Phantoms

Okładka książki Phantoms Dean Koontz
Okładka książki Phantoms
Dean Koontz Wydawnictwo: Putnam Ekranizacje: Odwieczny wróg (1999) fantasy, science fiction
Putnam
1983-03-01
1983-03-01
Ekranizacje:
Odwieczny wróg (1999)
horror dean koontz phantoms

Książka klimatyczna i wciągająca od początku do końca, czyta się ją błyskawicznie. Polecam!

Ebook. Klimat super,Mroczny taki. HORROR SPRZED LAT 40.A nadal straszny.

Ebook. Klimat super,Mroczny taki. HORROR SPRZED LAT 40.A nadal straszny.

Dobra.

Dobra.

No wreszcie Koontz jakiego polubiłem 30 lat temu . Odwieczny wróg to mroczny horror rozgrywający się w małej mieścinie , gdzie któregoś dnia giną lub znikają wszyscy mieszkańcy . Zbrodnia ta staje się początkiem gehenny głównych bohaterów. Z czym przyjdzie im walczyć ? Czy istota ta to sam Szatan ? Powieścią tą kończę moja przygodą z Koontzem . Udało mi się zebrać na półce wszystkie jego powieści wydane w Polsce . Póki co nowych żadne wydawnictwo nie wydaje , mam nadzieję, że jednak to nastąpi.

Genialna!
Powróciłam do lektury "Odwiecznego wroga" po wielu latach, po lekturze między innymi takich dzieł jak "Bastion" Kinga, do którego Koontz często bywa porównywany, i mimo iż pozycja Koontza w dalszym ciągu zajmuje bardzo wysokie miejsce w moim rankingu ulubionych horrorów, ubolewam nad tym, że historia ta zawarta została jedynie na ~400 stronach.

Książka i polot autora zdecydowanie maja potencjał na więcej stron, więcej części, bardziej zaciekłą walkę ze złem, utratą i tragizmem sytuacji.

Mimo to, książka bez wątpienia jest ucztą, która świetnie zapada w pamięć.

Genialna!

Książka i polot...

Oj miałem strach gdy ją czytałem he he .

Oj miałem strach gdy ją czytałem he he .

Bardzo klimatyczna, u mnie zamyka podium wśród książek Koontza. Ostatnie dwa rozdziały niepotrzebne i dlatego 9/10, a nie 10/10.

Cóż by tu napisać o tej książce... Przyjemna w czytaniu, z dosyć dobrymi opisami. Historia sama w sobie również ciekawa. Podoba mi się w niej rozdzielenie akcji na całą książkę, a nie hiperprzyspieszenie w ostatnich kilku rozdziałach. Jednym słowem: dobra.

Za czasow nastoletnich dlugo nie moglam spac po lekturze tej ksiazki.

Swietnie nakreslona atmosfera grozy i ciaglego napiecia, jedna z lepszych pozycji Koontza.

Za czasow nastoletnich dlugo nie moglam spac po lekturze tej ksiazki.

Bardzo sprawnie napisany, przyjemny horror z niestety ciut rozczarowujacym zakończeniem.

• Dean Koontz
  • Horror