Blasfemia

Wydawnictwo: Dom Horroru
Genital Grinder
horror
marindek

Psychoza, nihilizm, mizantopia, mizoginia, wynaturzenia seksualne, wyobcowanie, blasfemia...Proza Ryana Hardinga poruszy Was do głębi i zmrozi do szpiku kości. Przygotujcie worki na wymioty i kaftan bezpieczeństwa, nadchodzi prawdziwy horror ekstremalny. Polecam jak diabli! Tomasz Czarny "Do piekła i z powrotem", "Ofiarologia" (z Karoliną Kaczkowską), "Folk". Twórczość Hardinga oferuje...

Twórczość Hardinga oferuje rechotliwy, brudny, śmierdzący dupą gang bang z masą stukniętych i bardzo napalonych ochotników. Będzie was posuwać, posuwać i posuwać, dźgać, szturchać, nadziewać i penetrować wciąż i wciąż, aż zostaniecie wypchani jak indyk, stłuczeni na kwaśne jabłko i splądrowani jak toaleta na stacji benzynowej.

Edward Lee "Wypuść mnie, proszę", "Jesteś dla mnie wszystkim", "Zgroza w Innswich".

źródło opisu: http://www.domhorroru.usermd.net/glowna/32-ryan-harding-blasfemia.html

źródło okładki: https://www.facebook.com/domhorroru/photos/a.28137...»

Bartłomiej | 2019-07-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 10 lipca 2019

Lubię horror ekstremalny, ale przy tej pozycji strasznie się zmęczyłem.Czytając odniosłem wrażenie, że całe ekstremum w tej książce było strasznie wymuszone i na siłę - byle tylko szokować.Totalnie bez polotu. Słabiutko :(

Bastard | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

5/10 - PRZECIĘTNY

"Blasfemia" to zbiór ośmiu opowiadań z kategorii horroru ekstremalnego napisanych przez Ryana Hardinga. Bezkompromisowa proza pełna perwersji, mizantropii oraz makabry przeznaczona tylko i wyłącznie dla czytelników o mocnych nerwach.

Książkę rozpoczyna wstęp Edwarda Lee, który stwierdza, że Ryan Harding ma "bardziej nasrane w garach niż ja". Skoro sam mistrz horroru ekstremalnego stawia taką tezę, to coś musi być na rzeczy. Jesteście gotowi powiedzieć "sprawdzam"?
"Pijawa"
Pierwszy tekst z tego zbioru nie jest jeszcze taki hardkorowy. Raczej więcej w nim czarnego humoru niż makabry. Facet podrywa w barze pewną laskę i idzie z nią do łóżka. Szkopuł w tym, że panienka jest strasznie gruba, a podczas stosunku niespodziewanie się jej umiera. Teraz ciało pulchnej kobiety przygwożdża kochanka swoim ciężarem do łóżka tak, że ten nie jest w stanie w ogóle się poruszyć... Całkiem zabawna sytuacja, która nie została jednak opisana w sposób nader oryginalny. Zakończenia w...

Michał Laskowski | 2018-10-15

Blasfemia oznacza bluźnierstwo, obrazę tego co święte. Co autor miał na myśli tytułując w ten sposób swój zbiór opowiadań ? Uznałem, że niedzielne popołudnie będzie idealnym czasem na zrozumienie intencji Ryana Hardinga.

Przedmowę stanowi kilka słów samego Edwarda Lee mówiące jasno, że nie będzie to jesienny spacer po parku. Tak, to kolejny horror ekstremalny, jednak ten miał być czymś głębszym jakkolwiek by to w tej chwili zabrzmiało. Sięgając po tą książkę miałem nadzieję, że nie jest to horror, którego głównym celem jest obrzydzenie mi wszystkiego co cielesne.

Osiem opowiadań, z czego kilka całkiem ciekawych jak na tą odmianę gatunku, gdzie udało się przemycić coś więcej niż tylko tępą masakrę. Takim właśnie opowiadaniem jest "Dzieląc igły", w które autor wplótł element kryminalny. Do wspomnień z lat dziewięćdziesiątych przeniósł mnie klimat z opowiadania "Emisariusz". Pamiętam wypożyczalnie kaset VHS, przegrywane filmy i szokujący film - Oblicza śmierci. Chciałbym zwrócić...

underluk | 2018-07-22

Harding ma lekkie pióro. Wiem, że takie sformułowanie brzmi tutaj dziwnie, ale jego opowieści choć chore i pełne dokładnych opisów, które wybuchają w umyśle czytelnika obrazami przepalającymi synapsy, gwałcąc jego mózg nabrzmiałym obrośniętym parchem mentalnym członkiem jego talentu, potrafi niezwykle lekko snuć swoje historie. Słowa biegną bez chwili wytchnienia, jedną zwartą masą w doskonałym rytmie i z lekkością pajęczyny porastającej ich moralność. W efekcie, choć moja wyobraźnia szukała kąta, w którym mogłaby się ukryć, zwinąć w kłębek i wypłakać morze łez, zwyczajnie nie miała na to czasu bo nie mogłem oderwać się od lektury. A uwierzcie mi, momentami chciałem.

Całość na: http://bramygrozy.pl/literatura/229/blasfemia.html

marindek | 2018-07-05

EKSTREMALNA ROZRYWKA DLA "WYBRANYCH"

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tej książce (Genital Grinder) wiedziałem, że prędzej czy później ją przeczytam i kilka dni temu, gdy nadarzyła się taka okazja przystąpiłem do lektury. Dostałem ją w prezencie, a jako że darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, zabrałem się do niej ze sporym zapałem. Co można o niej powiedzieć? Na pewno jest to pozycja dla czytelników, którzy mają już wystarczająco spaczoną psychikę, bo ktoś kto nie miał do czynienia z tego typu literaturą, prawdopodobnie poczuję się zawstydzony i zażenowany, że czyta takie coś. Co prawda z tyłu okładki są opisy sugerujące taką zawartość, ale nawet jak dla mnie, fana horroru ekstremalnego, było tego za dużo. Liczyłem na jakąś dawkę rasowego horroru, który może mnie przerazić, a dostałem tylko papkę bezsensownego okrucieństwa i chorej wyobraźni autora. Generalnie przeczytałem już sporo tego typu książek (m.in. "Populację zero" Wratha Jamesa White'a, "Cierp ciało"...