Blasfemia

2018-06-19
2018-06-19
9788395020179
Karolina Kaczkowska

Okładka książki The big book of blasphemy Ray Garton, Ryan Harding, Brian Keene, Edward Lee, Monica J O'Rourke, Wrath James White
The big book o... Ray Garton, Ryan Ha...
Okładka książki Header 3 Ryan Harding, Edward Lee
Header 3 Ryan Harding, Edwar...

2047

Pierwsza połowa obrzydliwa. Dalej nieco słabiej. Ale w swoim gatunku ok.

Pierwsza połowa obrzydliwa. Dalej nieco słabiej. Ale w swoim gatunku ok.

Opowiadania w większości słabe jako całość. Są pojedyncze momenty, które mogą sie podobać, ale to za mało. Same "obrzydliwości" też bardziej kiczowate niż obrzydliwe.

Podobalo mi sie w tym zbiorze, ze dzial sie w jednym autorskim uniwersum groteski i obrzydliwosci. Bardziej w stylu komediowego body-horroru niz powaznej jatki, co doceniam, bo wydaje sie to mniej glupie :)

Lekki zbiór opowiadań. Dość przeciętny. Momentami autor próbował pisać o obrzydliwościach i szokować czytelnika, ale to wszystko jest tak mocno przesadzone, że bardziej śmieszy niż obrzydza. Strachu też tu nie ma. Czyta się szybko i ogólnie bez większego znudzenia, ale i bez szału.

Czytało się dobrze. Po wstępie oczekiwania miałam ciut wyższe. Nie wiem dlaczego, ale po zakończeniu lektury miałam wrażenie, że przeczytałam horror ekstremalny z filozoficznym zacięciem, które niekoniecznie było potrzebne. Natomiast fanom gatunku polecam.

Szczerze... To ja nie wiem o czym była ta książka. Zestaw opowieści, ale co chwilę traciłam wątek. Owszem horror ekstremalny jest ciężki, tu jednak to się zgubiłam.

Trzyma poziom. Jest obrzydliwie, a na to w niej liczyłam.

Trzyma poziom. Jest obrzydliwie, a na to w niej liczyłam.

Bez sensu.
Do tego emocje jak na grzybach.

Bez sensu.
Do tego emocje jak na grzybach.

Ryan Harding - Blasfemia
Ocena: 7 /10

Blasfemia jest to zbiór 8 opowiadań, których króluje brutalność i morze krwi.
Prolog do tego zbioru napisał sam Król ekstremy Edward Lee.
Blasfemia tłumacząc na nasze to bluźnierstwo - tytuł idealnie oddaje to co się w tej książce wyrabia.
Znajdziemy tutaj wszystkie możliwe ludzkie odchyły i fetysze. W tej książce nie ma jakichkolwiek granic, a tabu nie istnieje. Mimo, że zbiór był bardzo dobry to jednak czegoś mi zabrakło.
Książka tylko dla ludzi o baaaardzo mocnym żołądku i nie bojących się kontrowersji.

Ryan Harding - Blasfemia
Ocena: 7 /10

Blasfemia jest to zbiór 8 opowiadań, których króluje brutalność i morze krwi.
Prolog do tego zbioru napisał sam Król ekstremy Edward Lee.

Recenzja dla zainteresowanych na moim blogu:

Recenzja dla zainteresowanych na moim blogu: