje zaskoczenie, kiedy czwarty tom bardzo mi się spodobał!

Bohaterkami są cztery kobiety: Wioletta, Malwina, Lilianna i Róża. Są to przyjaciółki - każda z nich jest inna i wiele wnosi do wspólnej relacji.

Wiola jest święcie przekonana, że jej małżeństwo się rozpada. Mąż ma pewnie kochankę i to dlatego większość czasu spędza poza domem - niby w pracy. A na głowie kobiety zostaje dom i dzieci. Jednak Wiola potrafi wykorzystać wolny czas. Kiedy z dzieciakami wychodzi na dwór, ona wtedy ćwiczy. Szybko dołącza do niej...

Kasia | 2018-09-30
Przeczytana: 26 września 2018

"Owoce miłości" autorstwa Karoliny Wilczyńskiej jest ostatnią częścią serii "Rok na Kwiatowej".

Najnowsza powieść, a zarazem ostatnia z tej serii, obfitowała w paletę przeróżnych emocji. Bohaterki:Wioletta,Liliana,Róża i Malwina niejednokrotnie zostały postawione przed trudnymi,niekiedy smutnymi często traumatycznymi sytuacjami.Wiedziały,że w każdej i tej dramatycznej, radosnej i szczęśliwej sytuacji mogą na siebie liczyć.

"Owoce miłości"jako powieść bardzo mi się podobała.Fabuła powieści została podzielona na części przeznaczone dla każdej bohaterki dzięki, czemu czytelnik mógł poznać dalsze losy każdej z kobiet. Narracja we wszystkich częściach "Rok na Kwiatowej" jest w bardzo ciekawy sposób skonstruowana. Poszczególne bohaterki opowiadają najważniejsze fakty ze swojego życia w taki sposób,że mamy wrażenie, iż kierują swoje wypowiedzi bezpośrednio do nas,częstują nas kawą,ciastem...Upewniają się, czy nas nie nudzą, dbają o nasz komfort fizyczny i psychiczny.Słowem, traktują...

Katja | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Przyszedł czas na kolejną recenzję. Tym razem będzie to recenzja przedpremierowa powieści Karoliny Wilczyńskiej pt. "Owoce miłości". Premiera tej książki już niebawem, bo 5 września 2018! Zapiszcie sobie tą datę w kalendarzu- najlepiej na czerwono!
„Owoce miłości” to czwarty tom z cyklu "Rok na Kwiatowej". Dla tych co nie czytali poprzednich części, tytułem przypomnienia dodam, że jest to opowieść o życiu czterech młodych kobiet: Wioli, Malwinie, Róży i Lilianie, które mieszkają w bloku przy ulicy Kwiatowej w Kielcach. Kobiety przyjaźnią się, wzajemnie się wspierają , pomagają i wspólnie przeżywają swoje wzloty i upadki.
Która młoda matka z trójką małych dzieci ma czas na realizację swoich pasji? To pytanie skierowane jest głownie do mam, ale nie tylko. Myślę, że większość z nich powie, że bardzo trudno jest wygospodarować czas na swoje hobby, bo jak się okazuje-doba nagle się kurczy. Każda rodzicielka, a zwłaszcza ta, najczęściej zdana na swoje siły, nie ma czasu na to,...